Jump to content

Probleme electrice Skoda Fabia


pys26
 Share

Postare recomandată

Buna ziua am o Skoda Fabia an fab 2009 motor 1.4TDI/ 70Cp break si am intampinat urmatoarele probleme Duminica:

- Nu mai functioneaza sa deschid Hayonul

- a aprins becul de la Airbag

- A/C climatin nu mai functioneaza

- lumini plafoniera +portbagaj nu mai functioneaz

- radio cd Dance imi cere codul

- afisajul BC nu imi arata  km cand deschid usa(doar cand pun contactul, si daca opresc ramane turometrul blocat la 900 ture/ daca pun cont din nou se da in jos sacadat si cu zgomot)

- semnalizarile nu functioneaza nici avarii

Toate problemele au aparut dintr-o data a si nu ma pot conecta cu vcsd asta tot de duminica (inainte functiona pe alte masini functioneaza)

Aveti vreo sugestie ce poate fi?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incearca sa scoti borna la baterie 15 minute. Pe urma mai vedem. Cand ai incercat sa te conectezi cu VCDS, ai incercat pe motor? ca pe motor are linie directa de diagnoza, ar trebui sa vada motorul orice ar fi. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da am încercat si nu vrea sa se conecteze la nimic. A stat cu bornele scoase 1 zi. Am aflat ca nu mai functioneaza nici lumini ceasuri nici stergatoare fata si nici dezaburirea luneta si oglinzi. Si nici kilometraj

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gata rezolvat. Baieti de la service au spus ca sa sters din calculator o parte din date si au gasit niste sigurante arse.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta cu sigurantele arse poti sa o crezi, dar ca s-au sters date din calculator, NICIODATA>

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!