Jump to content

Mi-a venit Leon-ul


bj
 Share

Postare recomandată

Astazi am putut sa ma bucur in sfarsit de Leonul meu. E vorba de masina din semnatura un Leon cu motor de 1,9 TDI, 90CP din 2002, adus din Germania.

Culoare: gri metalizat inchis.

Dotari:

• ABS

• Climatronic

• Airbag frontal sofer si pasager

• Airbag-uri laterale fata

• Geamuri electrice fata/spate

• Oglinzi electrice si incalzite

• Proiectoare ceata

• CD player

• Cruise control (tempomat)

• 8 difuzoare

• suport pahare

Sunt foarte incatat pentru ca de cand a aparut modelul asta mi l-am dorit, dar abia acum am reusit sa il achizitionez. Mai bine mai tarziu decat niciodata :rolleyes:

Si ca un ultim lucru: se pare ca nu toate zilele ploiase sunt mohorate :wub:

P.S. o intrebare: cat de bine se preteaza chip tuning-ul pentru motoare odata ce ele incep sa fie folosite?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari pt masina!!! Asteptam poze :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa o stapanesti sa natos la ce pret ai luat-o cu totul daca se poate ca as fi si eu interesat de una cam la fel

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o intrebare legata de Tempomat: ar trebui sa aiba vre-un indicator pe bord la Leon?

Mie nu mi se aprinde nimic, dar tempomatul functioneaza :lol:

Cineva care are tempomat ma poate lamuri, eventual pe PM?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Si eu am tempomat si nu se aprinde nici un bec pe bord.. e normal.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai bine mai tarziu decat niciodata! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut.. vreau sa imi schimb masina si vreau ceva mai tineresc mai sport si nu stiu ce sa aleg Leon sau Golf 4? ce te-a determinat sa iti iei Leon? cat te-a costat masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai la mine a fost clar o alegere subiectiva. Dupa Leon mi-au curs balele inca de cand a aparut, pe cand pentru mine (repet: pentru mine) Golf-ul e o masina banala. Banala din punctul de vedere al faptului ca le vad toata ziua pe strada.

In afara de design-ul esterior un alt lucru subiectiv e interiorul care din punctul meu de vedere arata foarte bine si aduce oarecum a Audi. Dar asta iarasi e o chesti subiectiva pentru ca am auzit si de oameni carora nu le place.

In rest, functional, masina asta e foarte aproape de Golf. Spatiul e cam acelasi (nu pot sa spun care are mai mult sau care are mai putin), piesele iarasi sunt cam aceleasi.

Eu as spune ca pe langa aspectul exterior sa incerci sa si conduci si un Leon si un Golf si sa alegi ce iti zice inima.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

BJ, bordul de la leonul tau este identic cu cel de pe A3-ul vechi adica cel aparut odata cu leon 1P :)

Tot weekend-ul trecut m-am plimbat cu unul (e al unui prieten f bun) si asa am realizat ce diferenta majora este intre el si noul leon...

Ma refer numai la consola centrala!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!