Jump to content

Tampon motor (cel de la distributie)

carceacristian

Recommended Posts

carceacristian

Salutare,

Ma scuzati ca am deschis un alt topic.As vrea sa stiu,va rog,daca cineva a potrivit un alt tip de tampon mai ieftin(cel de pe partea cu distributia ma refer), la un Lupo 1.2TDI 3L.Apropo,tamponu cu pricina vina numai pe original si costa 1.540 lei(cam mult pentru un tampon de masina).Stiu ca este hidraulic,si ca o sa spuneti ca fac improvizatii,insa eram curios.Totusi e de 10x mai scump decat un tampon normal.

Noroc!

Ce cod motor ,ce an de fabricatie?? Ce cod OE de tampon ai? Vezi daca se potrivesc urmatoarele.

MEYLE, 1001990077

SWAG, 30921218

carceacristian

Salut,

VW LUPO 1.2TDI tip motor AYZ,model 3L,an 2002 cu seria WVWZZZ6EZ3W000607

Tamponul meu de motor cred ca are codul asta 6E0199167F(nu sunt sigur),insa arata exact ca cel din poze974_2.jpg.8ff462ac2bdaedda8846535f2a57633f.jpgL855269A.jpg.c492a1f1ae37a116b1a742ae1e97f30c.jpg

Ideea era ca cei de la piese auto,mi-au zis in 2 locuri ca vine numai pe original si ca nu exista pe aftermarket si ma costa 1.540 de lei.Cam mult pt un tampon de masina.

Cel pe swag,cred ca nu vine la gauri.Ar trebuii modificat cumva,sudat.N-as vrea sa fac nici tiganie,insa una e 120 de lei,cat e un tampon alta e 1.540 lei :).

Mersi frumos,zi buna!

• 3 years later...
Catalin Ba2

Ce ai mai facut cu suportul? Ce solutie ai gasit? Merge cel de la benzina?

Edited by lupo_bv
eliminare quote postare anterioară