Jump to content

Coduri piese - Part numbers Golf IV&Bora


rudolf.s
 Share

Postare recomandată

On 3/8/2020 at 9:43 PM, andreidumitru said:

Incearca 1J0805903H

Nu am mers inca la reprezentanta , o sa incerc  cu acest cod ,  multumesc mnult

pentru stopuri spate gti , r32   america , stie cineva codurile , multumesc 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Pintilie andrei

Salut. Imi poate spune cineva codurile la arcuri fata si spate la un golf 4 1.9 alh 90 cp . WVWZZZ1JZ1B047682

Mersi ! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fata: 1J0411105C    cu punct albastru si verde
Spate: 1J0511115AK  cu punct argintiu verde

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Mihaidanielo3

salutari.

ceva mai exotic xd...

exista ceva cod pentru inelele distantiere pentru difuzoarele din spate?

Golf 4 1.9 WVWZZZ1JZ3B199600

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutari , stie cineva codul de catalizator OEM , golf 4 1,6 16 v   cod motor BCB , si cam la ce pret s-ar gasi , eventual  de unde se poate achizitiona , multumesc mult 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pot monta doar cu aceste coduri sau se potrivesc si cel care au alte coduri , ma refer strict  la cele facute pentru motorizari benzina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut
Ma poate ajuta cineva cu furtunul acela de vacuum care intra in regulatorul de presiune de la rampa de combustinil?
WVWZZZ1JZ2D085789
Codul regilatorului e : 036133035A pressure regulator insa nu dau de codul furtunului ce intra in el..zici ca nu s-a stricat niciodata nimanui..
Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

14 hours ago, Aerofan said:

1J0 254 400 CX sau 1J0 254 400 HX

Am gasit un catalizator de bora , cod 6X0 131 701 B care se pare ca este catalizator pentru motor de 1,4 16 v , pot sa-l pun pe golf 4 1,6 16v 105 cai   , cod motor BCB,  Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@tarox motorul BCB difera de un AZD de ex si s-ar putea sa nu se potriveasca, de aia cauta unul din codurile astea, diferenta de litere de la sfarsit e doar o schimbare de index la piesa, ceva imbunatatiri in rest piesa e identica ori cu CX la sfarsit ori cu HX.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Aerofanmersi mult! Acum ca stiu codul OE am vazut ca are interior de 3.5mm.

Merg sa iau unul de 1m silicon si sa tai la 21-22cm apoi sa il pun la loc. E al 3 lea pe care il schimb..doar ca acum o fac eu si nu o mai duc in service. Mersi mult! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua.OEN pentru etrieri spate pentru WVWZZZ1JZ3W038091.Multumesc mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

9 hours ago, Aerofan said:

@tarox motorul BCB difera de un AZD de ex si s-ar putea sa nu se potriveasca, de aia cauta unul din codurile astea, diferenta de litere de la sfarsit e doar o schimbare de index la piesa, ceva imbunatatiri in rest piesa e identica ori cu CX la sfarsit ori cu HX.

Ok , am inteles , nu reusesc sa gasesc catalizator OEM , pentru BCB , am gasit unul OEM de BORA  1.4  16 v ,  care are codul 6XO 131 701 B , ideea este , daca reusesc sa montez acest catalizator( vreau sa montez doar bucata de catalizator ) , pot avea probleme ca nu este de 1 6  16v? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

image.png.18519174278939535c3a3acc925a8a85.png

Imi trebuie 2 suruburi sa prind teava EGR ului in clapeta de acceleratie.

Doar ca am cautat si sunt 2 tipuri de suruburi acolo.

Pentru seria mea: WVWZZZ1JZ2D085789  Se poate diferentia care e bun si care nu ?

mersi mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Al 2-lea e ala bun N90413004, trebuie sa aibe cap hexagonal pentru tubulara de 10 si sa arate a aluminiu.
Primul e negru si e pentru Torx

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nou nu am gasit. Am luat de pe alta masina. Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut, o sa va rog sa ma ajutati cu un cod de bucsa. Masina este un Golf 4, 1.6 cod AUS, serie WVWZZZ1JZ1B113660 , comanda cutiei de viteze este pe tija. Am nevoie de codul bucsei care vine montata in capatul schimbatorului de viteze - este montata in interiorul ansamblului de comanda, si face legatura cu tija principala de comanda. Pe cutie am schimbat toate tijele de comanda cu repere noi si originale, nuca de pe arborele secundar este ok, dar am un joc pronuntat in schimbator, plus un sunet de metal-metal. Daca tin de capatul tijei principale- cum vine prin tunel catre fata masinii si cineva misca schimbatorul se simte clar jocul.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bănuiesc că de asta ai nevoie:

1J0711555B

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult MyKe, pare sa fie fix ce imi trebuie. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Va salut, îmi trebuie codul de piesa sau cum este identificata acea bucata de plastic cu piele care se clipseaza la baza ceasurilor de bord, practic maschează partea de jos a acestora, mulțumesc! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Va salut,

Pentru seria vin WVWZZZ1JZYD132174 nu reusesc sa gasesc cabluri frana de mana. Am cumparat 2 modele si nu s au potrivit.

Ma puteti ajuta cu un cod pentru ele, va rog.

Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!