Jump to content

sectiuni prin broasca


victori
 Share

Postare recomandată

excelent site-ul si, intr-adevar, raspunde la multe intrebari pe care ni le punem

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte misto, chiar ma gindeam sa dau o gaurica in tunel pt. un surub si nu stiam dac-oi sparge conducta de frina sau ceva... Din poze reiese ca nu. :wub: Oricum, nebunu-ala a taiat broasca... La noi s-ar fi cerut vreo 2000 E pe ea :D .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atentie la pozele cu tunelul sectionat; este vorba despre o masina cu volan pe dreapta si am impresia ca si treburile de prin tunel sunt aranjate in oglinda fata de la ale noastre. Nu bag mana in foc...dar parca a vazut candva niste desene cu o sectiune transversala printr-un astfel de tunel si era o nota acolo, ca este vorba despre o masina "right-hand steering"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, ala e australian d-ala, difera prinderea pedalierului pe tunel, altfel e simetric.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai, si prinderea pedalierului nu e simetrica ?

pai n-are cum, in cazul asta pedala de ambreiaj e cea de langa tunel

PS. Nu-ti sterge tata nimeni semnatura, ce-ti veni ? Ia zi la ureche (PM) ce semnatura aveai ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai n-are cum, in cazul asta pedala de ambreiaj e cea de langa tunel

...logic...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

cine are un link sau ceva materiale cu sectiuni de brotac transversale si longitudinale cotate ? ma intereseaza inclusiv cotele platformei, ampatament, ecartament, unghi de atac, tot ce se poate in materie de cote de caroserie, platforma, etc...

multumiri anticipate

daca sunt in format electronic ( nu conteaza formatul, poate fi dwg,jpg,gif, ce-o fi) mai tare v-as multumi :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am cerut eu ceva dubios, n-am folosit corect functia "search" sau chiar n-are nimeni ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru sasiu gasesti pe www.germanlook.com, sectiunea tech

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

ce chestie,topic reinviat aproape fix la un an de la ultimul post...

aduc in vedere o problema mica. broscuta mea, la praguri a fost reparata frumos, dar au omis sa ii faca si gaurile de scurgere a apei. am vazut in aceste sectiuni ca ele exista, si probabil ca in lipsa lor, apa ramane in prag si coace, si scoate balaurul capul afara. :Driver:

asa ca la toaleta anuala a broastei nu trebuie neglijate acele gaurele... mai ales cei cu semafoare, apa intra si acolo, chiar daca mai greu. la fiecare ploaie gasesc apa in praguri... nu imi explicam de ce nu curge, iar cauza era banala. am scos 2 suruburi de la sasiu cu scopul de a se scurge apa... dar nici o sansa, mai ramane un strat de 1 cm de apa, care se evapora in timp.

Modificat de Fikat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
misu ploiesteanu

vazut conducta de benzina oare ar merge inlocuita cu una de cupru de 6mm? cum o fi prinsa in canal o merge efectiv trasa si de teava veche sudata teava de cupru? as zice pa rugina si gunoaie de pe circuitul de alimentare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA merge

asa am eu teava de cupru plus ca am desfacut sasiul bucatele si am vazut exact cum sta treaba

este pur si simplu "atarnata" prin sasiu nu e prinsa pe nicaieri

toata treaba e sa tragi un cablu cu ea cand o dai afara sa poti tracta apoi teava noo ca altfel nu mai ai nici o sansa sa o bagi la loc

aaa era sa uit :

teava originala e imbracata intr-o camasa cauciucata a dracului de subtire contra frecusului la vibratii zic eu ...

spor!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

misu ploiesteanu

eu am zis sa alamesc capatul unui cui in conducta originala iar celalalt capat al cuiului in teava de cupru si sa trag de ea sa intre in canal . dar dupa cite spui ar insemna sa zdrangane pentru ca asta a mea nu e imbracata in cauciuc, in concluzie nu stiu ce sa fac...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e imbracata doar la capete. da de ce te complici? de unde rugina? sufl-o cu compresorul si gata!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

misu ploiesteanu

am zis sa fac toate operatiile care se pot face mai usor cu carapacea scoasa...nu stiu sincer in ce stare e conducta si am zis sa o schimb preventiv mai ales ca am teava pt 2 broaste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
misu ploiesteanu

teava a fost schimdata cu succes.

am o rugaminte daca are cineva desenul sasiului cu cotele gaurilor pt prinderea de caroserie(era pe undeva o aveam salvata dar virusi alea alea :) )...sasiul este la mine iar caroseria la tinichigiu si vreau sa inchid canalele de caldura prin sudarea capacelor si o verificare nu strica...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

misu ploiesteanu

teava a fost schimdata cu succes.

am o rugaminte daca are cineva desenul sasiului cu cotele gaurilor pt prinderea de caroserie(era pe undeva o aveam salvata dar virusi alea alea :) )...sasiul este la mine iar caroseria la tinichigiu si vreau sa inchid canalele de caldura prin sudarea capacelor si o verificare nu strica...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
misu ploiesteanu
Doar asta daca te ajuta!!

multumiri , asta era...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!