Jump to content

RCD 330G


Mihai my
 Share

Postare recomandată

frincu_danut

Am descarcat android auto pe telefon dar după câteva conectării  la rcd 330g  nu mai vede waze trebuie sa dezinstalez aplicația și sa o instalez din nou, are cineva o soluție? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu zic sa incerci prima data alta versiune de AA,  ultima de ex. mie imi face figuri , dau sa caut o adresa si astept si tot cauta, daca vorbesc la telefon, dupa ce inchid conversatia incepe de se blocheaza harta pe ecran , indicatiile si vocea nu , doar harta . 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

frincu_danut

Și care ar fi aceasta? 

Quote la postul anterior este interzis prin regulament si se sanctioneaza!

Modificat de ForceTurbo
Quote la postul anterior. Atentie, se sanctioneaza!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

A reușit cineva sa intre la car diagnostics? DSC_0347.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 4/11/2018 at 9:26 PM, adiserv said:

Am terminat de prelucrat interfata extinsa si acum meniul este tradus in engleza.Pentru navigatie am lasat iGo, ca e cel mai cunoscut si folosit la noi(Se poate adauga si alte soft-uri de navi).

IMG_20180411_211201.jpg

IMG_20180411_211212.jpg

IMG_20180411_211219.jpg

IMG_20180411_211237.jpg

IMG_20180411_211244.jpg

IMG_20180411_211305.jpg

IMG_20180411_211334.jpg

 

Poti lasa un link de download cu interfata asta tradusa, te rog?

Modificat de eddzz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, frumos. Dar cum faci navigare fara antena de gps?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate adauga  modul gps cu antena

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate folosii antena gps a masinii ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am promis de mult ca fac un video cu vers finala (tradusa in en) ,dar nu a fost timp. In graba am facut un filmulet. Calitatea nu e extraordinara, dar ...se intelege. 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Arata foarte bine. Easyconnected-ul tradus si .apk-ul sunt cele din NaviMenu/Programs/Easyconnected?

Daca am deja interfata veche in rusa, doar dau replace in WinCE? 

Modificat de lupo_bv
Te rog nu mai cita mesajul imediat anterior
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@emilmusat Care dintre butoane iti merg pentru interactiunea cu RCD 330g plus, dupa montarea acelui adaptor? Ma gandesc ca cele de volum, dar cele care schimba melodia cum functioneaza? Avand in vedere ca RCD-ul nu comunica cu ceasurile si nu ai meniul Audio? Merg cumva si cele pt. telefon? Adica poti raspunde de pe volan? Apare ceva pe maxidot? Merci.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Slaut,

Detin un VW Passat b6 din 2006 si as dori sa imi montez un RCD 330 plus.

Intrebarea mea este daca este cineva aici din Cluj care poate sa faca update de CAN sau sa verifice daca CAN-ul meu e bun pentru a monta RCD 330 plus fara a avea probleme cu descarcarea de baterie.

Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la mine merg toate, eu am versiunea cu butoanele de telefon in partea stanga . singura chestie este ca butonul de apel si inchidere apel au aceiasi functionalitate,  adica pot sa raspund la apel si cu butonul de inchidere apel  si pot sa inchid conversatia si cu butonul de apelare .

Meniul audio nu merge pe maxidot si nu imi afiseaza nimic . 

Modificat de emilmusat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@emilmusat si cum schimbi melodia de pe volan daca nu exista meniul de audio? Cand apesi pe sageti (butoanele de pe volan) nu se plimba prin meniul masinii? (Consum, km, etc). Steluta de pe volan mai pune radio in mute?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu  se plimba, dar vezi ca eu am Skoda , nu am Golf si la Skoda ca sa te plimbi in meniu maxidot trebuie sa apesi lung pe butonul sageata sus din maneta din dreapta,  nu stiu cum va functiona pe Golf ideea ca acest adaptor a fost facut defapt pentru Golf 5 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are idee cineva cum s-ar putea face asa ceva? Am gasit poza pe un magazin rusesc, am intrebat si pe rcd330plus.

VDhoohpDI2jiwRTj-5hNb7PXVuEP8qIggMj5_swA

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Mama ce bine arata vreau si eu !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 6/2/2018 at 8:27 PM, Flavius_ said:

Slaut,

Detin un VW Passat b6 din 2006 si as dori sa imi montez un RCD 330 plus.

Intrebarea mea este daca este cineva aici din Cluj care poate sa faca update de CAN sau sa verifice daca CAN-ul meu e bun pentru a monta RCD 330 plus fara a avea probleme cu descarcarea de baterie.

Va multumesc.

Te pot ajuta eu sa iti spun ce versiune de CAN ai :) Pentru update nu stiu pe nimeni in cluj!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 6/8/2018 at 10:01 PM, killer10 said:

 

Mama ce bine arata vreau si eu !

este un lansator care se instaleaza pe telefon, se numeste Car Launcher Pro.

Download

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 16.06.2018 at 8:47, Adrian C. a scris:

este un lansator care se instaleaza pe telefon, se numeste Car Launcher Pro.

Download

E vrăjeală sau ce.... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut! Din cauza faptului ca hartile EE pentru RNS315 nu se mai updateaza de 2 ani am ajuns si eu la concluzia ca vreau sa montez un RCD330. 

Am gasit in Ro mai multe locuri de unde sa iau un 187B cu Apple Carplay. Vreau neaparat sa pot folosi cu iPhone.

Am 3 intrebari si sper sa pot gasi raspunsul la voi. Am citit paginile anterioare dar nu am inteles complet. Masina mea este un Passat B6 din 2009.

1. Pot activa/continua sa folosesc meniul de audio de pe maxidot? Pentru ca nu am comenzi pe volan in momentul de fata o tin activa si schimb melodiile din sagetile de pe maneta de stergatoare.

2. Exista vreo varianta de instalare a unei navigatii offline pe 187B (noname probabil)? Apple Carplay inca nu suport google maps iar apple maps e sub orice critica..

3. Exista cineva care a mutat portul de USB pe spatele unitatii? Am vazut pe un forum din Rusia ca este posibil. Eu nu suport ideea de a sta cu un cablu atarnand constant din bordul masinii.

Va multumesc pentru sprijin!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Maxidot se pierde,  portul usb este cea mai mica problema ...

187A  se poate modifica,187B stiu ca nu.(poate in viitor)

IMG-20180612-WA0010.jpeg.9d18d93092897baaf45857b538e67b2b.jpeg

IMG-20180612-WA0015.jpeg.2d0912be329c9c37de565b567a10c998.jpeg

IMG-20180612-WA0017.jpeg.05138ba548d0ef8d5baa26c574ff9bcf.jpeg

IMG-20180616-WA0000.jpeg.9f2e801dcb5daf87c397aa49bfe5bd14.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apple Car Play nu mai suporta google maps ? pana nu demult mergea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!