Jump to content

Coduri piese - Part numbers Golf IV&Bora


rudolf.s
 Share

Postare recomandată

ma refeream la incalzire auxiliara (sistem de incalzire a lichidului)..nu incalzire in scaune... :D

Modificat de waf
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma poate ajuta cineva(daca exista...)

soclu pentru semnalizari(vw bora...la far)insa pentru becuri cu dublu filament,tip americane

 

un cod daca se poate va rog...sau unde gasesc?

multumesc

1J0953123B (65 lei)incearca codul asta si la bec N10475902 (30 lei)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

ma poate ajuta cineva(daca exista...)

soclu pentru semnalizari(vw bora...la far)insa pentru becuri cu dublu filament,tip americane

 

un cod daca se poate va rog...sau unde gasesc?

multumesc

1J0953123B (65 lei)incearca codul asta si la bec N10475902 (30 lei)

 

 mersi frumos...ma si avant in cautare sau daca nu(sper sa nu fie mare pretul)la reprezentanta

o zi placuta

Modificat de soosy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi

 

Poti sa-mi dai niste coduri  te rog pt:

 

 Disc fata ATE + disc spate ATE + placute frana fata ATE + placute frana spate ATE 

 

si un pret daca stii . 

 

pt VIN :  WVWZZZ1JZ2P378800

 

Mersi fain ;-)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este vorba de cablajul de la centura de siguranta de la pasager.Cablajul pleaca din centura,trece prin prag,prin spatele torpedoului si ajunge la modulul de airbag.

Scuze ca nu am specificat care.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

 

Va rog, ma puteti ajuta cu un cod de cutie de viteze 6 trepte pentru

VW Golf4 4motion 2003 1.9TDI 130cp (cod motor ASZ)

Pe partea inferioara a ei am gasit scris urmatoarele:

WWO2

02M 301 107 D

AZ91HP

dar se pare ca nu asta e codul; ar trebui sa fie din 3 litere, ca la motor, dar eu nu gasesc altceva scris pe ea.

Cutia a fost sparta de vechiul proprietar si lipita stiti voi cu ce (bicomponent) pana a crapat din nou de tot (are si scut de metal...ca sa nu vada nimeni ce a ascuns pisica :001: ).

Asa ca sunt nevoit sa o schimb dar nu stiu ce sa cer; toti vor codul cu pricina...

 

Multumesc!

Modificat de drmusat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

 

Va rog, ma puteti ajuta cu un cod de cutie de viteze 6 trepte pentru

VW Golf4 4motion 2003 1.9TDI 130cp (cod motor ASZ)

Pe partea inferioara a ei am gasit scris urmatoarele:

WWO2

02M 301 107 D

AZ91HP

dar se pare ca nu asta e codul; ar trebui sa fie din 3 litere, ca la motor, dar eu nu gasesc altceva scris pe ea.

Cutia a fost sparta de vechiul proprietar si lipita stiti voi cu ce (bicomponent) pana a crapat din nou de tot (are si scut de metal...ca sa nu vada nimeni ce a ascuns pisica :001: ).

Asa ca sunt nevoit sa o schimb dar nu stiu ce sa cer; toti vor codul cu pricina...

 

Multumesc!

salut, codul 02M301107D - Carcasa ambreiaj, apartine unei CV 6 trepte maulala, CV tip ERF sau FML.

 

Cu respect.

Modificat de tekken
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma refeream la incalzire auxiliara (sistem de incalzire a lichidului)..nu incalzire in scaune... :D

Pai la ce te referi la WEBASTO sau la sistemul cu 3 bujii care incalzeste circuitul de apa?

La WEBASTO e destul de complicat si multa bataie de cap.Ca sa scapi ieftin trebuie demontat tot sistemul functional de pe o masina.

Mai exista varianta sa suni la WEBASTO sa ceri informatii despre cat costa un set de incalzire pentru montare ulterioara...dar e posinil sa coste cat juma din masina ta.

 

Este vorba de cablajul de la centura de siguranta de la pasager.Cablajul pleaca din centura,trece prin prag,prin spatele torpedoului si ajunge la modulul de airbag.

Scuze ca nu am specificat care.

 

Nu iti pot spune cu exactitate dar e posibil sa fie 3B0971582F  Cablaj airbag scaun stg./dr. 200 lei.

1.pdf

2.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut prieteni. Am o problema stii cumva exista la motoarele de la vw un anumit buson/siguranta porin partea stanga unde e capacu la distributie care din carz de inghet sare ala pentru a preveni fisurarea blocului?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc.

 

Ai dreptate, codul era pe carcasa de ambreiaj.

Stie cineva care este diferenta intre cele doua cutii de viteze ERF si FML?

Pot pune oricare din ele in loc? Mentionez ca Golf-ul e 4motion  :icon_confused: 


 

Salut!

