Jump to content

Codări Caddy


Das Mechanikus
 Share

Postare recomandată

As vrea sa adunam aici codarile si procedurile utile pentru mini autobuzele noastre. 

Ce nu am găsit eu de exemplu este cum as putea calibra senzorii de parcare. Fiind maxi as vrea sa modific distanta minima când sa se aprindă roșu displayul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU ai cum sa alterezi functionarea acestora, ei asa vin din fabrica si nu se poate modifica distanta cand sda avertizeze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles.

Nu stiu de ce stiam ca gasisem p'aici pe forum ca s-ar putea modifica distanta la care sa sune, dar in fine, cred ca am vazut altceva...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sigur era vorba despre altceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, era fain daca se puteau modifica. Cand trebuie s-o parchez cu spatele pana langa bloc ma intimideaza ca se aprinde rosu toata bara si cand ma dau jos mai am 20 cm pana la bloc... 

Am sa-i bag o camera sa vad mai bine. Pe RNS 315 merge pusa o camera originala ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member pinned this topic
  • 1 year later...

Am o mică problemă, am făcut azi o diagnoză de rutină și am găsit o eroare de care nu știam (a apărut în urmă cu vreo 20.000 km, adică vreun an și jumătate în urmă).

Nu am observat nicio problemă de funcționalitate a mașinii, dar e totuși o eroare (reapare după ștergere) și aș vrea să știu ce e și cum o rezolv.

Am adăugat pe mașină acum câțiva ani o cameră de mers înapoi (originală VW, cu RCD-510) și Bluetooth (tot original VW, 9W2, HT-3, 1K8035730D), care funcționează corespunzător.

 

Eroarea:

01044 - Control module incorrectly coded

000 - -

Freeze Frame:

Fault status: 01100000

Fault priority: 1

Fault frequency: 254

 

Ce ar putea să fie? Ce să verific?

 

Interfață și soft VCDS 14.10

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune un autoscan complet. Ceva nu e codat corect

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 8/3/2021 at 10:45 PM, F l o r i n said:

Pune un autoscan complet. Ceva nu e codat corect

Pus, mulțumesc!

2021 08 04 caddy.txt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bifeaza in 19 can gateway, in lista de instalari, 77 telefon. Salveaza si sterge eroarea. O sa scapi de ea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar asta a fost, mulțumesc! Eroarea a dispărut.

Am văzut că nu e bifată nici camera (6C - Back-up Cam.), deși merge bine și nu am nicio eroare.

Să o bifez?

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, nu o bifa... Ai camera, dar lowline. 6c este pt modul camera separat, camera highline 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!