Jump to content

6R Picura apa la activare stergator.


Jd3RuL
 Share

Postare recomandată

Salutari!

A mai avut cineva scurgeri de lichid de sub bord atunci cand activati stergatoarele din spate? Modelul este un 6R in 4 usi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Mai exact cand dau de maneta pentru apa de la stergatorul lunetei, incepe sa curga apa pe piciorul stang ( deasupra pedalei de ambreiaj ).

Are cineva o schema cu traseul furtunelor de lichid stergator ?

Modificat de Jd3RuL
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Furtunul intra in habitaclu prin dreapta si traverseaza masina pe sub bord si pleaca in spate pe stanga. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Dupa multe cautari, am gasit aceasta schema asa cum spuneai tu @Al Bundy.

Nu inteleg cum as putea ajunge acolo. Din zona sigurantelor (stanga jos) unde se afla si mufa VAGCOM, nu se mai poate demonta altceva.

Exista vreun tutorial video pe internet?

polo-mk5-1521.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am patit la fel la polo 9n.

la mine chiar deasupra footrest-ului se vedea furtunul care facea virajul si se ducea spre prag. e furtun texturat, ca cel de dus (sper sa intelegi la ce ma refer).

lumineaza zona, baga capul acolo si roaga pe cineva sa actioneze spalatorul spate, vezi unde e fisura.

eu am taiat si am pus peste ambele bucati o bucata de furtun de cauciuc de diametru mai mare, prins cu 2 soricei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!