Jump to content

'16 Audi A4 B9 2.0 tdi quattro


cristi511

Postare recomandată

Big :icon_thumleft: pentru curatenie

Si eu care eram si sunt copil ciocan pueril, la poza din lateral, am crezut ca e volanul nou, fiind tesit...:tomato:

 

Link către comentariu

Mersi @ToniM:salut:.

Om vedea. De luat sunt bune luate asa ca facem sa fie bine.

Ceea ce am observat insa este faptul ca sunt ceva mai late decat m-as fi asteptat asa ca fac burta. Ca sa elimin eventualele discutii, presiunea este 2.4 bari. 

Cat priveste confortul la rulare, pana acum pot spune ca sunt exact asa cum sunt descrise in teste si de catre utilizatori. 

Aderenta, chiar si la temperaturi sub 10 grade, este ridicata, fapt confirmat si de nisipul si pietricelele aruncate pe praguri si in contra aripi. :)

So far so good. Volanul ala insa nu-mi da pace, nu ma lasa sa dorm :wub:.

IMG_20180328_193505.jpg

Link către comentariu

Hmm...eu de mult timp nu mai consider Dunlop a fi premium/bune si implicit nu il mai iau in considerare pentru eventuale achizitii..

 

 

Link către comentariu
15 hours ago, cristi511 said:

Meanwhile am activat needle sweep folosind OBDeleven si am descoperit ca am un scurt pe incalzirea oglinzii de pe partea stanga.

A mers totul foarte simplu cu OBDeleven? Nu de alta dar planuiesc sa imi iau si eu pana la urma :)

14 hours ago, cristi511 said:

Mersi frumos!:salut:

Interiorul, de cele mai multe ori, il fac singur la o spalatorie self wash. Cat priveste solutiile...niciuna. :)

Bag aspiratorul iar ulterior, cu servetele de la Lidl (dashboard bla bla) sterg praful si plasticele. Nu-mi bat capul mai mult si nici nu pretind ca stiu mai multe despre subiect :))

In schimb, de cand e la mine, masina n-a vazut prosop. 

 

Incredibil cat de curata poate sa fie dupa ce o speli acolo..sa inteleg ca masina nu a vazut prosop deci o lasi sa se usuce singura? Nu iti raman pete de apa pe masina etc? presupun ca la spalatoria respectiva ai programele clasice de spalare si pe masina nu ai ceva ceara/sealant

Link către comentariu

Salut,

Da, a durat 5 secunde, mi-a mancat 10 credite si aia a fost. Simplu rapid si eficient.

Da, masina se usuca natural si cel mai probabil datorita detergentului/aditivilor folositi de catre spalatorie raman urme minime.

Nu exista ceara/sealant pe masina. Din cand in cand folosesc ceara disponibila in spalatoria reciproca. :)

Masina, per total, sunt convins ca e murdara pentru ca imi vine greu a crede ca un jet si niste sapun reuseste sa indeparteze toata mizeria insa faptul ca o spal des ajuta mult la capitolul asta. 

 

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
  • loghy a deschis acest topic

Bun, printre picaturi se mai intampla lucruri:

-volan RS partial imbracat in alcantara. E un pitic care nu-mi dadea pace inca de cand am luat masina.

- capac schimbator DSG imbracat in alcantara, sa mearga cu volanul, scaunele si fetele de usi.

Mai este un pitic care creste ca Fat Frumos si imi zice "Beaufort wood aluminium trims!" dar sa vedem...

Cateodata e bine sa merg in spate, asa ai ocazia sa-ti observi "placerea vinovata" din unghiuri noi. 

To be continued...

IMG_20180331_161950.jpg

IMG_20180331_165231.jpg

Screenshot_20180406-110630.png

IMG_20180403_194431.jpg

Link către comentariu

Sa il invarti sanatos! Arata foarte bine. Ar merge un badge, simplu "S" pe volan.

Am crezut ca ai vandut masina sau ceva, parca a fost inchis topicul cateva zile :)

Modificat de Bebeee
Link către comentariu

Mersi frumos!

Asa e cel initial, cu badge de Sline insa nu stiu cum as putea face switchul intre ele ( badge-uri) si in plus imi e frica sa nu fac vreo nefacuta. :)

 

Link către comentariu

Eu un alt element de 'finete' l-as schimba la volan: airbag-ul imbracat in piele :). Mi se pare muuult mai frumos decat cel normal (plastic in totalitate). 

Link către comentariu

Arata super volanul si e combinatia ideala pt cine vrea alcantara pe volan. Cand vrei sa fii sportiv si sa folosesti padelele esti pe alcantara, iar zi de zi cand mergi relaxat esti pe piele si nu stai cu griji. 

Link către comentariu

@waf nu am gasit pana acum airbag imbracat in piele pentru volanul asta dar mai cautam, nu zic nu. ;)

@cogdao e grea boala asta...

@mihai.onu94 da, imi place de mor. De cand am luat masina tot visam la unul...poate cine stie, peste cativa ani reusesc sa duc la capat retrofitul :Driver:.

Link către comentariu
lambda_dryver

Deci, cum arata volanul asta... :wub:. Sa-l invarti cu placere! :Driver:

Link către comentariu

Denis, sa inteleg ca imi doresti sa mi iau un S8?:wub:

Multumesc frumos! :))

 

 

Link către comentariu

Aaaaa, janteeee....mda, n am pariat pe Roma asa ca raman cele din dotare. :)

Meanwhile, capat zgarieturi fine pe capota :)).

 

IMG_20180409_092040.jpg

Link către comentariu

New goodies care sa mearga cu volanul! :wub:

(Codul este pentru doritori)

 

IMG_20180413_130720.jpg

Later edit: cam asta e setup-ul final al interiorului ( asta daca nu ma lovesc de niste scaune de rs si niste trimuri beaufort wood) :screwy:.

 

 

IMG-20180413-WA0009.jpeg

IMG_20180413_180705.jpg

IMG_20180413_180729.jpg

Link către comentariu

Arata foarte foarte bine! prima oara cand ziceai de trimuri nu eram prea convins, dara acum...parca ma zgarie la ochi argintiul ala...

:screwy:

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
  • cristi511 a deschis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!