Jump to content

T5 - sfaturi legate de motor 2.0 TDI / 104Kw common rail EU5.


exeron
 Share

Postare recomandată

salut,vreau sa achitizionez un t 5  cu motorul respectiv daca ar putea cineva sa imi de-ie niste sfaturi,pareri despre respectivul model as fii recunoscator atasez si o poza cu masina dupa vanzator masina are 180000km este din 05.10

0344086527003.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este o masina extraordinara  . Depinde ce vrei sa faci cu ea  . Eu unu am muncit-o in 2 ani de am pus pe ea 230 000 km si nu am schimbat absolut nimic in afara de consumabile . Ce-i drept , acum la 430 000 km au inceput sa cada cate una alta , gen , volant , amortizoare , incarcare AC , planetara sau cutia de viteze ( inca nu stiu ce are ), toba o sa urmeze prin toamna . In rest cu masinuta am mers unde am vrut si pe orice drum am dorit sa merg cu ea  . Vf. Podu cu Florile de exemplu  , unde nu urca decat cei cu masinile de teren :) .La drumuri intinse este o placere . Eu unu , nu o vand nici batut :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

alutare tuturor.

sunt pe cale sa cumpar un caravelle 2.0 140 cai ,,, automat dsg 7+1 . varianta lunga, 9 locuri,, masina este din 2013 si are reali 280 000 km ...

se poate va rog sa imi spuneti ce probleme as putea avea pe viitor cu ea ?

mentionez ca o sa transporte soferii de la ploiesti la nurnberg .fara remorca,, 4 soferi si bagaje deobicei

mc frumos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!