Jump to content

Coduri piese - Part numbers Golf IV&Bora


rudolf.s
 Share

Postare recomandată

@sdR+ , am pus azi noua clapeta, face la fel relanti-ul...insa nu la fel de urat, am schimbat intre clapete de vreo 3 ori, si cu cea veche face mai rau, cred ca am luat una busita dar nu la fel de rau ca a mea.

Imi poti da un site te rog de unde sa iau una noua? Eu dupa cod gasesc doar "carcasa clapeta", aia e?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai aici ce ti trebuie si da gasesti sub forma de carcasa clapeta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva codul la tijele alea de la timonerie,cele lungi? Și mai e o bila, la tijele alea lungi în capăt are o bila care la mine e sparta. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aici sunt toate cele 4 tije adica 2 lungi una scurta de plastic si una de metal...pune si inele de etansare noi ca o sa ti intre apa si spala vaselina apoi degeaba munca si banii aruncati pe gunoi.

Ba da este acolo si se cheama ''arbore auxiliar mecanism schimbare viteze'' si este 419 lei bineinteles ca ai sa cauti in dezmembrari ca nu face masina cat dai pe ala.

Modificat de sdR+
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@sdR+ tre sa îți trimit un bax de bere ca mereu ai avut rezolvarea. Nu vad acolo bila aia, sau nu îmi dau seama ca sunt pe telefon, cred ca știi la care ma refer. O am sparta și cauzează un joc imens iar în a1a tre sa împing de vreo 3 ori sa între 

Dap, 419 lei chestia aia...exagerat. Dezmembrari.

Modificat de mariusmrs
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

@sdR+   / @GABIVVX  pentru motorul AZD- masina semnatura - intre capacul motorului si motor este o garnitura in forma de "U". Mi-a zis mecanicul ca trebuie schimbata ca pe acolo trage aer cu praf. Ma poti ajuta cu ceva cod ?

 

Edit: gasit:  036129625H

Modificat de aditzu'
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

036129625H / 036129625Q si asta ar fi piesa de care spui din punctul meu de vedere...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Confirm piesa pentru 1.6 16v AZD. 38 lei pe original. Schimbata ieri. Nu se mai aude SPORT masina. O sa pun si o poza cu a mea cand ajung la camera foto.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un cod pentru periile la electromotor? Si daca se gasesc pe undeva?

Fun fact: am dat electromotorul jos, aparent e un BOSCH, ala sa fie original sau o fi fost schimbat? Ideea e ca dupa ce am comandat de la epiesa dupa codul electromotorului, am primit cu totul altceva, periile sunt mai mari...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
chinto_boss_ro

Salutare, stie cineva daca se poate comanda cheie noua pentru detasarea carligului? Sau alt butuc? Se poate schimba butucu?

IMG_20180405_193823.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare! Pentru : WVWZZZ1JZ2D085789   Ce arcuri am nevoie pe FATA?

Sport sau normale? Imi poti da vreun reper ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru WVWZZZ1JZ1D389832 care este codul pe original la senzorul G28 (engine speed sensor)?

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Aerofan - multumesc - pe autokarma sunt doi senzori - unul este echivalent cu codul dat de tine, insa mai e unul - 06A905161A : https://www.ecstuning.com/b-bosch-parts/hall-sender/06a905161a~bos/

cel dat de tine este asta:  https://www.ecstuning.com/b-genuine-volkswagen-audi-parts/crankshaft-position-sensor/022957147a/

nu ma prind care e G28 din astea doua - ca eroare de la G28 o am... :(

edit: pe ecs ii spun "engine speed sensor" - si asa imi da si vcds-ul eroarea.

celalalt gasit de mine e aparent un senzor de pozitie ax came

Modificat de mad_kat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana am citit ai tot facut update-uri :) Tu asa ai scris, engine speed sensor, pe germana e motor drehzalmesser sensor, asa ca pe ala l-am cautat :). Dar vezi ca preturile alea sunt imense. Costa maxim 60 de euro un senzor din asta. Vezi la volksman poate are ceva pret mai realistic decat 80 de dolari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare.

Va rog daca poate sa imi spuna cineva daca volant SACHS 2294 000 329 merge pe ALH, golf 4 serie sasiu WVWZZZ1JZ1D170213.

Pe unele site-uri apare alh, pe altele ahu.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta dupa codul asta: 038 105 264 J si mergi la sigur. Nu stiu daca e Sachs sau LUK dar macar ai codul original.
 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va rog un cod pentru cele doua sonde lambda pt motor 1.4 16v AXP , multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

se poate va rog, un cod pt. intercooler golf 4, 1.9 TDI - 2003, motor ALH?

 

...e ATD defapt...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare tuturor!

imi poate spune cineva codurile faruri (stanga, dreapta) cu proiector, pt europa ?

comparativ, as vrea si ale celor pt uk, sa le pot deosebi.

Multumesc anticipat !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

andreidumitru

Buna, sper ca postez unde trebuie... Este compatibila valva N75 de pe audi A4 '98 AFN pe Bora AXR?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Buna ziua.am o problema și tot încerc sa găsesc ceva.la portbagaj când îl deschid odata cu el se ridica și polița acea polița este susținută de doua sfori unul din cuiele care sunt pe mașina sa rupt și as vrea sa îl înlocuiesc și nu găsesc nimic nu știu ce nume are sa dau o comanda .multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut.Un cod pentru pompa lichid parbriz.VIN wvwzzz1jz3b110999.

Mulțumesc

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rupt o clema de plastic in momentul in care am desfacut panoul de la stalpul din mijloc unde sunt centurile. Aceleasi cleme sunt si la panoul de la stalpii din spate. De cateva zile intreb la magazine de piese auto si nu are nimeni.

IMG_0399.jpg.0105c6c40430793410f8299f04b33b43.jpg

Pe clema scrie TW3,   >TEEE<,   Sigla VW,    6N0 867 276

Pe internet am gasit dupa acest cod, dar transportul e triplu fata de cat costa piesa.

Stie cineva unde pot comanda in Romania si cat ar costa?

 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! un cod pentru intreg cadrul de aluminiu? este vorba de un passat b7 2011 ,1,6cayc , serie : WVWZZZ3CZBP333974 ! multumesc!

C955C22D-AEB8-4A94-A977-687B14572B8C.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!