Jump to content

Lumini ambientale interior [Passat CC]


foto_mazi
 Share

Postare recomandată

Am o problema cu lumina ambientala interior,cea din usa.tin sa precizez am un cc din 2010 cu interior mahon si linia de lunima ambinetala nu mai merge.cred ca de vreun an.nu prea am fost asa atent de am obseevat tocmai acuma.

As vrea sa stiu cum si unde as putea sa o repar.eu cred ca nu mai merge ee camd mi a desfacut si umblat la usa.am avut tot acum un an si ceva problema cu usa.si intr un final mergand la mai multi electricieni,mecanici ca era sctricat calculatorul de la usa din stanga.eu cred ca d atunci s au stricat legaturile din usa si totodata nu mai merg nici luminile.

Pe scurt ma poate ajuta cineva cu vreo informatie.multam'

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca a fost inlocuit calculatorul de usa-f posibil sa nu fie codat corect....la fel-pot fi deconectate lampile,etc..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Are cineva vreun cod cu acel ornament cu lumina in el, de preferat pe argintiu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate schimba culoarea lumini ambientale? As dori sa o fac rosie, se poate inlocui? Cum?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Înlocuire leduri, dacă vb de cele de la trimuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Edy_77 changed the title to Lumini ambientale interior [Passat CC]
  • 5 months later...

Salutare!

Postez aici, ca sa nu deschid alt topic.

As vrea sa pun si eu o banda dintr-ala cu leduri, lumina ambientala (cred ca ceva rosu). Sunt care si-au pus "aftermarket" ? Recomandati ceva mai de calitate? de asemeni, de unde ati alimentat banda? Se poate conecta cumva la senzorul de lumina a masinii, astfel incat sa functioneze doar noaptea?
 

LATER EDIT

Am gasit un tutorial pe youtube care mi-a raspuns la mai multe intrebari :) Deci urmatoarea intrebare e ... monteaza cineva asa ceva ? Vad ca la portiere a luat curent de la butoanele portierei .. si pe bord din blocul de lumini, insa am inteles ca se poate lua si de la variatorul ala de lumina, care reglezi intensitatea luminozitatii (in felul asta controlezi si intensitatea ledurilor)


https://www.youtube.com/watch?v=9aQc-6HA1-A

 

Modificat de Danny
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact. Doar atenție, ca sunt unele proaste, modulele lor tiuie, etc.....in rest...china..dexi nu poti spune care e ok si care nu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le-as fi luat direct de pe amazon, de unde le-a luat si nenea ala din video.. insa vad ca nu au pe rosu momentan. Vreo recomandare (poate si-a pus cineva si a gasit pe undeva mai calitative)? de asemeni, a mai montat/monteaza cineva asa ceva, prin zona Moldovei?

Modificat de Manuel N.
Pt prestari servicii ai topic dedicat!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Salutare, am montat luminile ambientale si la usile spate nu se aprind, m-am legat la buton. (luminile sunt symphony, in trecut au mers cele cu droser de bazaiau) 

 

Daca incerc sa verific cu lampa de control, se aprinde pentru o fractiune de secunda dupa care se opreste curentul de tot (se oprește lumina de la buton) parca ar intra in protectie.

 

Exista alta posibilitate ? 

 

 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Ce model de lumini ai cumpărat,  sa știm cum te putem ajuta. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!