Jump to content

'16 Audi A4 B9 2.0 tdi quattro


cristi511

Postare recomandată

Am dat peste ele intamplator, nu o arunc cu banii daca nu sunt convins de rezultat. :)

Multumesc tuturor pentru pareri. :emthup:

Vom vedea...

Link către comentariu

Vreo 600e + montaj. Cu jantele sunt in stand-by...pana cand nu gasesc ceva care sa mi ia ochii nu ma arunc. Am schimbat suficiente seturi cand am avut Jetta, nu mai fac asta a 2a oara. :))

Plus ca n-am prea mai avut timp de mare lucru in ultimul timp, plec la 7 de acasa si ajung la 1, a doua zi. :)

Edit: se pare ca nu s-a vazut prea clar dar a5-ul cat si a4-ul aveau acelasi model de stopuri. D-asta am pus codurile. 

Link către comentariu

Ei hai, nu te mai plange ca vine si rasplata :))

Si daca le scoti pe ale tale la vanzare cat ai putea sa iei?

Cele de A4 nu sunt rosii in partea de jos, unde cele de A5 sunt albe?

Link către comentariu
On 2/9/2018 at 6:23 PM, cristi511 said:

904_IPZM_8W6052100_ENG_001.jpg

 

On 2/9/2018 at 6:35 PM, cristi511 said:

904_IPZM_8W5052100_ENG_001.jpg

Cele de A5 nu se potrivesc pe A4 si nici invers. Cel de pe portbagaj la A5 este continuu in partea de jos, cel de A4 este intrerupt dupa becul de marsarier. Si pe aripa par mai groase cele de A4 dar nu bag mana in foc...

@loghy este rosu pentru ca pozitiile au design diferit acum. La A5 e doar sus si stanga si la A4 e si bucata aia de jos in plus. 

Link către comentariu

Bun, revenind la realitate, masina a ajuns din nou in service pentru a remedia mici defecte (pe garantie bineinteles)

- tpi care rezolva zdranganitul grilei subwooferului

- zgomotul scos de o rola ( s-a constatat exista lui): maine se va filma si se va trimite catre fabrica pentru validare/aprobare. Probabil se vor schimba rolele si cureaua de distributie. Mai multe amanunte o sa dau cand o sa am.

Studiem variante de anvelope/jante intre timp.

Edit: asa e cu modelele din prima generatie, indiferent de producator. 

Link către comentariu

Cam asta e solutia pentru problema zdranganitului grilei sw-ului, recomandata de fabrica. Rezultatul este multumitor insa, ca orice alta masina din generatiile actuale, se simte cost cutting-ul. Aia e, mergem inainte cu tupeu :).

IMG_20180216_191642.jpg

Link către comentariu

@cogdao salut. Nu stiu ce vreau si daca vreau. Modelele care mi plac (din generatiile noi zic) sunt pe 20 si nu e cazul de asa ceva.

Intre timp am ajuns la 34000 km (14k km in 7 luni jumatate de la achizitie) si lucrurile sunt ok. Mai schimbam cate una alta pe garantie dar in rest...apa paie si bataie.

 

IMG_20180224_173736.jpg

Link către comentariu

Yes yes, daca tot m-am trezit la prima ora am dat o tura pe drumurile inca acoperite cu zapada :D. Dupa care am luat dusterul la tavalit :))

@Marius82 :emthup: este secsi balamuc!

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
  • cristi511 a deschis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!