Jump to content

Scartait geam sofer


golfix
 Share

Postare recomandată

Salutare,

Problema mare cu scartaitul geamului la urcare/coborare la al meu TT mk2. S-a mai intalnit cineva cu aceasta problema? Am observat ca atunci cand spal masina nu mai face o zi doua, probabil se uda chederul.

Am incercat sa curat bine geamul, am incercat sa curat chederele pe interior pe cat am putut cu un card si o carpa.

Imi este si rusine sa deschid geamul, cand sta mai mult in soare e teroare, se aude de la 20 metrii scartaitul.

Sa incerc cu silicon sau wd40 iar nu e bine, ca se intinde pe tot geamul dupa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Verifica in urmatorul topic: http://vwforum.ro/topic/49944-scartait-geamuri/#comment-805348

Acolo sunt discutate problemele legate de scartaitul geamului.

Ca si rezumat: trebuie sa gresezi ghidajele pe care culiseaza geamul.

O zi buna.

Modificat de Dominic
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

in cele din urma a cedat macaraua. trosneste cablul si geamul se poticneste. Am comandat una noua, revin cu impresii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si cea de la sofer, a cedat ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, ne vedem pe luni-marti seara sa o schimbam :icon_thumleft:

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de cateva saptamani imi scartie si mie geamul dreapta la audi tt mk1...urat rau....dupa spalare se aude mai incet...dar apoi iti e rusine sa il deschizi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deoarece nu mi s-a onorat comanda pe macaraua oem, termenul s-a amanat cu inca 2 saptamani, a trebuit sa gasesc solutii inainte sa plec in concediu si am mers in baza unei recomandari, la un baiat care reconditioneaza macaralele oem. Sunt foarte multumit de rezultat, geamul merge perfect si nu mai scartaie, la jumatate din costul unei macarale noi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!