Jump to content

Audi S3 FL 2018


Andy24

Postare recomandată

Sa o stapanesti sanatos! E o mica racheta pe roti :Driver:

On 15.04.2019 at 19:10, Andy24 a scris:

chiar și mechatronic și ambreiaje uzate la 8000 km !!

Cel mai probabil s-a abuzat din plin de launch control (mai ales daca a fost si masina de test drive/presa), altfel nu imi explic cum sa cedeze asa repede. 

Link către comentariu

@blordc mai rarut ca este mai finuț nu?? poate ne întâlnim sa le facem cunostinta jucăriilor 

@mihai.onu94 Cel mai probabil. Mulțumesc frumos!

Modificat de Andy24
Link către comentariu

Daca nu ma insel, mai este o "sora" neagra, pe la Gara, dar cred ca userul nu e pe forum, totusi

Link către comentariu

@andrei0241 Da este, un prefacelift de USA. Suntem prieteni buni și teoretic el m-a convins sa trec de la Golf R la S3 sedan ?

P.S: Pe lângă cel negru , mai este un sportback alb tot prefacelift și cam atat. Ma pot considera primul FL din CT ?( pacat ca aici se cumpara doar S/A8/7-ar și nu jucării de acest gen 

Modificat de Andy24
Link către comentariu

S3'ul atrage atentia doar celor pasionati, pe cand un A8 impresioneaza pe mai multi. Fiecare cu prioritatile lui

Un pic OT: cel cu S3'ul e avut si Legacy inainte? Sau doar e coincidenta?

Link către comentariu

Corect. Are un Subaru da, nu stiu sigur dacă este Legacy, este un sedan negru nu foarte nou

Modificat de Andy24
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Câteva poze: ( pe celelalte nu le pot atașa, depășesc dimensiunea de 4mb :( ) 

5F3EE036-5B9D-4B9F-8870-C926108EA6EF.jpeg

E9658D36-D4C3-44E2-BC88-665B6BC3CDDD.jpeg

5FA710B8-0390-4964-90DC-36543555DDDD.jpeg

Modificat de Andy24
zzz
Link către comentariu

Sau, mai simplu, iei o aplicatie de resize si de acolo e clar ce trebuie facut. :)

 

Link către comentariu

Sau si mai simplu le urci pe facebook ( cu vizualizare "only me") si apoi le salvezi de acolo si le urci apoi pe forum.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

A vrut sa vadă și București ul ?. Zis și făcut! 

Pentru curioși , consum 8.6 CT-BUC mers doar 120km/h, nici mai mult , nici mai putin.

Noutati nu sunt , am curățat tot interiorul cu alta soluție , a iesit muuuult mai mult jeg din scaune decât credeam ( negru asta te fura tare la ochi). Urmează și o tratare a scaunelor cu soluție de hidratare a pielii, sper sa am timp in weekend de asta.

Astept numerele sa vina astăzi sau mâine , aparent mi a iesit a doua opțiune de numere, dar prima varianta încă este disponibilă... cine știe . 

78F008F0-034D-4B8A-95AA-DBB2276AF42D.jpeg

Link către comentariu

Deci retinusem bine ca a ta avea nr rosii de B. Vazusem sapt trecute un alt S3 (n'am sesizat daca era cu FL sau nu), dar cu nr rosii de Cta

Pentru piele exista mai nou si solutii de protejare cu nanomolecule, dar mai mult fac diferenta pe culori deschise, oferind si protectie anti-transfer de culoare de pe blugi, de ex

Link către comentariu

Cam sinistru numarul :)) mergea un 400 (sa fie pe viitor)  UFF sa fie intr-un ceas bun

Link către comentariu
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Frumoasa masina! Sper ca vede curse in cadru legal/organizat... ca asa pe strada nu vad sensul sa se asume riscuri aiurea... intre Loganuri si Aveo.

Toti mai avem momente de "slabiciune" dar e bine sa fie cat mai rare si fara exagerari :D
Ce planuri de viitor mai sunt legate de masina? 

Modificat de Golf TDI
Link către comentariu

Cred ca in primul rand, un plan ar fi sa nu ajunga dauna totala.. Nu sunt adeptul curselor in trafic . Desi ownerul a vazut postarea colegului @ct_act, a preferat sa taca.

Link către comentariu

Tuturor nu se întâmplă să o mai călcăm ceva mai tare până la următorul semafor, dar chiar 150 kmh nu prea cred să fie.

 

Totuși, astfel de viteze își au locul pe circuit. Adâncata e o opțiune... Mai aproape de CTA nu știu 😅

 

S3 era pe lista mea la un moment dat, însă mai nou mi-a făcut A45 AMG cu ochii 😅

 

Multă atenție și răbdare în trafic!

 

 

 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!