Jump to content

Sfaturi înlocuire galerie cu catalizator și DPF cu cat-back


Adrian_74
 Share

Postare recomandată

Salut! 

Am cautat în secțiunea Seat Leon 1P, dar nu am găsit o discuție legată de înlocuirea galeriei de evacuare cu catalizator și DPF ruginite și cu racordul găurit, asa ca voi deschide un topic cu ce mi se întâmplă mie și care ar fi rezolvarea. 

 Deci, la al meu Leon 1P ia venit timpul înlocuirii piesei sus menționate, dar stau în cumpănă ce variantă sa aleg:

1.  achiziționarea din dezmembrari pe original(150-300lei în funcție de cum arata) 

2.  Varianta aftermarket(nou, cat-back, 560lei, cică inox, dar nu cred, grosimea țevii 1,5mm dar, fără suportul sondei la da...deci ma mai duce ceva și adaptarea respectiva 200 cu tot cu montaj, Total 800.

3.  Construcția galeriei la un garaj... (as putea alege diametru țevii, puțin mai mare, de 60 sa zicem, maxim 500, zic eu. 

4.  Ceva variante pe OLX deja făcute din inox second...(in funcție de unde este cumpărată și stadiul ei între 200 și 700)

Cert este ca va fi țeavă goală cu sau fără finala Remus de GTI. 

Pentru hateri, topicul este pe tema înlocuirii unei galerii de eșapament, ci nu a unui nivel de noxe! 

Aceasta este piesa after market, după cod se pot vedea imagini pe net. 

IMG_20190221_150304.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!