Jump to content

'16 Audi A4 B9 2.0 tdi quattro


cristi511

Postare recomandată

La noi ca la nimeni, de asta si suntem unde suntem ca tara.

Superbe pozele si peisajele.

Eu zic ca se incadreaza la plimbare cu peripetii, ceea ce nu se uita niciodata.

Link către comentariu

@75NOR chiar inaintea mea trecuse cineva cu un rwd insa drumul era liber inca 20 de m dupa care soc soc soc, 4 m de zapada! :biggrin:

@bobalex18 aia e, d-asta zic ca depinde doar de noi sa schimbam ceva.

@Rave mda, putea iesi urat rau de tot...

@Marius82 Asta e clar, mai am una de cand eram copil, la Voineasa, tot cu cadere de pietre :)).

 

Link către comentariu

Apreciez insa nu sunt pe "filmul" meu. Oricum am renuntat la idee, ma concentrez pe interior. :)

Edit: nu stiu daca am mai pus poza insa....telul este ceva de genul asta:

 

26305210_171756133434828_7004112016390488064_n.jpg

Link către comentariu

Scaunele alea o sa-ti intoarca buzunarele pe dos :))

Imi place ca iti fixezi tinte inalte, nu te incurci in detalii.

Link către comentariu

Rau n-are cum sa iasa nu? :))

Spalata si parfumata, in asteptarea plimbarii de "1 mai". 

IMG_20180428_002637.jpg

Link către comentariu

Grijuliu la parcare, distanta intre mașini: mai mare decât lățimea ușilor de la Renault. ;)

Link către comentariu

Da da, pai nu mai bine grijuliu decat suparat?

Update anvelope: ingrozitoare pentru autostrada...m a obosit groaznic zgomotul de rulare...asadar caut solutii sa scap de ele... :( Ca sa nu mai zic ca mi-au pus cam 0.5 l la consum. 

 

Link către comentariu

Nu stiu ce crezi tu cristi, dar eu zic ca astea sunt semne de jante mari... Natura asta lucreaza in moduri misterioase :)) 

Link către comentariu

Nu am cum sa fac schimbarea asta pentru ca am un singur set de jante pe 18, folosite atat pentru vara cat si pentru iarna. Asadar, cumva m am asigurat ca nu o sa fac vreo nefacuta :)

Edit --> sa bag si-un consum: 7.4% pe 330km de autostrada, vreo 40 de dn si Bucuresti. Long term-ul este de 7.9% 

 

Link către comentariu

Azi n-am avut chef de "munca" asa ca am dus masina la spalatorie, sa-si faca altul de cap cu ea.

Mare lucru nu se mai intampla. Adun kilometri, trebuie sa ii fac ITP-ul pentru ca imediat face 2 ani (n ai zice), incerc sa ma impac cu anvelopele, imi programez urmatoarea revizie (as vrea sa fac si la dsg), ma gandesc pe unde sa ma mai plimb si nu in ultimul rand, omor un Ebay in cautare de noi "retrofituri". 

Usor usor incolteste in mintea mea ideea de "mib 2 high + aid" sau doar "mib 2"...sa vedem.

 

 

IMG_20180505_085957.jpg

IMG_20180505_090639.jpg

Link către comentariu

In sfarsit vad si eu undeva o spălătorie mai elegantă daca pot sa spun asa.

In general cele din Brașov ma sperie cu personalul si conditiile mizere chiar si pentru o spălătorie. 

Prefer să o spăl singur la Oxy sau cand nu am chef ..direct in tunel la Omw ma bag.

Ps: imediat o dai la grădi :)

Modificat de florinpbv
Link către comentariu

Căutăm copilul in poze...până m-am prins de fapt cine merge la grădiniță. ?

Link către comentariu

@florinpbv spalatoria ca spalatoria insa sunt vreo 2 baieti carora le place sa faca treaba si lucreaza atent, cu chef si cu rost. Ca in orice afacere din lumea asta degeaba ai conditii daca n-ai angajati buni. 

@sebip sa stii ca mi-a luat si mie ceva timp pana cand sa inteleg la ce se referea colegul :))

Si, pentru ca vine iarna, ma tot gandesc la un set de jante pe care sa pun celalalt set de cauciucuri am cautat si am dat peste oferta de mai jos:

http://www.ejante.ro/c/jante-aliaj/janta-aliaj-ats-antares-diamond-black-8x18-5x112-et39/48866

Ce parere aveti?

 

ats.jpg

Link către comentariu

N-avem, doar silver sau black. Alte recomandari de branduri consacrate avem?

Link către comentariu

Cristi, pai tot 18"?

Si la 600 eur, nu gasesti nimic OE?

Link către comentariu

Gaseste, dar nu vrea sa-si intrebe prietenii :))

Link către comentariu

Exact modelul postat de tine il am pe X-perience pentru iarna. 

S-au comportat foarte bine pana acum, sunt destul de ușoare si arata si foarte ok.

La acest nivel de pret, eu nu am găsit variante mai bune. 

Link către comentariu

@roc82 mersi frumos!

La doar 10 luni de la achizitie si la 2 ani de la productie, prima (zic eu) baterie a cheii s-a dus. Asa ca am inlocuit-o cu ce am gasit la indemana.

Multumesc @vdragos pentru filmulet si ajutor. :)

 

IMG-20180507-WA0048.jpeg

Link către comentariu

Mai bagam niste poze (scuzati crucile :)))

odo: 38700

consum mediu afisat: 7.8%

 

IMG_20180511_185507.jpg

IMG_20180511_185644.jpg

IMG_20180511_185929.jpg

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
  • cristi511 a deschis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!