Jump to content

Coduri piese - Part numbers Golf IV&Bora


rudolf.s
 Share

Postare recomandată

Salutare,ma poate ajuta si pe mine cineva cu un cod pentru capacul de platic care protejaza cureaua de distributie la 1.6 16v AZD ? Acum mi-am dat seama ca lipseste..... Multumesc anticipat !

Modificat de taz21
Topic mutat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Stie cineva care sunt codurile de la diuzele si capacelele spalatorilor far de bora ?,apreciez ajutorul !

 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Exista fusta spate  golf 4 scurt model vr6 cu senzori? Eu am fusta pe spate cu decupaj pt toba - tipsuri dar fara senzori.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci daca vreau sa pun senzori de parcare, ii pun in bandouri? Pentru ca fusta vr6 e in forma de "V" si nu stiu daca se pot pune senzorii oem pe ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna ziua ! Ma adresez in special cunoscatorilor ! Am un Golf 4 1.4 16 v cod motor AXP si as vrea sa stiu ce coduri de bujii sunt compatibile cu acest motor deoarece sincer sa fiu sunt nebanuit de atehnic , nu se lipeste de mine si gata !!! Din ce am auzit pe aici as merge pe marca Beru sau NGK tinand cont ca motorul are 207.000 km facuti si e batraior. Codul WIN este WVWZZZ1JZ1W260613. As intentiona sa schimb bujiile deoarece masina se zguduie la relanti . Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din fabrica vine cu NGK BKUR6ET-10(0.9-1.1mm distanta dintre electrozi)...mergi tot pe ngk intr un motor de cautare al unui magazin online si asta este.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara colegi o intrebare a reusit cineva sa schimbe simeringu asta de la cutia de viteza? ca am mesterit si eu un pic pe la timonerie si am vazut ca imi da destul de mult ulei pe la tija care intra in cutia de viteze
  IMG_20171209_120847.thumb.jpg.bd76103a9f4f3e5f6f3c74f74e958d4a.jpgIMG_20171209_120025.thumb.jpg.ea713eead6da44acc7a320c14ea1382c.jpg

Vreau si eu codu de la acel simering si metoda de schimbare sa imi zica un coleg.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,un cod pentru conductele de benzina de la filtru spre motor,pentru golf 4 fsi  bad?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna ziua si sărbători fericite tuturor,as dori și eu codul regulatorului presiune benzina pt un vw golf 4 1.4 16 v axp an 2002.multumesc

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, imi puteti da un cod pentru Simering Palier motor 1.4 16V AXP?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Buna.

Se poate va rog un cod pentru clapeta de acceleratie care e pe vw 1.4  16v AXP ?Multumesc anticipat

Modificat de LiviuMihai
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

6Q1 721 503 E teoretic,practic trebuie cautata dupa seria de caroserie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna,

Cine ma poate ajuta cu un cod pt furtunul care vine de la eupuratorul de gaze la fl de aer ? vw bora 1.4 16v axp varianta fara rezistenta

 

furtun.PNG.7d62e24d5563ed1cacaffb21c9024cee.PNG

Modificat de LiviuMihai
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

036103493EB  intreg,il tai daca ai incalzitorul pe el

223512 ORIGINAL IMPERIUM intreg......

V10-2937 VAICO intreg.......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma puteti ajuta va rog cu coduri pentru clemele care tin geamul sofer la golf 4 in 4 usi? Mi-a cazut geamul in usa si nu mai merge deloc. Clemele sunt cele clasice din plastic alb, din cate am inteles, cei de la VW au remediat problema asta dupa 2003 si au introdus cleme de aluminiu. Gasesc asa ceva?

Modificat de csm_1
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cateva coduri dar nu stiu sa de vanda separat doar clemele.

1JM 898 461 - stanga
1JM 898 462 - dreapta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Aerofan, multumesc, nu se gasesc separat decat daca sunt de plastic, dar de aluminiu se gasesc cu tot cu cablu!

Modificat de csm_1
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut,

 

O clapeta de acceleratie de pe AZD merge pe un BCB?

Un cod daca se poate?

 

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codurile ar fi astea 036133062A si 036133062M 800 de lei una noua originala siemens wdo...merge de  la azd pe bcb daca masina a fost fabricata din 2001 pana in 2002 din ce informatii se gasesc pe net pentru ca bcb a fost fabricat dar cauta in dezmembrari cu proba la fata locului(adaptare cu borna)merge bine platesti nu o faci pa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Mersi de răspuns. Am găsit la dezmembrări ceva de pe azd, dar a zis ca e din 2001-2004, iar bcb-ul meu e făcut la sfârșitul 2002. Sper sa meargă. Dacă nu, nouă. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@sdR+ imi zici te rog pentru: WVWZZZ1JZ2D085789 Codurile de stergatoare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!