Jump to content

Bubuitura motor la debraiere si franare


PetrutJim
 Share

Postare recomandată

Salutare.

Am o problema de ceva timp, mai exact de cand mi-a fost schimbat ambreiajul. In momentul cand debraiez brusc, in special in marsarier, se aude o bubuitura a motorului, ca si cum s-ar izbi de caroserie. Acelasi sunet, dar cu intensitate mai redusa se aude si atunci cand franez si dau drumul pedalei brusc, in etape. E ca si cum s-ar deplasa motorul in urma debraierii sau a franarii si se loveste de o parte metalica.

Am schimbat toate tampoanele motorului si cutiei de viteze (mai putin cel frontal) si tot am acest sunet. 

Masina a fost vazuta de mai multi mecanici, niciunul nu mi-a dat un raspuns concret, in afara de tampoane, care au fost schimbate.

Ce parere aveti? Multumesc.

Modificat de PetrutJim
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la debraiere face doar de pe loc (debraiere rapida inainte sau marsarier), la franare in timpul mersului la orice viteza, daca e apasata si lasata brusc frana.

Modificat de C o s m i n
Quote inutil
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie schimbate si cele antibalans.Ce marca ai pus?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa ma interesez si pentru cele antibalans. Sincer nu stiu ce marca, le-am montat si mai demult, dar nu cred ca au fost top of the line oricum

Modificat de C o s m i n
nu mai da quote la mesajul anterior. Foloseste butonul Reply to this topic.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si nu poti pune pe cineva sa se joace cu ambreiajul pe loc,si sa vezi ce bubuie,avand capota saltata? Teava de esapament ai verificat-o?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru zgomotele descrise verificati bucsele bratelor inferioare, cele in forma de coarba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!