Jump to content

Revizie 90.000km


Spankyro
 Share

Postare recomandată

La 90.000 se schimba distributia si pentru asta s-au tot vehiculat scoruri de 1800-2000RONi. Asa ca nu ar trebui sa ne miram.

OFF topic: eu am facut saptamana trecuta revizia de 60.000 la TICO si m-a costat 1500RONi incluzand distributia schimbata, ambele tobe plus tevile de rigoare plus consumabilele. :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OFF topic: eu am facut saptamana trecuta revizia de 60.000 la TICO si m-a costat 1500RONi incluzand distributia schimbata, ambele tobe plus tevile de rigoare plus consumabilele. :rolleyes:

Aia cred c-a fost deja reparatie capitala la banii aia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am efectuat revizia la 90000km si schimbul de distributie.

Costul total 1965 RON conform facturii si care include (filtrele toate, curea distributie + role intinzatoare, pompa apa, antigel 2 litri,manopera).La astea se mai adauga 5 liti Castrol 5W40 (178 RON) cumparat de mine si atentie mecanic 50 RON deci in total 2193 RON.

Am efectuat operatia la serviceul dealerului din Iasi pentru a avea garantie 3 luni la manopera si 18 luni la piese.

post-1510-1181913613_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Aici constat ca distributia se schimba la 90.000 km.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!