Jump to content

Martor usa stanga defect


CrisXtian
 Share

Postare recomandată

A avut cineva vreo ploblema asemanatoare? cum se poate repara si care sunt costurile pt a remedia aceasta defectiune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e senzorul, incuietoarea face probleme. Aceleasi probleme si la Golf-ul meu, tot pe stanga. Trebuie schimbata cu totul, si cea de Golf IV costa la PoRo 530 ron.

Poti sa faci un bypass, e destul de ieftin, dar e cam improvizat. Insa iti rezolva problema...

Modificat de unknown_web
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

valabil pt amandoi.daca nu ai masina in garantie te pun eu in legatura cu un elctrician de la brady care face treaba super

se poate repara

acel mecanism

la mine era in garantie asa ca l-am schimbat dar se poate repara si nu scump

daca sunteti interesati astept pm

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spankyro, te referi cumva la Sonerie? :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am avut aceasta problema si muuuulti altii, adica: lumina st. nu se aprindea cand deschideam usa, nu se aprindea plafoniera si nu aveam semnal sonor daca uitam luminile aprinse.

Rezolvare fara mari costuri: pus intrerupator pe usa (ca la frigider) - merge fara probleme!

E am rezolvat la un service de alarme auto de pe b-dul Ghencea (la capatul lui 41), acela care are si spalatorie auto - a fost o.k.

cost: 35 ron

durata: ~1/2 h

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc ,maine o sa trec pe la un baiat care are o firma de alarme si o sa vad daca se mai poate face ceva, in orice caz va multumesc mult, o sa postez maine ce o sa rezolv cu senzorul asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

S-a rezolvat, a schimbat senzorul cu alt senzor de pe la dezmembrari, este mult de lucru de schimbat un senzor, in rest este ok, toata afacerea a costat 50RON , decat o broasca noua care este 500RON.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

luciandragoi

si mai are piese pentru inca o masina? un tel ceva daca raspunsul este afirmativ. merci mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu daca mai are dar poti sa iei de pe alta masina de la dezmembrari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!