 

Va rog, ma puteti ajuta cu un cod de cutie de viteze 6 trepte pentru

VW Golf4 4motion 2003 1.9TDI 130cp (cod motor ASZ)

Pe partea inferioara a ei am gasit scris urmatoarele:

WWO2

02M 301 107 D

AZ91HP

dar se pare ca nu asta e codul; ar trebui sa fie din 3 litere, ca la motor, dar eu nu gasesc altceva scris pe ea.

Cutia a fost sparta de vechiul proprietar si lipita stiti voi cu ce (bicomponent) pana a crapat din nou de tot (are si scut de metal...ca sa nu vada nimeni ce a ascuns pisica :001: ).

Asa ca sunt nevoit sa o schimb dar nu stiu ce sa cer; toti vor codul cu pricina...

 

Multumesc!

salut, codul 02M301107D - Carcasa ambreiaj, apartine unei CV 6 trepte maulala, CV tip ERF sau FML.

 

Cu respect.

 

Multumesc.

 

Ai dreptate, codul era pe carcasa de ambreiaj.

Stie cineva care este diferenta intre cele doua cutii de viteze ERF si FML?

Pot pune oricare din ele in loc? Mentionez ca Golf-ul e 4motion   :icon_confused: 

Daca ajuta VIN: WVWZZZ1JZ3D015212

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

036103113A  Dop apa in bloc motor 36,6 mm in dreapta filtrului de ulei.

N0119142 Dop apa bloc pe partea cu distributia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gabiiiiii........


 


Poti sa-mi dai niste coduri  te rog pt:


 


 Disc fata ATE + disc spate ATE + placute frana fata ATE + placute frana spate ATE 


 


si un pret daca stii . 


 


pt VIN :  WVWZZZ1JZ2P378800


 


Mersi fain ;-)


Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iti multumesc tare mult gaby...mai am o intrebare daca imi permiti stii ceva chiar sar alea? daca ingheata? ai patit asa ceva? mie imi curge tare pe la partea cu distributia da nuj sigur de unde pana nu dau capacu jos...cineva zice ca posibil sa fi sarit ala...altu zice ca pompa altu zice ca blocu fisurat :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Gabiiiiii........

 

Poti sa-mi dai niste coduri  te rog pt:

 

 Disc fata ATE + disc spate ATE + placute frana fata ATE + placute frana spate ATE 

 

si un pret daca stii . 

 

pt VIN :  WVWZZZ1JZ2P378800

 

Mersi fain ;-)

 

1J0615301D disc fata 24.0122-0151.1

1J0698151E placute 13.0460-7117.2

1J0615601N disc spate 24.0109-0123.1

1J0698451F placute spate 13.0460-2894.2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Multumesc.

 

Ai dreptate, codul era pe carcasa de ambreiaj.

Stie cineva care este diferenta intre cele doua cutii de viteze ERF si FML?

Pot pune oricare din ele in loc? Mentionez ca Golf-ul e 4motion  :icon_confused: 

 

Salut!

 

Va rog, ma puteti ajuta cu un cod de cutie de viteze 6 trepte pentru

VW Golf4 4motion 2003 1.9TDI 130cp (cod motor ASZ)

Pe partea inferioara a ei am gasit scris urmatoarele:

WWO2

02M 301 107 D

AZ91HP

dar se pare ca nu asta e codul; ar trebui sa fie din 3 litere, ca la motor, dar eu nu gasesc altceva scris pe ea.

Cutia a fost sparta de vechiul proprietar si lipita stiti voi cu ce (bicomponent) pana a crapat din nou de tot (are si scut de metal...ca sa nu vada nimeni ce a ascuns pisica :001: ).

Asa ca sunt nevoit sa o schimb dar nu stiu ce sa cer; toti vor codul cu pricina...

 

Multumesc!

salut, codul 02M301107D - Carcasa ambreiaj, apartine unei CV 6 trepte maulala, CV tip ERF sau FML.

 

Cu respect.

 

Multumesc.

 

Ai dreptate, codul era pe carcasa de ambreiaj.

Stie cineva care este diferenta intre cele doua cutii de viteze ERF si FML?

Pot pune oricare din ele in loc? Mentionez ca Golf-ul e 4motion   :icon_confused: 

Daca ajuta VIN: WVWZZZ1JZ3D015212

 

Conform seriei de sasiu ai CV Manuala in 6 trepte Tip: FEL - cu raport transmisie 61/16/20, acelasi raport il are si tipul de Cv FMQ.

 

cv cu tip ERF are rapoarte 68/21/26, iar FML 71/18/23.

