Jump to content

Skoda Superb Style 2017


Epo

Postare recomandată

Ai dreptate cu temperatura de la ulei, dureaza mai mult sa se incalzeasca decat apa.. Daca vrei sa alergi masina, asteapta sa ajunga si uleiul la temperatura :)

Link către comentariu
On 1/25/2018 at 3:51 PM, 75NOR said:

 

Legat de LED-urile din usi si de LED-uri in general, o sa crape masina cu totul inainte sa se arda LED-urile :) 

 

doar eu am vazut masini noi cu led arse la fund (stop frana /pozitii) ?

in teorie, da. un (o) led alimentat si racit corespunzator are durata de viata foarte mare.

Link către comentariu
  • 1 month later...

    Intr-un final am reusit sa ajung acum ceva timp sa fac si tratamentul de iarna, le spun celor sceptici ca merita din plin, poate nu toate seviciile de detailing dar acesta cel putin este foarte convenabil. Mai jos aveti imagini dupa operatiune, nu imi venea sa cred ca este a mea:wub:( fara nici un fel de polis) . Poza care este facuta in aer liber din lateral este realizata dupa ce am plecat pe ploaie de la ei, am rulat cam 40 de min pana acasa si am traversat si cateva balti;)

20180221_184424.jpg

20180221_184435.jpg

29.jpg

Modificat de Epo
Link către comentariu

  Este vrun coleg pe forum care sa aibe Samsung cu Android Oreo (8.0) citisem inafara ca sunt probleme cu conectarea pe bluetooth si daca tot a venit vremea sa schimb telefonul as vrea sa stiu ce si cum? S8 vine cu 7.0 si se poate face upgrade dar S9 vine direct cu 8.0:banghead:

   

 Da, dunga galbena a confirmat, nu? II recomand 100% nu am ce sa le reprosez:)

de asemenea a facut cineva retrofit la volanul incalzit? Ma bate gandul foarte serios si m-ar interesa costuri aproximate si daca e mult de lucru in interior( nu ma refer la schimbarea in sine a volanului si montarea airbag-ului).

Link către comentariu

Am eu S9 Plus cu Android Oreo. Nu am incercat sa il conectez la masina încă, dar pot incerca mai pe seara si iti spun cum se comporta. Ma indoiesc sa fie probleme, dar cine stie.

 

Link către comentariu

 Au fost multe discutii ca da des erori de conectare si chiar ca refuza sa se conecteze, raman dator inzecit:beerchug: e singurul motiv pentru care mi-as lua S8 in loc de S9:)

Link către comentariu

Hehe, deci tu erai la DUB..Am fost si eu cu BMW-ul. :) Ti-am vazut masina, draguta! ;)

Modificat de corad0
Link către comentariu

@corad0 mersi frumos, era doar pentru aplicarea protectiei pentru iarna. Incerc sa o fac si mai ''draguta'' cu acel kit exterior de care am scris in paginile anterioare dar de care nimeni nu stie nimic:banghead:

Link către comentariu

@Epo Am incercat si la mine a mers ok si cu S9 si cu S9 Plus. Chestia e ca eu nu il tin conectat de obicei, ca folosesc Xperia Z3 Compact pentru Mirrorlink/Android Auto - sta ala conectat mereu la masina. Prefer sa am net / waze / etc. pe Mirrorlink decat sa imi tin telefonul din buzunar conectat - oricum de obicei nu vorbesc la telefon cand conduc. Macar o ora, doua pe zi cat conduc sa ma deconectez de la tot ce inseamna telefon, calculator...

Link către comentariu

Eu tin bluetooth tot timpul on si cum deschid masina, se conecteaza automat, iar preluarea apelurilor de catre el mi se pare indispensabila mai ales ca si pasagerii din spate pot fi auziti, de cei ce suna fara probleme, daca vor sa participe la discutie(un mare LIKE pentru microfonul pus de Skoda pe Superb). Din ce mi-ai zis inteleg ca nu sunt probleme:) oricum acestea cica apareau doar pe(dinte albastru:P), nu au fost plangeri legat de mirrorlink si android auto. In cazul asta parca as opta pentru S9. Multumesc de ajutor:beerchug:

Modificat de Epo
corectari
Link către comentariu

Nu ai pt ce. :) Pai da, eu am incercat doar conexiunea la Bluetooth. N-am incercat sa il conectez pe fir sa vad daca si cum merge Android Auto / Mirrorlink pe S9. Nici nu am USB-C in masina inca.  :)) Imi ajunge incarcarea wireless in caz de nevoie, iar pentru Mirrorlink/AA folosesc Xperia. :D De aia nici nu conectez telefonul la BT in mod normal, ca Xperia sta pe AA tot timpul si se conecteaza automat ca dispozitiv principal pe BT - deci nu pot vorbi prin BT la telefonul din buzunar. Nu pot folosi simultan AA pe un telefon si BT de pe altul (decat pentru redare muzica poti folosi alt dispozitiv pe langa cel conectat prin AA).

Modificat de RzzV
Link către comentariu

Aici, legat de posibilitatea de a avea un telefon pe AA si de a fi sunat pe un al doilea telefon legat prin BT, colegul cris2109 spune ca e posibil (cu Samsung si Iphone, oare sa nu fie posibil de 2 Androide?)

 

Link către comentariu
  • 2 months later...
On 30.11.2017 at 22:49, Epo a scris:

 Revin cu ultimele noutati ce le-a capatat masina pentru iarna ;). Covorase de cauciuc fata/spate plus tunel median...gata acum asteptam zapada:biggrin:. Urmatoarea achizitie sunt pedalele de RS.

9a330fac-16a5-4ae3-85bf-9d6ee8c9afa8.jpg

ba39a6e2-9e1c-4d7c-9c63-bd104bf246fd.jpg

bc8c5b89-c054-4e92-b611-5fad2c078373.jpg

f1969bdc-f2cb-4528-950a-c09fc2bb0517.jpg

 De unde ai luat protectie tunel median? Vreau si eu :)

Link către comentariu
  • 2 months later...

    Nu am mai postat de o buna bucata de vreme  si intre timp s-au schimbat planurile astfel ca dupa 1 an si 3 luni  masinuta este de vanzare daca este cineva interesat de pe acest forum?  . A ajuns la 15500 de km, are 2 zgarieturi cat unghia, de la usile altora din parcari si pleaca cu presuri vara\iarna etc. Pentru cine este interesat de pret in pm, restul detaliilor cred ca se regasesc in paginile anterioare.

Planurile de viitor includ un Kodiaq sau poate inca un Karoq daca se lanseaza 1.5 TSI 4x4 in toamna?

Link către comentariu
  • 1 month later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!