Jump to content

Noul COM - Golf VI 1.6 tdi


golfcos

Postare recomandată

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

După o așteptare bine meritată a sosit și accesoriu pe care mi-l doream mult!

Mic, dar de efect!

20191216_114128-1024x1820.jpg

20191216_113407-1024x1820.jpg

20191216_113241-1024x1820.jpg

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

O masina frumoasa ! Eu am detinut o perioada foarte scurta acest model , motorizarea 1.6 TDI cayc . O performanta mai buna a fost realizata in momentul cand a fost facut un update la stage 1 .

Link către comentariu

@florin_gti este o posibilitate pe care inca o studiez! Am mers pe fostul meu G4 cu soft.

Modificat de Rave
Quote-ul inutil este pedepsit de regulament, incearca sa-l eviti si sa folosesti doar tag-uri
Link către comentariu

Acum nu stiu diferenta de la un motor fara soft si altul facut stage 1 , eu asa cumparasem masina era deja facuta . Ulterior mai aflasem ca este si cu filtrul de particule si egr_ul anulat .  Partea mai urata este ca masina a fost cumparata de aici de pe forum , am avut oarecum incredere , iar ulterior prin intermediul altor colegi am aflat acest lucru .A fost vina mea pentru ca m-am grabit si nu am mers sa-i fac si alte verificari mecanice inainte de cumparare .Din ce am citit pare ca si filtrul de particule mai ia un pic din puterea masinii . Asa putin cat am tinut eu masina am fost multumit de comportamentul ei si tin minte cu placere ca a fost cam singura masina unde aveam curaj sa depasec la munte in urcare .

Link către comentariu

@florin_gti  Indiferent cu sau fara soft, nu există filtru si EGR anulat! Probabil va fi un downgrade la un soft pre-Dieselgate si atat.

Link către comentariu

Ba da exista .  la filtrul de particule se scoate ceramica sau ce umplutura are in el , apoi se sudeaza la loc , iar EGR se face off . Am vazut ca sunt multi care fac acesta operatiune si costa destul de multisor , in jur de 200-300 eur . Eu nu consider un lucru bun aceasta operatiune dar din pacate sunt multi care recurg la practica asta !

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

cosmine ... au chinuit-o/purecat-o mult la itp ?

Pe a mea au ridicat-o si pe elevator sa se uite sub fusta ?

Link către comentariu
  • 1 month later...

Mai stergem un pic praful si la propriu si la figurat!

20200519_074321_copy_1701x3024.jpg

20200516_175116_copy_1701x3024.jpg

Link către comentariu
  • 1 month later...

Salut,

După ce am cochetat cu ideea înlocuirii actualelor jante, am renunțat!

Și am achiziționat 2 cauciucuri pentru rotile fata.

20200715_134456.jpg

Link către comentariu
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Rulaj la zi : 201.700 km - schimbat distributie! Am mers pe kit Contitech și pompa Hepu.

Asa arata cureaua!

20201105_135659.jpg

Link către comentariu
  • 2 months later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!