Jump to content

Telescoape Sachs


danuuu
 Share

Postare recomandată

lord_byron nu stiu de unde ai luat tu preturile pentru amortizoarele alea sachs, dar ale mele au fost 1.088 lei cu tot cu flanse fata-spate, plus manopera 350 lei. Singurul lucru prost este ca bucsele de la punte, sunt cam praf si inca bate nasol ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la volksparts am facut comparatia de pret (si cam peste tot unde am intrebat ...erau aceleasi preturi in jur de 200-300 amortizor, 200-250 arc, 50-100 flanse)

Revin cu poze dupa montarea amortizoarelor koni

post-22368-1250956903_thumb.jpg

post-22368-1250957005_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dpmdv, sachs sucks. Am pus pe audi80 4 telescoape cica originale suchs, iar cele de pe spate s-au dus DE TOT intr-un an.

Ba mai mult, comerciantul nu a vrut sa mi le schimbe, pe motiv ca firma de la care a cumparat el nu mai exista. Pana la urma am cazut la intelegere, mi-a dat 2 telescoape si am platit doar unul. Am preferat aceasta varianta decat sa umblu prin tribunale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

sal. stiti pe undeva unde se poate verifica uzura arcurilor?

Modificat de dragao
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se verifica distanta dintre aripa si centrul rotii, nush cat e valoarea "stock".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

interesanta ideea, la asta nu ma gandisem, dar vreau sa te mai intreb ceva, da ca sti. La limitatoarele de viteze, cele din cauciuc puse la treceri de pietoni si prin alte locuri, se aude un "schartz-poc" metalic cand le traversez chiar si cu viteza mica (15-20km/h). e oare amortizorul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posibil, la mine se aude fas-fas, la cele din fata doar, in rest nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nici vb de fas la mine. troncane. mai m-am gandit la flanse, dar acelea pot face si in curbe si gropi in curba. o sugestie cum pot verifica?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am schimbat amortizoarele pe fata ,am luat saks touring ,problemele au aparut atunci cind am schimbat flansele de la amortizoare cele noi cred ca sau dus deja si nu au mai mult de 6 luni atunci cind le voi schimba am sa le fac fotografii sa le vedeti in ce stare sint

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am amortizoare SACHS, cumparate dupa seria de sasiu(intai am schimbat spatele si la 2 luni fata). Am 7000km cu ele si functioneaza perfect. Din moment ce multi se plang de ele, am condiderat util sa va expun si un alt punct de vedere. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot SACHS am si eu , nu sunt originale da is bune , am pana in prezent 12.000km si sunt inca noi , OEM sunt foarte scumpe si nu stiu cat merita pe drumurile noastre

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare la toti!

De unde pot sa imi comand telescoape pe fata si la ce pret?

Ca vad ca voi ati cumparat la preturi bune 160 ron 170ron marca SACHS sau MONROE?

Eu acuma avenit unul care aduce de dincolo din Ungaria,iar Monroe era la 400 ron!Ceva mai ieftin era la pretul de 216 ron buc. marca SALKO ,fostul Gabriel asa a zis el .Stiti ceva de marca asta?

Ajutatima si pe mine de unde sa cumpar si la ce pret?Telescop fata!

VW Golf 4\2000 motor AJM ,pompa duza,85kw

Daca mi-ati putea raspunde,cat se poate de repede ,sa stiu de unde sa le cumpar!

Mersi!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De banii aia vii pana in TM, sunt 200/buc la ciclop, sachs advantage (alea mai sport). Macar stii ca nu-s no-name.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De aia ii vine lui cosmin sa le dea foc...la sachs ...ca nu sunt no-name !!!

PS : Advantage se monteaza pe spate la variante la suspensia standard

Modificat de vicius_the_one
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La reprezantanta sunt foarte scumpe,nu?

Nu are rost,ca totusi nu as lua nici cei mai scump!

