Jump to content

'16 Audi A4 B9 2.0 tdi quattro


cristi511

Postare recomandată

Niceee!

by the way, tu speli masina asta mai des decat fac unii oameni dus :))

Link către comentariu

@ShadoWzZ mersi! :wub:

@cogdao mersi frumos!

@vdragos tot raul spre bine nu? :))

@Luciosu nu suport sa fie murdara si in plus mi se pare mult mai facila o dezapezire-curatare la spalatorie. 

Piticii incep sa creasca usor usor asa ca navighez de zor pe ebay and co, cine stie ce-oi mai gasi...

 

Link către comentariu

Superb. Tu ai scaunele cu textil nu cu alcantara, nu?! Deci știm ce urmează....

Link către comentariu

Alcantara asadar ma sare partea asta :)).

Nici eu nu stiu ce urmeaza, sincer sa fiu!

Link către comentariu

Voi cu numele vostru rosu de nu pot sa dau like... mai are navi si jante pana la scaunele alea :)) 

Link către comentariu

Da da, nu :))

Pas atat la scaunele de rs cat si la jante. Piticii mei se vor concentra pe alte aspecte, totat independent de buget. :D

Intre timp, masina se afla la service pentru efectuarea unei operatii tehnice utilizand garantia: se schimba cureaua de distributie + o rola ca urmare a aparitiei unor chitaituri. Este o problema cunoscuta ce apare la un anume lot de masini.

Saptamana asta vor urma, in ordinea numerelor de pe tricou:

- activari functii ( nu stiu acum ce se poate si ce nu) utilizand OBDeleven Pro

- "pus" sosonii de vara: Dunlop rt2

- montat volan de RS

Abia-astept!:wub:

Link către comentariu

@cristi511: Tiz, sa te bucuri de retrofit, sa-l invarti cu placere. Hai cu pozele cu el montat.

Spre deosebire de tine, altii si-l tin in cutii prin portbagaje de vreo luna :lol: 

PS. Il montezi inainte de vineri ? :tomato:Sau acum te-am motivat sa-l montezi inainte de vineri :lol: 

Link către comentariu

Pai deh, nu toti avem masini de iarna si masini de vara:Driver:

Intai sa intru in posesia lui si apoi vad eu cand il montez. Trebuie sa ajunga si manusile, ori suntem golani ori nu mai suntem :)).

 

Link către comentariu

Prima jucarie a sosit. Acum masina imi mai trebuie :))

 

IMG_20180326_123410.jpg

Link către comentariu

E simpla si eficienta ;)

Distractie cu volanul si rabdare cu OBD'ul

@Cristian poti instala aplicatia pe mobil, e gratis din Google Store, si poti vedea ce poti face cat de cat, oricum e plin net-ul de filmulete si tutoriale

Link către comentariu

Meanwhile am activat needle sweep folosind OBDeleven si am descoperit ca am un scurt pe incalzirea oglinzii de pe partea stanga. 

Astazi mi-am facut putin de lucru si am pus pe jante anvelopele de vara - Dunlop RT2 - , am trecut la covorasele de textil si am facut curatenie la interior + un exterior. 

Ca prima impresie, Dunlopurile sunt evident mai zgomotoase decat Nexenurile desi indicii de zgomot spun altceva (69db vs 71db). Ce-i drept m-am cam desumflat pentru ca asta era aspectul cel mai important urmarit de mine... Sper macar sa fie aderente :)).

Abia astept noul volan, nu de alta dar manusile mi-au ajuns deja :D .

 

 

IMG_20180328_180033.jpg

IMG_20180328_180243.jpg

IMG_20180328_190534.jpg

IMG_20180328_190733.jpg

IMG_20180328_193401.jpg

IMG_20180328_193416.jpg

IMG_20180328_194436.jpg

IMG_20180328_193455.jpg

Link către comentariu

Superba masina :wub:

Credeam ca eu care o spal aproape saptamanal o spal des :))

Interiorul il faci singur? Ce solutii folosesti? :D

 

// Am inteles, thanx :D

 

Modificat de AllinDanut
Link către comentariu

Mersi frumos!:salut:

Interiorul, de cele mai multe ori, il fac singur la o spalatorie self wash. Cat priveste solutiile...niciuna. :)

Bag aspiratorul iar ulterior, cu servetele de la Lidl (dashboard bla bla) sterg praful si plasticele. Nu-mi bat capul mai mult si nici nu pretind ca stiu mai multe despre subiect :))

In schimb, de cand e la mine, masina n-a vazut prosop. 

 

Link către comentariu

Cum e solutia pt jante din kaufland? e buna de ceva?

Link către comentariu

@Muale: E OXY, o retea care a inceput in Bv si s-a extins "peste deal" si in AG :) 

@cristi511 eu zic ca o sa-ti placa gumele... Am condus back to back vreo 500km S2-ul meu cu Pirelli P7 si S2-ul unei amice ce era echipat OEM cu RT2 si mi-au placut mult mai mult RT2. In mod cert mai silentioase si cu siguranta muuult mai aderente. Aceeasi masina, acelasi drum, o masina la dus una la intors. Test mai relevant ca asta nu cred ca se poate. De asta ti-am si recomandat sa iei RT2. Eu zis sa le dai 100km sa se aseze si sa tragi o concluzie cand afara ai minim 12 grade. Centii mei

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
  • cristi511 a deschis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!