Jump to content

Parbriz Incalzit - Retrofit & Probleme (Touareg 7P)


flexibal73
 Share

Postare recomandată

Buna dimineata tuturor.

Deschid urmatorul topic in ideea ca cineva ar putea avea raspunsul la urmatoarea intrebare.

Cu ceva vreme in urma pe A1 am luat o pietricica in parbriz rezultind o ciobitura (reparata de altfel). Ma bate gindul ca DACA va fi nevoie sa inlocuiesc parbrizul sa il inlocuiesc cu unul cu incalzire, daca s- ar putea activa functia odata cu cea de incalzire a volanului ( pe vechiul Touareg nu o aveam). Orice idee va fi apreciata. Multumiri anticipate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Si eu sunt curios referitor la aceasta operatiune...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca se confectioneaza si instalatia electrica, da.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Fratilor. eu sunt la al doilea parbriz in 3 ani...eu stiu daca merita efortul...unul cu incalzire presupun ca e destul de scump...asta normal care il am eu...mi-au cerut la reprezentanta 4000 ron cu tot cu manopera...asa ca l-am schimbat pe la altii...aceeasi marca ca si originalul...1200ron...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Deschid acest topic intucat intentionez sa fac acest retrofit in viitorul apropiat. Am decis sa fac acest lucru intrucat am primit niste pietricele in parbriz, rezultand cateva ciupituri iar asiguratorul a luat decizia ca parbrizul trebuie schimbat.

Pentru a demara proiectul, m-am orientat in ETKA si am ajuns la concluzia ca am nevoie de urmatoarele:

1. parbriz 7P6 845 099 N

2. buton contol - 7P6927123B WHS

 

Ce nu stiu, sunt urmatoarele:

1. Unde are conectorul parbrizul pe el

2. Unde se conecteaza parbrizul, banuiesc ca este un sistem similar ca incalzirea in scaune?

3. Butonul de comanda actioneaza ca un releu?

4. Ce alte componente mai trebuie?

 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Sunt curios daca ai facut modificarea. Unde l ai conectat si care a fost costul distractiei?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!