Jump to content

Golf 6/Jetta - Repere / accesorii OEM


psyk3
 Share

Postare recomandată

Nu cred ca se pot monta fara Trager minim.....bara spate poate.Parca si la G5 normal trebuia Trager pentru bara fata de GTI (asta fara sa fie nevoie de tot felul de improvizatii )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut pe un forum din state...un tip cu GTI punea bara fata de R :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Daca stiti cumva pretul la noile faruri OEM de Golf 6, ce imita farurile noului Touareg va rog sa postati aici,

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Despre care faruri vorbesti?Poti pune o poza?

Cele cu xenon se dau ~800e pe ebay,altele nu stiu sa mai fie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut unele..arata exact ca cele de golf cu xenon de acum..numai ca are farul incadrat cu led-uri..gen touareg sau polo gti. Cred ca de acelea vorbea. Sa aiba si golful drl-uri cu leduri in final:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

despre astea e vorba

http://www.golfmk6.com/forums/showthread.php?t=11426

Dupa ceva sapaturi am gasit asa : farurile costa 738 euro perechea si stopurile fumurii pe LED de pe Golf R20 costa 395 euro perechea. Pentru stopuri e nevoie si de cabluri adaptoare ce sunt la 49 euro. Mai adaugati si transportul in RO. Daca face asa ceva firma respectiva. Site-ul lor este http://eah-customs.de/86.html . Comanda se face pe mail momentan, nu au produsele pe site doarece sunt foarte noi.(la faruri ma refer)

Datele provin de pe un forum nemtesc de golf MK6, de la persoane ce au comandat deja produsele respective.

Bafta

Modificat de KERSCHER
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt cine e interesat. Am vazut pe pdf-ul de la pbv1.ro ca au huse pentru cauciucuri (seamana cu alea de f1 ca principiu) la vreo 77 lei, pt setul de 4 bucati (asta pana la maxim 235mm latime). Mi s-au mai parut interesante aparatorile de noroi, la anul cred ca o sa imi iau, sunt 166 ron perechea. Nu stiu insa nimic de montare, cred ca trebuie date niste gauri in contraaripa (sau cum se cheama).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu trebuie data nici o gaura. Aparatorile vin cu suruburile si clemele lor si cu o schita de montaj. Se monteaza relativ usor si necesita demontarea rotilor. Se rezlolva in mare parte stropirea masinii pe ploaie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa dai totusi niste gauri - parca una in partea de jos de la bara - cea de plastic negru. Cate o gaura pentru fiecare aparatoare - de fapt se cheama sort. Sunt usor de montat - ai schema - si necesita intr-adevar sa demontezi rotile. Eu le-am luat cu 200 lei.... si tot se stropeste luneta dar mai putin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

despre astea e vorba

http://www.golfmk6.com/forums/showthread.php?t=11426

Dupa ceva sapaturi am gasit asa : farurile costa 738 euro perechea si stopurile fumurii pe LED de pe Golf R20 costa 395 euro perechea. Pentru stopuri e nevoie si de cabluri adaptoare ce sunt la 49 euro. Mai adaugati si transportul in RO. Daca face asa ceva firma respectiva. Site-ul lor este http://eah-customs.de/86.html . Comanda se face pe mail momentan, nu au produsele pe site doarece sunt foarte noi.(la faruri ma refer)

Datele provin de pe un forum nemtesc de golf MK6, de la persoane ce au comandat deja produsele respective.

Bafta

La dealer vor 2600ron/buc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2600 per far, cu tot cu autoleveling, bec xenon, montaj?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ,doar farul chior,cu totul cica la ei ar duce cam 3000 de iepuroi.

Bine ca tine doar 2 ani garantia..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pfoai, ce scump .

Oricum farul cu halogen stock, la mine a inceput sa se abureasca pe interior. Asta dupa doar 2 sapt, mi-e ca se va arde repede becul daca deja se face condens.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mergi cumva mai mult cu farurile stinse?

Daca crezi ca farurile sunt scumpe o janta Mugello pe 16 la 1400 ron cum ti se mai pare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pret de-a dreptul prohibitiv. Pe multe accesorii originale asa e. Asta inseamna ca nu poti sa faci un minim de tuning in perioada de garantie, daca vrei numai parti originale. Ce cred eu ca merita, este pachetul aerodinamic(spoiler fata/spate, paguri, eleron)..cam 1000euro

Offtopic: farurile sunt setate pe auto, cu drl dezactivat. Oricum condensul se face cand am faza scurta aprinsa din cauza diferentei dintre farul f cald si exterior.

Modificat de George Mihail
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A pus cineva, retrofit, LED-uri sau schimbat elemente de caroserie tot cu cele produse de VW (inlocuit bara spate g6 stock cu GTI spre exemplu) ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut pe un forum din state...un tip cu GTI punea bara fata de R :lol:

Uite unul si mai "original" (masina este destul de cheala dar are bara de R) :

http://cgi.ebay.de/VW-Golf-VI-1-4-TSI-Comfortline-Winterpaket-/260700056594?pt=Automobile&hash=item3cb2ef2c12

Modificat de TDRfx
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:lol: foarte tare...se vede in pozele din interior ca are RCD 210 si Climatic, nu climatronic. Jantele pe 16 din tabla, imitatie de aliaj, combinate cu bara de R sunt o gluma proasta. Dar si-a indeplinit omul visul, sa creada lumea ca are R20 (desi parca venea in standard cu xenon R20).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva idee daca pot sa comand doar covorasele textile doar pt fata? Intreb aici deoarece sunt identice cele de scirocco/golf 5,6

Modificat de robi_zet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.Aveti idee cat de buni sunt senzorii de parcare vanduti de dealerii Vw, cat si ce presupune montajul acestora?Ca metoda de avertivare: doar sonora, sau afiseaza si distanta ramasa pana la obstacol?Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da poti sa comanzi covorasele separat.

Eu cand le-am luat pe ale mele nu mi-au dat pret de set ci separat , fata parca 600 si spate 800 (ceva de genul asta).

@dangiurca: daca ai minim RCD 310 o sa iti afiseze pe display-ul unitatii CD distanta.Nu stiu sigur dar cred ca iti trebuie si un modul.Oricum este mult mai ok asa decat sa ai prin masina 10000 de gadget-uri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tu ai platit 14000 ron pt toate covorasele? Pai mie la midocar mi-a cerut 430 ron pe toate 4 dar nu le-am luat din cauza ca le vroiam doar pe cele din fata si cica nu se dau separat.

Modificat de robi_zet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am dat 360 pe cele de cauciuc iar cele de stofa erau cam 100 eur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze scuze am pus prea multe 000000-uri ! :vaidecapulmeu:

Nu mi-a luat Dumnnezeu mintile sa dau atatia bani .

Ideea era ca am platit separat pentru covorase

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!