Jump to content

VW Passat B7

Muale

Recommended Posts

Ai uitat sa blurezi numarul de inmatriculare pe fisa de la Dyno.

• Replies 551
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Muale

251

• CristianH

30

• Rave

17

• Doomy

16

Top Posters In This Topic

Popular Posts

dau cu vaselina normala pe suruburi si butuci (la jantele de tabla in zona gaurii centrale) de cand ma stiu, si taica-miu la dacie la fel, dinainte de a ma naste eu... Nu s-au desfacut niciodata

Cu masina pe plaja? Vai, vai, vai...

1Z0823723A este codul chederului montat de mine. Cel profil D are ceva mai mult de 2 ani si nu am mai umblat la el de atunci, exceptand cand l-am mai sters si dat cu 303. Il gasesti la magazine gen br

Posted Images

1. nu este fisa de la masina mea.

2.este editat si pus alt numar

3.am uitat, adevarata identitate imi este compromisa🦸‍♂️

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Similar Content

• orio777
      By orio777
      Salutare, 

Dupa multi ani in care am avut mai multe masini Ford (de care am fost foarte multumit) am hotarat ca daca nu pot sa schimb nevasta sau casa  :winter: ,  schimb macar marca. 

De doua saptamani am un VW Passat B7 2.0 TDi 170cp DSG  - bluemotion  import din Germania cu 200000km. 

Ca dotari are: padele, keyless go, navi mare, senzori de parcare si camera, oglinzi rabatabile (care NU se rabat automat!!! ) , sirocou webasto, parbriz incalzit, scaun incalzit ..... si alte dotari care le aflu pe parcurs. Daca mai avea xenon + trapa era perfecta! 

Deschid topicul deoarece am nevoie de ajutor sa cunosc aceasta masina, sunt chestii noi pt mine si poate ma ajutati voi:
      Am navigatie dar nu am harta Romaniei. Am vazut ca pe net sunt oameni care au DVD-uri cu hartile romaniei. Unde bag acest DVD? Am cautat o magazie de CD-uri dar n-am gasit-o. De cand am achizitionat masina m-am dus la VW sa o verifice. Ei mi-au zis ca are bateria slaba si ca este posibil sa se fi descarcat ca n-a mai circulat masina cateva luni bune si dupa spusele acelui mecanic alterantorul de la bluemotion nu incarca bateria pana la refuz ci o incarca doar cat a consumat. Zgarcit alternatorul asta!!!  Mi se pare o prostie....va rog sa o confirmati daca asa e. El mi-a spus sa incarc bateria si daca tot da rateuri sa o schimb. Aseara am reusit sa incarc bateria de la motor. Dar de dimineata cand tot cotrobaiam dupa acea magazie de CD-uri descopar ca pe spate mai am o baterie. Pentru ce este a2a baterie?   
      Ma bucur ca am intrat in comunitatea VW!

Numai bine!

• dcpavelescu
      By dcpavelescu
      Zicem Sa avem un tipic dedicat sistemului start-stop... Probleme, folosite, recomandări.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

Acest site folosește cookie-uri. Continuarea navigării reprezintă acceptul dvs. pentru această folosință. Pentru mai multe detalii privind gestionarea preferințelor privind cookie-uri, vedeți Politica de utillizare cookie-uri