Jump to content

Turbo reconditionat dar s-a defectat


emanuel30
 Share

Postare recomandată

2 hours ago, Cristi81 said:

Asta se poate vedea doar cu un log in mers si un BS pe turbina!!

se vede in frezee frame ca ii face overboost

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua .Problema este rezolvata.A fost scoasa turbina si avea joc la ax.

Am cumparat turbina Sh a fost curatata si inlocuita.Odata cu aceasta manopera a fost efectuata si curatare Egr (Ce am putut scoate din el m-am speriat ),dar dupa aceasta curatare a aparut o trepidatie la oprirea motorului.

Pana sa schimb turbo imi curgea ulei am schimbat turbo si se pare ca scapa iarasi .Am Verificat racordurile de pe la turbo si nu scapa pe acolo.Era asa plin motorul in spate de ulei de nu am putut sa mi dau seama de unde.Peste cateva zile voi face o verificare sa vad de unde curge .Este plin de ulei de sus de la Egr ,racitor gaze pana jos.

Multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Langa Egr ai valva shut off, cea care iti taie aerul. Vezi sa nu fie sparta membrana sau daca ai vacum pe furtunul care intra in valva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!