Jump to content

‘12 A5 Sportback


cogdao

Postare recomandată

Arata foarte agresiv spatele cu fusta S line, mai ales impreuna cu cele doua evacuari laterale care o completeaza perfect. 

P.S.: La primavara le vopsim etrierele ? :)

Link către comentariu

Va multumesc!

Sorin, ar merge o vopsea, mai ales ca doar fata este neagra acum.

Bebeee, la ce referi? Evacuarea este stock, tipsurile cam murdare, ce-i drept...

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Chiar m-ati facut curios, am cautat pe net, par sa fie unde ar trebui, desi sunt de acord ca ar merge un pic mai sus. E, vedem cand fac evacuarea, poate pun alte tipsuri,

audi__a5_coupe_3_0_tdi_quattro_s_line_model_2013_navi_2012_3_lgw.jpg

Link către comentariu

Cu niste tipsuri o idee mai mari in diametru va arata perfect spatele. 

Ai reusit sa montezi si pragurile?

Link către comentariu
  • 3 months later...

Iarna asta a cam somat, cea mica a dus tot greul, dar, odata cu reusita sotiei, raman “doar” cu A5. 

Asa ca am trecut la treaba, dat jos zapada si astept cu nerabdare primavara.

b657af88f911e870403a5f93d87ca730.jpg

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Cum adica astepti primavara...nici tu nu o scoti pe zapada? :))

Link către comentariu

Am folosit A3-ul pana acum, am profitat ca nevasta nu avea permis. Am preferat sa o terfelesc pe aia pe vremea asta, sa protejez A5, daca tot am avut solutie la indemana. 

 

Link către comentariu

Zilele trecute s-a facut un an de cand suntem impreuna, am mers 11.000 km fara probleme. Azi am inlocuit senzorii cu care venise masina( nu erau originali) si am pus oem, plus cablat Hba si scaune electrice, ma gandesc sa pun scaunele de S5.

c67bc54de8c568df8bdbbdb715c4717f.jpg

Spuneam la inceputul topicului asa:

 

“ce nu are si va avea:

- S-line exterior si interior

- MMI Basic

- Comenzi volan

- Lumini usi si picioare

- Oglinda heliomata si HBA

- Oglinzi exterioare rabatabile electric

- Trimuri s-line sau carbon

- Capace oglinzi satinate

- Eibach Pro Kit

- Scaune s-line sau S5

- Alte pedale

- Climatronic bi-zonal

- Antifonare Aluband

- Charisma

 

Ce as vrea, dar va fi spre sfarsitul listei:

- Keyless entry/ go

- Sonorizare mai buna, posibil B&O”

 

Am rezolvat aproape tot, in afara de capace oglinzi si antifonare. Am pragurile exterioare in casa, le voi lipi cand se mai incalzeste putin si mai ramane bara fata din pachetul s-line.

d98917f450bb1f2f59556034d6a68147.jpg

6b3090b53bec3016c41b8e75bb87c10b.jpg

2bd5ddbe27853b331be40396a21b31c8.jpg

7b93d3fec41a816daa3addff8c92af7f.jpg

Dupa ce am spalat-o, am ramas ingrozit cate zgarieturi au aparut dupa iarna asta. As vrea sa ii fac un detailing exterior primavara asta si sa incep sa o spal la self wash. Mi-am luat prosopul corespunzator in prima faza, azi si-a primit botezul.

173124b5ce90894c6a06141f149a07bd.jpg

 

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

In ultima vreme nu prea am facut nimic la masina, lista s-a micsorat, nu prea am mult de facut/ schimbat la ea.

Dupa cum spuneam inainte, a urmat interior de S5, azi am fost la cablat si montat. Nu are incalzire, dar oricum nu o sa mai fie frig asa ca pot astepta pana la toamna.

Astept vremea frumoasa sa pun jantele de vara, nu simt acea bucurie cand o vad cu astea “mici” de iarna.

3b629ec00afdc12fc86432f0db804efa.jpg

Link către comentariu

+1 :wub::wub::wub:

Si ca sa nu fie considerata "bagare de seama", zi-ne cum e cu sustinerea laterala vs cele vechi...

Link către comentariu

Mult mai buna, sunt mai apropiate si mai late aripioarele. Pot compara senzatia cu aceea pe care am avut-o in scaunele colegului Fuscobal, Recaro Sportster CS, senzationale scaune. Daca stiam, le puneam mai de mult, nu sunt fan full piele, cu atat mai putin fara incalzire, dar merita toti banii feelingul pe care mi-l ofera.

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!