Jump to content

A6 aparatoare noroi


fitzelrr
 Share

Postare recomandată

Tara noastra e murdara. Noua ne plac masinile curate. O speli si dupa 100 m de la spalatorie e plina de praf. Mai ales aici la Constanta. Va rog, are cineva o poza cu un A6 cu aparatoare de noroi pe el? Mi-as monta asa ceva dar nu am vazut nici unul pentru a-mi face o idee de cum arata :D . Am vazut doar pretul de 500 lei noi la reprezentanta...fara montaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai nu te ajuta cu nimic , eu le-am dat jos de la Octi 2 ca arata naspa cu ele....cu aparatori ii protejezi pe cei din spate , prea putin pe tine , adica masina ta :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Octavia am avut si eu inainte de A6 ,era din '98 si ii pusesem aparatori si pe fata, ca pe spate avea. Prezenta aparatorilor s-a cunoscut imediat, in special la portierele fata si mie chiar imi placea aspectul masinii. Insa tocmai aici e faza: cum arata un A6 cu aparatori de noroi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bine din spate......pentru cei care nu trebuie sa mai indure jegul aruncat pe parbrizul lor. Nu-i inteleg pe cei care-si dau jos aparatorile de noroi....ca doar ce naiba...ala din spate are stergatoare nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Alextz: asta inseamna ca daca eu maine imi cumpar A8 sau Phaeton ii respect mai putin pe cei din spate decat azi cand ma dau cu Octavia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu nici vorba pentru ca masinile alea asa vin,dar cand ai din fabrica aparatorile...lasa-le naibii acolo pentru ca ma scutesc pe mine si pe altii de geamuri sparte,vopsea sarita si mai ales noroi care altfel era mult mai redus. Dar na....daca trebuie sa arate bine....asta e.Nu ma intelege gresit...la masini tunate la greu cu suspensie sport inteleg de ce le scot,dar la masini normale cu jante pe 16 sau chiar cu pachetu de drumuri grele asta este doar un moft. Pana la urma e alegerea fiecaruia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmmm, bag de seama ca discutam fineturi... A propos de respect fata de ceilalti in trafic, eu am impresia ca e cam prematur subiectul, cind la noi inca e suveran dispretul fata de ceilalti. Mi se intimpla uneori totusi sa intilnesc in trafic cite un gentleman. Cinste lor! In rest insa, soferuti de oras, care chinuiesc niste biete masinute neconcepute pentru a le satisface lor teribilismul de 150m la intersectie... O intrebare: citi faceti ca mine, atunci cind frinati in oras - privesc cu un ochi in fata si cu unul in oglinda retrovizoare - oare cel din spate va frina efectiv?

Totusi, nu are nimeni o fotografie cu un A6 cu aparatori va rog?!?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut aseis cu aparatori de noroi si chiar daca sunt practice arata jalnic. Foarte practic dar gipsy practic.

Referitor la o2, aparatorile acelea de noroi se pot da linistit jos. Sunt foarte late insa sunt scurte. Am vazut nenumarate care stropesc pe sub ele incat spoilerul este la fel de murdar ca si cand nu ar fi.

Cele de o1 au fost concepute inteligent si chiar protejau.

Sincer, daca vrei sa-ti protejezi partenerul mai bine nu pui pack de drumuri grele la o2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:Driver: Imi place mie sa cred ca ii respect pe ceilalti...dar cred ca tin mai mult la baia mea de ulei. Astept urmatoarele pareri: Iti inchizi farurile noaptea,nu mai mergi cu masina etc :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Domnilor, haideti sa pastram discutia la subiectul initial! S-au solicitat eventuale poze de A6 cu acele aparatoare de noroi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alextz este perfect in regula si de admirat treaba cu respectul si ca sa fiu mai clar "ce tzie nu-ti place, altuia nu-i face", era vorba doar de eficienta/aspect. Aparatorile de noroi de pe o2 sunt oribile si complet inutile mai ales in conjunctia cu pack-ul de drumuri grele.

http://www.audi.co.nz/Liveupdater/AC_Image...c_8E0075111.jpg

http://www.audi.co.nz/Liveupdater/AC_Image...c_4E0071101.jpg

Oribile!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc lui Akebono pentru pozele trimise. :wub: Din pacate tot nu imi pot face o parere... ;) Voi mai cauta, imi trebuie fotografie cu o masina intreaga care are aparatorile puse, sa vad cum arata in ansamblu. :D Totusi eu inca sper, unde-s multi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu-ti pune aparatori , arata naspa , din pacate nu am poze , iarna iti strang acea zapada amestecata cu sare-clor-zgura si alte materiale antiderapante care numai bine nu fac acolo si cand se strange multa zapada iti mai atinge si roata in ea si te haraie la cap de nu stii ce se aude

:wub:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am eu in oras un A6 cu aparatori. Am sa-l vanez pt tine. Numai ca uneori nu aveam aparatul la mine cand dadeam de el ..si cand aveam aparatul la mine ..nu ne mai intalneam ...

putina rabdare :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Andrein, iti multumesc anticipat :blink: . Interesant, tocmai la 45 km sud de orasul meu natal sa gasesc...ma infior si acum cind imi amintesc de felul in care arata drumul pina la Targ :blink: . Am fost pe acolo acum o luna si m-am intors din Piatra pe la Hanul Ancutei. Tine aparatul aproape si sanatate!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

L-am prins doar din spate caci era in masina proprietarul si pe deasupra mai incepuse sa ploua. Am sa-l prind si din fata daca vrei.

Uite:

Modificat de andrein
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din spirit de fair-play puteai macar sa-i stergi omului numerele de la masina. :beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

un pic offtopic: eu pur si simplu nu vad care ar fi problema sa ne afisam numerele. E sub acoperire omul ? Asa ..si pe strada de ce nu le acoperim.

Din cauza asta nu am considerat ca e necesar acest lucru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema cu numerele la masinile postate pe forum si date drept exemplu este legata de respectul fata de persoana aflata in imagini. Pe strada repectivul este obligat prin lege sa le poarte, insa nici o lege nu-l obliga sa fie de acord sa apara pe site-uri ca exemplu pentru nedumerirea cuiva. Intzelegi, domnule paparazzi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok. Ai vazut ca am luat masuri imediate :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!