Modificat de dj somu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

Salutare,

Am cumparat si eu amortizoarele de pe serie Sasiu si am o problema,

Pe fata am primit amortizor de seamana cu cel de pe masina, sachs advantage 200954, eticheta rosie, dar doar unul, celalalt e cu eticheta alba si scrie doar Sachs si codul 200954, pare chinezarie.

 

Problema e ca am apucat de l-am montat pe cel cu eticheta rosie, l-am dus pe cel cu eticheta alba inapoi, sa mi-l schimbe si nu gaseste, stau cu masina pe butuci de 2 saptamani, am cautat si la alte magazine din oras si nu gasesc decat cu eticheta alba, pe net, piese ..., imi zic ca ei nu desfac ambalajul sa verifice de care sunt, si ca sa montez asa unul de un fel si celalalt de alt fel, ca cica sunt identice, dar asta nu poate fi adevarat... nu pot fi la fel...

 

Ce ma fac, ce ma sfatuiti, unde gasesc inca unul la fel?

 

post-38711-0-37049300-1432360612_thumb.j

post-38711-0-31102100-1432360657_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca au acelasi cod, de ce zici ca nu poate fi adevarat? Or fi fost din loturi diferite, cel cu eticheta rosie dintr un lot mai mai vechi (de aceea poate ca nici nu se mai gaseste pe piata). Ai garantie, factura la ele? Daca da, de ce preferi sa stai cu masina 2 saptamani pe dreapta? Du te pe la depozitele mari de piese, poate ai sanse mai mari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au acelasi cod, dar sunt diferite etichetele, pe cel rosu scrie si advantage, unii spun ca ar fi mai sport, nu stiu,tot ce stiu, e ca nu sunt la fel, lucrez si eu in fabrica si stiu ce înseamnă etichetare. Nici un producător nu schimba eticheta fără sa declare ca e produsul echivalent cu cel aanterior, e mult de discutat,

Ideea e ca am nevoie de încă unul la fel cu cel de mai sus si nu stiu de unde sa iau. Nu mai mi-l primeste nici înapoi ca e pus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Nici un magazin de piese nu poate da set de amortizoare cu amortizoare diferite, ori e cretin omu or vrea sa iti bage pe gat resturi de inventar.

 

Oricum orice magazin iti schimba piesa vanduta si pe factura trebuie sa fie 2 buc x ......, adica identice.

 

Intodeauna verifica piesele inainte de montaj si mai important inainte sa iesi de pe usa magazinului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rezolvat de ceva vreme, mi l-a schimbat pe cel montat cu altul, am pus pereche.

 

Sanatate va doresc tuturor..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Am si eu o intrebare pentru cei care v-ati pus pe masina amortizoare Sachs Advantage (cele gaz fata, gaz spate). Eu le-am schimbat pe toate 4, cu flanse noi cu tot si tot continua sa bata pe spate la gropi. Ca sa dau un exemplu, la o viteza de 40 km/h, la o groapa de 5-6 cm, sa zic, troncane de zici ca nu mai are amorizoare. Am inteles ca acestea pe gaz sunt mai rigide, si se simt ca sunt mai rigide, dar chiar asa, sa se rupa masina la o groapa de marime medie? A mai patit cineva asa ceva? Poate aveti vreo rezolvare. Am facut 3 teste de amortizoare, si toate au iesit la fel de bine ... Daca se poate sa imi spuneti o rezolvare, va raman recunoscator. Multumesc!

Ai frija la bucsele alea mari dupa spate,eu asa am parit erau topite si la gropi atingea fier pe fier,seacinase cauciucul ala in interior
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Peste o saptamana schimb amortizoarele fata cu SACHS Advantage, sa cumpar si flansele pentru amortizor? As avea 2 variante: SACHS sau Lemforder

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am pus flanse Sachs desi nu este nicio diferenta intre cele doua branduri,calitatea este aceeasi .

Modificat de rayn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!