 

cel mai bine intrebi un mecanic care se baga ca reparat Cv cum e cu rapoartele.......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna Gabi,

 

Ptr VIN = WVWZZZ1JZ1W088512  (cu ESP)

Te rog mult cod  pentru:

 

Servo Frana (break booster)

Original:

ATE:

BOSCH:

 

Master Cylinder

Original:

ATE:

BOSCH:

 

Multumesc

Florin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Servo Frana (break booster)

Original: 1J1614206

ATE: 03.7863-0402.4

TRW - PSA544

BOSCH: - nu am gasit

 

Master Cylinder sunt 2 variante:

Varianta 1- Marcaj MARK 20-I

Original:1J1614019A

ATE:03.2123-2024.3

BOSCH:0 986 481 022

 

Varianta 2: matcaj MARK 60

Original:1J1614019C

ATE:03.2123-2715.3

 

BOSCH:nu este

 

Buna Gabi,

 

Ptr VIN = WVWZZZ1JZ1W088512  (cu ESP)

Te rog mult cod  pentru:

 

Servo Frana (break booster)

Original:

ATE:

BOSCH:

 

Master Cylinder

Original:

ATE:

BOSCH:

 

Multumesc

Florin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1J1614206  Servofrana pt.model cu echipare standard ESP,ABS dimensiune 10 -Ate 03.7863-0402.4,Trw PSA544

Pentru pompa de frana trebuie citit codul de pe ea.Sunt 2 variante care sunt compatibile DAR e posibil sa existe surprize:1J1614019A si 1J1614019C

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

 

Multumesc.

 

Ai dreptate, codul era pe carcasa de ambreiaj.

Stie cineva care este diferenta intre cele doua cutii de viteze ERF si FML?

Pot pune oricare din ele in loc? Mentionez ca Golf-ul e 4motion  :icon_confused: 

 

Salut!

 

Va rog, ma puteti ajuta cu un cod de cutie de viteze 6 trepte pentru

VW Golf4 4motion 2003 1.9TDI 130cp (cod motor ASZ)

Pe partea inferioara a ei am gasit scris urmatoarele:

WWO2

02M 301 107 D

AZ91HP

dar se pare ca nu asta e codul; ar trebui sa fie din 3 litere, ca la motor, dar eu nu gasesc altceva scris pe ea.

Cutia a fost sparta de vechiul proprietar si lipita stiti voi cu ce (bicomponent) pana a crapat din nou de tot (are si scut de metal...ca sa nu vada nimeni ce a ascuns pisica :001: ).

Asa ca sunt nevoit sa o schimb dar nu stiu ce sa cer; toti vor codul cu pricina...

 

Multumesc!

salut, codul 02M301107D - Carcasa ambreiaj, apartine unei CV 6 trepte maulala, CV tip ERF sau FML.

 

Cu respect.

 

Multumesc.

 

Ai dreptate, codul era pe carcasa de ambreiaj.

Stie cineva care este diferenta intre cele doua cutii de viteze ERF si FML?

Pot pune oricare din ele in loc? Mentionez ca Golf-ul e 4motion   :icon_confused: 

Daca ajuta VIN: WVWZZZ1JZ3D015212

 

Conform seriei de sasiu ai CV Manuala in 6 trepte Tip: FEL - cu raport transmisie 61/16/20, acelasi raport il are si tipul de Cv FMQ.

 

cv cu tip ERF are rapoarte 68/21/26, iar FML 71/18/23.

 

cel mai bine intrebi un mecanic care se baga ca reparat Cv cum e cu rapoartele.......

 

Sunt novice si probabil pisalog dar problema e ca daca nu gasesc cutie FEL pot sa pun FMQ sau in cel mai rau caz celelalte ERF sau FML?

 

Se potrivesc la prinderea pe motor/carcasa de ambreiaj, planetare si ax cardanic?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

codul de la incuietoarea de la porbagaj la vw bora stie cineva? nu mi se aprine becu in porbagaj cica este un fel se senzor acolo. multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Varianta 1: berlina - 1J5827505E

Varianta 2: Estate - 1J9827505B41

 

 

codul de la incuietoarea de la porbagaj la vw bora stie cineva? nu mi se aprine becu in porbagaj cica este un fel se senzor acolo. multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

codul de la incuietoarea de la porbagaj la vw bora stie cineva? nu mi se aprine becu in porbagaj cica este un fel se senzor acolo. multumesc

Ai intrerupatorul separat 8D5959489 la 50 lei pe original daca masina este normala nu combi.

Am senzatia ca asta iti aprinde lumina in portbagaj si iti aprinde martorul in bord ca ai portbagajul deschis.

Desfa in zona aia si vezi sa nu ai fir intrerupt sau alte probleme.

post-64586-0-97634800-1390989078_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut! ma poate ajuta cineva cu un VIN pt golf 4 hatch care are montat incalzire auxiliara pe masina ? vreau sa stiu ce piese am nevoie: suporti, sa vad unde trebuie montata,,,etc

multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

piesele le poti vedea in etka si fara serie de sasiu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!