Jump to content

Golf 7 HL 1.4TSI DSG7

Silviu_7

Recommended Posts

Arata foarte bine, de unde ai luat jantele si cat au costat? ce et si j au?

Jantele sunt acestea. Eu le-am luat de la reprezentanta. Nu stiu daca pretul mai este de actualitate avand in vedere ca le am din 2015. Sunt cu specificatie oem de Golf. 

În sfârșit i-ai facut topic.

După cum ziceam, arată foarte bine cu stopurile si arcurile alea.

Cred ca printre cele mai frumoase golfuri highline si cu puțini km de pe forum.

Edited by RzzV

Multumesc @RzzV

Acum ca a iesit masina din garantie sper sa nu imi faca probleme.

Frumoasa foc si modificari de bun simt, sa o stapanesti cu plăcere!

Îmi poti spune te rog ce dimensiune in mm ai luat becurile cu led ptr oglinda machiaj? Mersi anticipat!

Multumesc. 

Este schimbata lampa cu totul cu una cu led. Daca esti interesat o pot demonta sa vad codul ei. 

Da, ar fi si asta o varianta. Fa-i si o poza te rog ca sunt curios cum vine lampa cu led.

Multumesc frumos!

5F0 947 109 C Y20 - este codul pentru lampa cu led de la oglinda. Este cu cod de culoare pentru plafonul gri, cel standard la HL.

• 2 weeks later...

Un mic update despre masina. 

A primit un nou set de ambreiaje in DSG7 la 41750km. Setul precedent a rezistat sub 15k km :(

Sa tot mergi prin Bucuresti cu DSG7, in 40k km 2 schimburi de ambreiaje..noroc ca se schimba pe garantie :)

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Similar Content

• Adi_vw
      By Adi_vw
      A încercat cineva schimbarea răspunsului pedalei de accelerație asa cum zice aici? După grafice e o diferență atât la timpul de întârziere al clapetei de admisie cât și al amplitudinii. 
      https://forums.vwvortex.com/showthread.php?9261103-OBD-Eleven-mod-to-improve-throttle-response&p=113899735&viewfull=1#/topics/9261103?page=5
    • Adi_vw
      By Adi_vw
      La inceputul saptamanii am reusit sa ridicam masina de la dealer.

Seat Leon Style 1.5tsi 96KW cu urmatoarele dotari:
      1. pachet enjoy style
      alarma; full link;  media system plus; oglinzi pliabile; pachet iarna; senzori de parcare fata si spate. 2. confort style
      oglinda heliomata; senzori de lumina si ploaie; faruri cu functie coming/leaving home Surpriza placuta a fost ca a venit cu roata de rezerva de uz temporar.
      Momentan avem in jur de 30km, toti facuti in oras din pacate, dar fara a depasi 3000rpm. Urmeaza sa-i facem rodajul pentru 1500-2000km. Sunt curios cum se simte dupa ce se mai lasa putin motorul.
      Consumul e surprinzator de bun avand in vedere ca motorul e nou. Am reusit sa scot aproximativ 7.3% pe un drum de 8km in oras, fara a merge subturat si fara a folosi sistemul start-stop. E drept ca acum e destul de liber orasul, dar in aceleasi conditii cu Golf 6-le diesel n-as fi scazut sub 6-6.5%.
      Am observat ca in oras merge foarte mult in 2 cilindrii, dar schimbarile intre 2 si 4 cilindrii sunt insesizabile. 

Urmeaza covorase de cauciuc, folie ppf pe faruri si probabil folie pe geamuri.

• bog49
      By bog49
      A venit in familie noul Passat B8,5 stra-stra nepotul lui b5,5 pe care l-a inlocuit.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

Acest site folosește cookie-uri. Continuarea navigării reprezintă acceptul dvs. pentru această folosință. Pentru mai multe detalii privind gestionarea preferințelor privind cookie-uri, vedeți Politica de utillizare cookie-uri