Jump to content

Coduri piese - Part numbers Golf IV&Bora


rudolf.s
 Share

Postare recomandată

Gabi, poti sa-mi spui te rog daca acest cod este corect: 1J0601025AQ8Z8 (jante Hakuna Matata 16") ? Eventual, poti sa-mi spui si un pret te rog ? :rolleyes:

 

Atasez si o poza ca sa nu fie confuzie:

 

post-50992-0-22795200-1388078274_thumb.j

 

Multumesc frumos. :icon_thumleft:

Modificat de Deadly
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in jur de 1500 lei bucata,e o echipare mai rara care a mers din 2003 pana in 2006.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi.Imi trebuie si mie un cod si un pret ,daca exista pentru buretele care protejeza(imbraca) motorul la Skoda Fabia 2 1.4 TDI.

Vin TMBDF25J073011828.

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua,

 

 As dori sa aflu de unde pot cumpara capacul pentru janta aliaj, 16 din poza de mai jos. Am observat ca acesta este aplicat cu adeziv si are diametrul de 9 cm.

Mai mult, daca cineva cunoaste denumirea modelului de jante mi-ar fi de mare ajutor. 

 

Va multumesc! 

 

sssa.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu exista,sigla vine cu capacul care iti intra in janta.

Vezi in targ la vitan ca o sa gasesti sigle de genul ala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

 

Imi puteti spune va rog daca se potriveste clapeta de acceleratie de la un golf 4 1.6 cod motor AZD , la un golf 4 1.6 fsi cu codul de clapeta 036133062D ?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi, ajuta-ma te rog cu un cod pentru senzorul g 202 yaw rate vin: wvwzzz1jz1d385011 motor azd 2001,multumesc anticipat o Zi usoara.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

 

la multi ani

 

Golf 4, axr, 74 kw, 101 cp

 

Stie cineva codurile pentru garnituri pentru poma tandem (vacuum) 038145209e?

 

Ma intereseaza si codul pentru kitul de reparatie al pompei (garnituri capace pompa, suruburi etc)

 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 HOFFER 8091147,FISPA 89.103,MEAT & DORIA 91147

post-64586-0-11093100-1388992636_thumb.j

Modificat de GABIVVX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi, si LA MULTI ANI!

As dori un cod si un pret pentru  broasca usa sofer pentru vw Bora 2002 vin WVWZZZ1JZ2W585625.

Masina are inchidere centralizata cu cheie briceag.

Mersi, o zi buna!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi Gabi, cam scumpa distractia, sper sa scap si de data asta numai cu inlocuire swich si refacere lipituri.

Te mai deranjez cu o intrebare: Am gasit pe e-bay broasca, dar are codul 6X1 837 013 H. Se potriveste la mine sau nu?

Multumesc inca odata!

O zi buna!

Modificat de sebax
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare si La multi ani !

O intrebare am si eu :

pentru un alternator Bosch 120A - passat 99 AJM, cod alternator 028 903 029 B sau 0124 515 026 962(unul din ele este) si cod regulator bosch  f 00m 145 237 se potriveste un regulator bosch f 00m 145 225 ? Stiu ca arata la fel dar ca specificatii ?Multumesc mult !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare, 

la golful din semnatura alternatorul meu s-a defectat. Capacul fiind spart nu pot afla ce cod si nici nu stiu de cati amperi este.

Cine ma poate ajuta cu un cod de alternator si de cati amperi este?

Tot la acest alternator am si mufa care intra in releu sparta are cine idee ce cod are?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Pentru un golf 4 1.4 16V exista cod pentru cele 2 piese incercuite din poza de mai jos?

In prima poza acel surub se poate inlocui?

 

Mersi

post-46557-0-70214200-1389549965_thumb.j

post-46557-0-71567100-1389549967_thumb.j

Modificat de SSRAZVAN
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare si La multi ani !

O intrebare am si eu :

pentru un alternator Bosch 120A - passat 99 AJM, cod alternator 028 903 029 B sau 0124 515 026 962(unul din ele este) si cod regulator bosch  f 00m 145 237 se potriveste un regulator bosch f 00m 145 225 ? Stiu ca arata la fel dar ca specificatii ?Multumesc mult !

F 00M 145 237,F 00M 145 354, F 00M A45 208 sunt singurele care merg.

 

Salut,

Pentru un golf 4 1.4 16V exista cod pentru cele 2 piese incercuite din poza de mai jos?

In prima poza acel surub se poate inlocui?

De la aparatoarea tobei centru?

 

Verifica  repereul asta,e posibil sa fie din zona aia   N 90796502

salutare, 

la golful din semnatura alternatorul meu s-a defectat. Capacul fiind spart nu pot afla ce cod si nici nu stiu de cati amperi este.

Cine ma poate ajuta cu un cod de alternator si de cati amperi este?

Tot la acest alternator am si mufa care intra in releu sparta are cine idee ce cod are?

Da-mi o serie de caroserie sau da alternatorul jos si sigur gasesti codul pe el.

Modificat de GABIVVX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gabi ala este unul din reperele care ma intereseaza dar acea rozeta de metal vine prinsa de un surub care este infiletat in sasiu.

Acel surub este piesa de schimb?Ma poti ajuta cu un cod te rog frumos?

Si DA este aparatoarea tobei de la centru si acel surub pe care vine prinsa acea rozeta de metal a ruginit ba chiar sa si rupt si cam face pe nebuna pe acolo.

 

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 prezoanele alea sunt ambutisate pe caroserie si nu sunt schimbabile.

Cureti elegant in zona cu peria de sarma (dar usor si finut sa nu iei antifonul caroseriei in zona aia)si aplici grund si apoi vopsea.

Sau mai simplu aplici vasilina in zona aia ca oricum vopseaua se zgarie in momentul cand prinzi siguranta care prinde aparatoarea tobei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate am inteles exista un kit de reparare a urechilor de far din partea de sus. Eu am pe partea stanga (cea a soferului) un far Valeo, cu urechile de sus rupte. Un cod pentru kit (daca exista) si eventual un pret, se poate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!