Jump to content

VW Passat B7


Muale

Postare recomandată

Felicitari pentru achizitie. Ca fost posesor de B7 iti pot spune ca o sa te incante destul de mult si ti-as recomanda sa nu insisti prea mult cu detailingul la plastice pentru ca o sa inceapa sa scartzaie destul de rau, ele si asa scot zgomote. Asta din proprie experienta :)

Link către comentariu

felicitari ppentru achizitie si multi km fara probleme!!!

Cel mai bun retrofit o sa fie camera.

Link către comentariu

@mad_kat accept si inima/sageata verbala. ;)

@Boditza la ce te referi, sa nu le curat sau sa nu le desfac?  Are deja un greieras undeva langa comutatorul de lumini , nu l-am localizat inca.

@bibi1411 desi e lunga masina, ma ajuta senzorii de parcare; nu am simtit nevoia de o camera (cea din sigla) dar daca o gasesc la pret bun, de ce nu?

Va multumesc pt urari!

Link către comentariu

@Muale: felicitari pentru achizitie, sa te bucuri de ea :icon_thumleft: Big like pentru culoare. Cu un tratament adecvat, in soare va avea un efect :wub:

Totusi, poking - asta e o culoare care cere niste jante mari, cu suprafete lustruite, gen Chicago :) 

Iarasi, culoarea asta ar cere un interior bej, preferabil alcantara.... Ai "cu ce" sa il intretii, deci nu vad niciun minus al chestiunii...

Zic si io :lol: 

Link către comentariu

@Muale greierasii o sa tot apara, pe mine m-au scos din sarite. Dupa detailing la interior desi nu au fost scoase plasticele  au inceput sa scartaie mai rau, probabil au fost degresate si nu mai aveau praf pentru a atenua :). Ce ai tu la comutator este cauzat cel mai probabil de trim-ul de la bord care provoaca 80% din zgomote, nu ai ce sa ii faci decat sa il bandajezi cu multa banda izoliera textila in toate punctele de contact cu bordul.

Cele Brushed Alu fac cel mai mult zgomot dar nu im idau seama ca ai asa putine poze cu bijuteria :) 

Link către comentariu

Nu vad legătură între detailing și greierasi dar cine știe cum s-a lucrat la ea... 

Poze nu am asa multe nici eu. 

IMG_20180318_131729-1152x864.jpg

Link către comentariu

E posibil sa ai noroc, poate trim-urile sunt de plastic si nu aluminiu.. asa par in poza. Eu asta cred ca este motivul greierilor sau poate pur si simplu au fost scoase la mine dar chiar si asa nu trebuia sa scoata atatea zgomote.

Sunt convins ca o sa primeasca cel mai bun detailing de la tine asa ca nu trebuie sa iti faci griji, probabil am avut eu ghinion ;) 

Link către comentariu

Am asteptat sa se mai calmeze apele pe aici  :D ca sa vin si eu cu "Felicitari pentru achizitie! "   Abea astept sa vad cum arata la lumina si cu un detailing corespunzator !  

Subscribed!   

Link către comentariu

Pt detailing trebuie sa astepti sa se calmeze apele si acolo, in lumea reala.

Mersi !

Link către comentariu

Multumesc !

Pretul a fost unul ok, mai ieftin ca pe Autovit.

 

Link către comentariu

Felicitari pentru achizitie. Abia acum am vazut topicul. Cati mai multi km. 

LE: oferta ptr. VCDS e valabila. Te astept cand vrei sa vii si e si vremea mai ok. 

Link către comentariu

Și din punctul asta ar fi nevoie de sistemul de la BMW cu care dai mașină mai în fața fără sa mai urci în ea. 

Link către comentariu
38 minutes ago, florinpbv said:

sistemul de la BMW

*coughTeslacough* :)) 

Masina asta e timida, ni se prezinta putin cate putin... e un tease continuu :)) 

Link către comentariu

In weekend am făcut o scurta inspecție pe partea de articulații - totul ok. 

IMG_20180326_111504-864x1152.thumb.jpg.5df7c80a47096993858cc2b744c2b3d6.jpg

In schimb am observat ca lipsește un scut mic de pe partea stânga, @GABIVVX îmi poți da detalii? :P

PhotoGrid_1522057757752-864x864.thumb.jpg.011cc3b9538d581a976369269d451f28.jpg

Azi dimineata mi-am amintit ca pe langa stergatoare noi, este musai sa dau cu niste solutie hidrofoba pe geamuri.

Ciudat e fara stergator in spate.

Am luat si trusa medicala, stingator si veste; triunghi are masina din fabrica.

Am schimbat in portbagaj becul cu un LED pt mai multa lumina. Parca nu suficienta in portbagajul asta mare.

@pronet a fost destul de amabil incat sa ma ajute cu activarea unor functii, cu altele nu am reusit si ramane sa mai incerc. Multumesc inca o data!

Link către comentariu

Multumesc de urari (si sfaturi)

Da, am scris mai sus ca lipseste...caut cod si pret.

Link către comentariu

ala pare sa fie, desi in link-ul dat scrie ca nu se potriveste pe masina...

inteleg ca acolo se pune cric, nu se mai pune pe buza pragului?

 

Link către comentariu

Sa il stapanesti sanatos!

Noroc cu Cristi, asa am aflat si eu ca ti-ai luat una mai tanara :)

Sa vedem cat rezisti pana ii pui xenon :)

Drumuri bune!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!