Jump to content

RCD 330G


Mihai my
 Share

Postare recomandată

Multumesc pentru info.. daca te rog se poate sa mi dai un link pentru modulul respectiv si un exemplu pentru  modul de conectare cu navigatia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Am terminat testele la modulul de gps.

IMG_20180628_102118.jpg

IMG_20180628_102124.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La rcd 330g plus 187 B desay exista posibilitatea eliminarii protectiei din timpul deplasarii? Se poate face din vcdc si daca are cineva posibilitatea sa exemplifice cu cateva printscreen uri ar fi foarte recunoscator.Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Mat91Aug ai PM de la mine

 

@adiserv imi place cum arata. Nu e complicat de montat? Si de ieftin, nu e chiar ieftin

Modificat de jarco
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

După ultimul update la galaxy s7 nu pot să mai conectez telefonul prin easy connected. Am încercat și înlocuind aplicațiile și pe telefon și pe RCD însă nu am reușit să le împerechez... Ați mai pățit careva la fel? 

20180629_133737-3024x2268.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ia priviti ce am gasit azi la un rus .Un mic upgrade la GPS .Cost aproximativ 15$ .

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin si eu cu intrebarea mea: stiti daca la RCD 330 se autoregleaza intensitatea luminozitatii ecranului?
Nu ma refer doar cand se aprind farurile ci pur si simplu pe parcursul zilei cand se trece de la umbra la soare spre exemplu. Ceasurile de bord isi schimba intensitatea in functie de lumina din masina. Am impresia ca ecranul de la RCD nu face nimic. La RNS sunt destul de sigur ca se ajusta odata cu ceasurile.

De asemenea, exista vreo diferenta intre display-ul 178B desay si noname? Eu sunt cam dezamagit de cel desay. In lumina puternica nu prea mai vezi ok pe el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@7Andrei7  nu stie sa autoregleze intensitatea. Doar la aprinderea farurilor. poti sa setezi luminozitatea la maxim. Daca grafica era in colori mai deschise era ok.Negrul asta face.

@DomaniG buna functionare a rcd ( si a gps-ului) depinde de calitatea lucrarii .Nu cred ca vrei sa izolezi modulul de gps cu o folie de plastic .Gasesti tot la rusi si unitati busite,din neglijenta.Antena pentru gps nu trebuie sa atarne asa pe unitate. 

 

ec24649s-960.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De la ce s-a prăjit asa? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@7Andrei7 la 187B NoName se regelaza asa cum spui tu , ce pot sa spun eu ca in lumina puternica tot nu lumineaza prea bine, se vede dar putea sa fie si mai bine , eu chiar folosesc luminozitatea cand e noapte , o dau pe minim din potetiometru de pe bord ca altfel lumineaza rcd-ul prea tare, iar din setarile rcd-ului  luminozitatea e la maxim, altfel nu o sa vezi nimic ziua pe soare . si cand se face noapte nu am chef sa intru in setarile unitatii de fiecare data ci pur si simplu pun pe minim luminile in bord si altfel am si la rcd luminozitatea scazuta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@emilmusat eu nu ma refeream la reglaj manual ci la reglaj automat a luminozitatii ecranului. Manual (de la rotita) se regleaza si al meu.

@adiserv oare nu se poate programa sa se foloseasca de senzorul de lumina din ceasurile de bord pentru a se autoajusta? Am vazut ca nu are senzor propriu de lumina, precum RNS.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@DragosR -scurt pe 5v,de la alimentarea modulului de gps. (Poza e de la rusi. Respectivul a explicat ca a facut un scurt din greseala. Asta a fost rezultatul.)

@7Andrei7 -ca sa faca asta teoretic canul masinii trebuie sa tina cont de senzorul din ceasuri si sa dea informatie catre el. Sincer nu cred ca se poate.

Un filmulet mai recent (ca celalalt era prea stufos): 

update: vers modificata este 187A Desay. Intre unitatile cu A si B sunt diferente majore! A-sistem cu Windows CE6, B- sistem cu linux.

Modificat de adiserv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@7Andrei7 am inteles , eu nu am asa ceva la masina , a mea e mai veche,  la mine automat in functie de senzorul de lumini doar la waze sau google maps din Android Auto li se  inchide tema la culoare sau se deschide in functie de senzorul de lumina 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu exista nicio solutie simpla astfel incat sa fac camera de scirocco sa functioneze cu 330g plus 187 B noname? 

Daca am inteles bine, functioneaza doar acelea fara RGB.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In teorie se gaseste un converter - modul, care merge. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut colegi! Mi-am achizitionat un Golf 5 , model UNITED , 2008 cu maxidot si comenzi pe volan,insa masina a venit cu RCD300 cu mp3.

Vreau sa imi achizitionez modelul RCD 300PLUS cu Apple carplay insa am cateva intrebari.

1. De unde imi recomandati sa cumpar aceasta unitate sau de la cine? (ar fi perfect daca m-ar ajuta si cu montarea si verificare de CAN) - Zona Bucuresti/Buzau/Galati

2.Cu acest modul ( https://ru.aliexpress.com/store/product/BODENLA-RCD330-MIB-RCD510-Multifunction-Steering-Wheel-Button-Control-Simulator-Adapter-For-VW-Golf-5-6/3150026_32847626802.html?spm=2114.12010612.0.0.6d785170f0g8Rc) IMI VOR MERGE IN CONTINUARE COMENZILE DE PE VOLAN?

3.Pe MAXIDOT vor mai fi afisate posturile de radio si voi mai putea controla functiile din meniul "AUDIO"?

4.Se imbunatateste si calitatea audio datorita acestei unitati?

 

34089978_1772374989496420_7460513709622820864_n.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. Avem colegi pe forum care comercializeaza asa ceva. Vb cu @D@ny . Can ul tau este compatibil, nu-ti face griji in acest sens.

2. Da

3. S-a dus meniul Audio..

4. Depinde de urechea fiecarui user. Eu zic ca oricum este peste unitatea ta..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut @Razvan Matei,

Am aceeasi versiune de Golf (United) ca tine si mi-am pus si eu RCD 330G plus cu Android Auto.

1. Eu l-am luat de pe Ebay, a ajuns in 2 saptamani.

2. Trebuie sa imi ajunga si mie modulul ala pt. comenzile de pe volan. Am inteles ca o sa mearga cele din stanga (volum, mute si telefon).

3. Nu afiseaza nimic pe Maxidot, ai si eroare la scan ca nu comunica cu ceasurile.

4. Calitatea e imbunatatita, dar nu extraordinar. Poti sa dai mai tare fara sa distorsioneze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-ar interesa si pe mine un radio d-asta :) ACum intreb daca mufa de usb ce o am in consola centrala a Jettei si e legata la radioul actual va mai fi functionala si cu acest model de radio.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut colegi. Astazi mi-am pus pe B6 un RCD330. Cum pot face mirrorlink pe el ? Am un huawei mate 10 pro cu android 8.0, bag cablu incerc sa ii dau conectare si imi zice ca nu este posibila asocierea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata, eu am mutat mufa de USB in cotiera. Astept iOS 12 pentru Google Maps si o sa am ce imi doream. O interfata clean care sa nu necesite cabluri prin masina.

Daca doriti acest "upgrade" pentru a scapa de cablul din bord va recomand sa luati legatura cu @adiserv

IMG_2163 (1).jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iOS 12 Public Beta 2 poti sa-l ai de acum.

Modificat de Dolfin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

L-ai testat? Cum e gmaps?

Eu o sa astept versiunea finala. Lucrez mult de pe telefon si nu vreau sa risc cu variante beta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!