Jump to content

S Kodiaq Bej Cappuccino 2.0TDI 190CP DSG 4x4


Manoka

Postare recomandată

Scriu in locul fratelui: dupa ce am scos masina din garaj (a stat vreo 6 ore) sistemul din dreapta si-a dat drumul...insa doar partial., nu se inchidea de tot, pentru a nu rupe sistemul am demontat protectia.

Ieri a mers Ok, astazi ba....nasol...pierdere de vreme.

Link către comentariu

Sunt lucruri prea marunte incat sa strice placerea de a va bucura de noua achizitie.

In unele cazuri o sa constati la cele de pe spate in parcare ca portiera deschisă atinge masina de alaturi in zona de sub acea protectie. 

Link către comentariu

O poza cu volanul ... si un scurt video cu descrierea Virtual Cockpit-ului.

Virtual Cockpit.jpeg

 

Miercuri am facut prima iesire .. acolo unde ii este locul la o astfel de masina. 

Se comporta bine pe zapada, dar totusi fizica isi zice cuvantul. Nu inseamna ca esti zmeu pe drum, pentru ca ai 4x4 si cauciucuri de iarna. :Driver:

Intre timp am si facut prima pana, un ciob de sticla care a necesitat un petic de 12cm! :( 

 

Zapada.jpeg

Modificat de Manoka
Link către comentariu

s-a taiat ursul la deget :sick:

fain Virtual Cockpit , ai cu ce sa te joci cand astepti pe cineva in masina

 

Link către comentariu

In sfarsit masina a ajuns dupa un an :biggrin: la spalatorie. Mai jos o poza facuta in aceasta seara.

Photo 07-01-2019, 17 17 53.jpg

Azi am cerut si o oferta de pret pentru aplicarea foliei de protectie caroserie. Mai jos observati elementele care vor fi acoperite. In poza nu apar dar o sa mai fie protejate canturile la toate cele 4 usi, cat si portbagajul. Folia va fi 3M Scotchgard Pro.

Photo 07-01-2019, 19 53 48.jpg

Mai urmeaza la masina covorase de cauciuc, cat si protectia tunelului median spate. Tot azi s-a comandat si un OBDEleven si versiunea PRO a aplicatiei (mersi @yanq)

 

LE: corectat userul ... @yanq

Modificat de Manoka
Link către comentariu
12 minutes ago, Manoka said:

Tot azi s-a comandat si un OBDEleven si versiunea PRO a aplicatiei (mersi @yank)

Nu e userul meu ?

Link către comentariu

Oricum dincolo e mai ieftin :blah_:

900EUR

Modificat de Manoka
Link către comentariu
18 hours ago, Manoka said:

Tot azi s-a comandat si un OBDEleven si versiunea PRO a aplicatiei

Ai facut comanda in Lituania? Sa imi zici si mie cum se conecteaza.La mine se conecteaza cam greu ,din 2-3 incercari.

Link către comentariu

In caz de un incident în trafic, rca-ul vinovatului îți va plăti și folia? Pt că nu e un preț chiar mic și ar trebui sa păstrezi facturile pt cine știe ce cazuri 

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Saptamana trecuta masina a fost infoliata confrom proiectului prezentat mai sus. In plus s-a mai pus folie si pe stalpi, stalpi care se zgarie usor.

Masina s-a inmatriculat cu numere definitive, astfel a ajuns sa pun si suportul de numar "slim fit" :)

Kodi1.jpg

Kodi2.jpg

Link către comentariu

@Muale Numarul se prinde de suport cu ajutorul acelor "gheare" si a benzii dublu adezive! Suportul se prinde de masina cu suruburi!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!