Jump to content

Codari VCDS (Touareg 7L)


deMayo
 Share

Postare recomandată

On 28.08.2017 at 18:33, Johnny a scris:

Salutare,

Am si eu nevoie de ajutorul vostru ... am incercat sa activez si eu functia de Roll Up Roll Down Windows din cheie cu VCDS pe Touareg 7L dar fara succes. Tin sa mentionez ca masina are toate geamurile electrice si alarma din fabrica ... pe langa asta cu cheia in usa se deschid si se inchid geamurile fara nici o problema. 

Am activat la un prieten cu un Seat Leon 2006 si la masina lui apare pe Coding 07 Long coding Helper si este foarte simplu mai departe. La masina mea 2007 nu am aceasta posibilitate cum se poate vedea si in pozele atasate.

Am activat din Central Electric de pe Adaptation Confort Function bla bla using Remote Control ... dar nu se intampla nimic cu a mele geamuri cand inchid sau deschid din cheie.

Am inteles ca se mai poate coda si utilizand direct codurile fiecarei usi si geam sau ceva de acest gen ... problema este ca nu stiu aceste coduri.

Daca ma poate ajuta cineva cu cateva informatii cum se poate activa pe modelul meu aceasta functie. 

 

As dori daca se poate activa si plierea oglinzilor tot din telecomanda odata cu inchiderea geamurilor si daca exista posibilitea ca acestea din urma sa se inchida automat tinand cond de senzorul de ploaie de pe parbriz.

Multumesc.

VW 1.jpg

VW 2.jpg

VW 3.jpg

Salut Jonny...ai vreun raspuns la ce iti doreai sa afli..sunt interesat si eu de aceste optiuni pe care vroiai sa le codezi pe masina ta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu se poate activa pe 7L. doar de la 7P inainte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!