Jump to content

Tampon motor (cel de la distributie)


carceacristian
 Share

Postare recomandată

Salutare,

 

Ma scuzati ca am deschis un alt topic.As vrea sa stiu,va rog,daca cineva a potrivit un alt tip de tampon mai ieftin(cel de pe partea cu distributia ma refer), la un Lupo 1.2TDI 3L.Apropo,tamponu cu pricina vina numai pe original si costa 1.540 lei(cam mult pentru un tampon de masina).Stiu ca este hidraulic,si ca o sa spuneti ca fac improvizatii,insa eram curios.Totusi e de 10x mai scump decat un tampon normal.

Noroc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce cod motor ,ce an de fabricatie?? Ce cod OE de tampon ai? Vezi daca se potrivesc urmatoarele.

MEYLE, 1001990077

SWAG, 30921218

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

 VW LUPO 1.2TDI tip motor AYZ,model 3L,an 2002 cu seria WVWZZZ6EZ3W000607

Tamponul meu de motor cred ca are codul asta 6E0199167F(nu sunt sigur),insa arata exact ca cel din poze974_2.jpg.8ff462ac2bdaedda8846535f2a57633f.jpgL855269A.jpg.c492a1f1ae37a116b1a742ae1e97f30c.jpg

Ideea era ca cei de la piese auto,mi-au zis in 2 locuri ca vine numai pe original si ca nu exista pe aftermarket si ma costa 1.540 de lei.Cam mult pt un tampon de masina.

Cel pe swag,cred ca nu vine la gauri.Ar trebuii modificat cumva,sudat.N-as vrea sa fac nici tiganie,insa una e 120 de lei,cat e un tampon alta e 1.540 lei :).

 

Mersi frumos,zi buna!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Ce ai mai facut cu suportul? Ce solutie ai gasit? Merge cel de la benzina?

 

 

Modificat de lupo_bv
eliminare quote postare anterioară
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!