Jump to content

Problema electrica Passat Intermediar 1.9 tdi din 96


Golfizz2
 Share

Postare recomandată

 Salut. Sper sa ma ajute cineva

Problema e în felul următor, la un Passat Intermediar 1.9 tdi cod motor 1z am băgat accidental curent(plus) pe firul ce duce la senzorul de pe tubulatura de aer după intercooler. Din acel moment mașina sta turația la 1100 rpm și nici putere nu mai dezvolta. Se mai aprinde intermitent becul de la bujii. Am făcut scanare și da problemele din atașament. Dacă cineva ar putea ajuta cu un sfat e bine venit. Eu suspectez ca s-a bușit debitmetrul. Când scot sau bag mufă nu influențează cu nimic. 

IMG_20180721_125014.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Încearcă să ștergi codurile de eroare și vezi ce îți reapare. Ai erori pe 4 zone diferite.debitmetru, pompa de injecție pedala acceleratie și senzor frana. Posibil că unele erori sa fie vechi și să nu aibă legătură cu problema actuala. Daca după ce ștergi codurile îți apare eroare într-un singur loc, o să ști unde sunt problemele. Daca reapar toate eu as bănuiți o problema de cablaj sau de calculator. Asta ar putea să apară și în urma incidentului cu + pe firul de la senzor.

 Totuși nu ai eroare pe senzorul de presiune, despre care spui că ar fi suferit incidentul.

Modificat de Oly_cu_golf
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!