Jump to content

Stopuri spate Passat B6 - lipire sticla


s72
 Share

Postare recomandată

Buna

Am si eu o rugaminte, poate are cineva o informatie. Am reusit sa imi desfac stopul spate, stie toata lumea, probleme cu ledurile.

Totul perfect, am schimbat ledurile, functioneaza dar nu stiu cu ce ar fi recomandat sa lipesc sticla inapoi, ce fel de glue ?

Apelez la voi poate aveti o sugestie sau poate stiti o procedura.

Pun si o poza cu stopul meu desfacut, se va intelege mai bine dilema mea

Multumesc anticipat

 

StopB6.jpeg

Modificat de s72
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu le-am lipit pe cele de pe portbagaj cu Bison adhesive plastic, asta iti recomand, dai un strat pe imbinare apoi unul pe rama!

Cum ai reusit sa le desfaci fara a le crapa?

Modificat de petro.ionut
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu aer cald si multa rabdare.

Legat de lipit, am inteles ca merge bine si cu silicon transparent tot de la Bison, a incercat cineva ?

Modificat de s72
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, mai multe stopuri am lipit cu silicon transparent si nu am avut probleme...din contra, se poate taia, dezlipi la o viitoare reparatie a stopului. Nu cumva sa folosesti superglue, pt ca acesta va crea un fel de aburire a stopului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o intrebare... De unde ai luat leduri, adica ai cumparat tot subansamblul(cercul) sau ai cumparat led.urile dupa codul culorilor?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, 

am cumparat separat, am gasit pe ebay, avea un tip 100 de leduri si le-am luat pe toate

Baieti,

o surta intrebare, cum scot stopul din masina sa il pun pe cel reparat ?

Stiti cumva o procedura?, am vazut pe net tot soiul de scule folosite, este necesar ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!