Jump to content

Coduri piese - Part numbers Golf IV&Bora


rudolf.s
 Share

Postare recomandată

Nu aveau AK disponibil la magazin, de aceea vroiam sa stiu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma puteti ajuta si pe mine cu coduri pentru perii si bucse pt electromotor BOSCH 0 986 016 980. Nu am gasit nici un site care sa-mi spuna ce cod de perii se potrivesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gabi ma poți ajuta te rog cu un cod pentru radiatorul de căldura din habitaclu pentru Golf 4 VIN WVWZZZ1JZ4W086925.

Am găsit pe net 1J1 819 030 A dar nu știu dacă se potrivește. Ceva preturi pe OEM sau o recomandare pentru ceva aftermarket dacă se poate.

Mulțumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi,

sunt nou posesor de Golf IV Variant an 2004 si as dori sa te rog daca poti sa-mi gasesti si mie codul pentru un kit distributie (daca se poate si o recomandare producator).

VIN :WVWZZZ1JZ5W039157   cod motor  AXR.

Eu ma orientasem spre kit-ul Continental dar nu stiu daca este bun calitativ sau nu.

Multumesc anticipat.

Adrian.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

038 198 119 A

Continental sau Ina (Ina fata de continental contine si prezoanele rolelor) sau Original care este in medie cam cu 100 lei mai scump fata de cele 2 amintite .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Gabi,

 

Poti te rog sa fii amabil si sa-mi dai si codul kitului Continental si Ina ?

 

Multumesc inca odata !!

 

Adrian.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Ti-am mai cerut codurile acestea odata, dar nu cred ca m-am exprimat eu corect. Te rog, daca se poate, poti sa-mi spui codurile pentru furtunasele astea doua din poza (traseu desen): 

duze-stropitor-parbriz-vw-golf-4-100-ron-ambele--ibkBv6.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua

Sunt nou in acest forum si sper ca postez unde trebuie

VA rog sa ma ajutati cu un cod pentru Sonda lambda

banc 1 senzor 1 (inainte de catalizator)

pentru golf 4 1.4, 16v, 75cp, an 2002, cod motor BCA

WVWZZZ1JZ3W189725

Multumesc

PS: nu imi pot comanda aceasta sonda fara COD DE PIESA

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Va salut!m ar interesa codul celor 2 pene de plastic care se afla pe tija centrala de sub scaune fata,am inteles ca cele 2 coduri 1jo881203a si 1jo881204a nu sunt bune deoarece pana e mai mica decat cea originala,multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare ! Am și eu nevoie de ajutorul pentru un cod am fost sa îmi schimb uleiul la cutia de viteza și am pierdut bușonul pe unde se toarnă ulei în cutie . Mă poate ajuta cineva cu un cod pentru acesta. Masina este un Golf 4 din 2004 motor AXR .Mulțumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un cod pentru capac buton dezaburire luneta si ESP la Golf 4, imi poate spune cineva?  Parca nu as da 200 lei pe comutatoarele intregi, funcționale de altfel. 

Multumiri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut!m ar interesa codul celor 2 pene de plastic care se afla pe tija centrala de sub scaune fata,am inteles ca cele 2 coduri 1jo881203a si 1jo881204a nu sunt bune deoarece pana e mai mica decat cea originala,multumesc!atasez piesa cu pricina!

DSCN0251[1].JPG

chiar nu e nimeni sa stie codul exact la piesa asta?sunt 2 pene din plastic care se pun sub scaun pe sina de la mijlocul scaunului, in etka  la subansamblurile scaunului sunt codate parca cu 16a ,nu mai stiu exact,poate ma ajuta cineva,am facut comanda la noi in piatra-neamt dar au trimis niste pene mai mici ca lungime cred ca sunt de skoda!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gabivvx ma ajuti si pe mine cu un cod pentru buson cutie viteza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 minute ago, Nelsson said:

Gabivvx ma ajuti si pe mine cu un cod pentru buson cutie viteza

vin sau cod cutie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

26 minutes ago, GABIVVX said:

vin sau cod cutie

WVWZZZ1JZ4W117216

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc !  esti un baiat super amabil de ai rabdare cu totii membrii. Craciun Fericit !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna,

ma poate ajuta cineva cu un cod pentru urmatoarele repere pt un vw polo cu vin WVWZZZ6RZBY322648

- bancheta spate

- centura stanga spate

- centura dreapta spate

- polita portbagaj

- placa peste roata de rezerva

- plastice portbagaj dreapta/stanga

 

Multumesc ! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!