Jump to content

Probleme cheie Sharan


Adi64
 Share

Postare recomandată

nu am cheie normala nu briceag.am schimbat bateriile(am doua baterii de3 v)si tot nu merge.am incercat si cu bagi cheia in usa deschizi mecanic de trei ori.....se aprinde becul din portiera dar nu recunoaste cheia...ajutatima va rogggg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atat in AUTODATA cat si in ELSA nu este descrisa alta procedura pt adaptare la anul 1997.Poate ai alta problema...sau repeta procedura cu atentie.

post-10065-1266340544_thumb.jpgpost-10065-1266340552_thumb.jpg

post-10065-1266340544_thumb.jpg

post-10065-1266340552_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna, am si eu o problema cu cheia de la un sharan, nu mai functionaza din telecomanda. Am schimbat bateria, tot nu functioneaza. Din VAG-COM daca fac testul de cheie, imi apare ca transmite si receptioneaza, doar ca im spune cod incorect.

Se poate readapta/recoda cheia respectiva???

pot sa repet de multe ori procedura?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am tot incercat dar nu merge .nu mai stiu ce sa fac.trebuie schimbata cheia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am mai citit pe alte forumuri tot legat de cheia de sharan ca nu reusea sa o sincronizeze...pana nu si-a luat alt transponder n-a avut ce sa-i faca.Nu ma intreba detalii ca nu ma pricep.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

transponderul din cheie nu are nici o legatura cu telecomanda !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am zis ca nu le am :) mai traduc si eu cu goagal iti dai seama ce iese.

Nici nu ne-a spus daca aia e singura sau mai are vreo cheie care merge/face la fel.In functie de asta ti-ai da seama daca cheia e problema sau mai are ceva masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai am doua chei de rezerva dar fara telecomanda.va multumesc ca incercati sa ma ajutati

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi ce cod ai pe telecomanda si posteaza codul

eu am o banuiala , cum ca masina ta nu a fost dotata din fabrica cu cheie cu telecomanda

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt.qokey cred ca asta e seria de pe cheie.asa scrie..5wk4 790/97/98 alta serie nu vad

am alarma originala vw pe ea dubla inchidere se poate sa nu fie cheia originala?intreb si eu ca nu ma pricep deloc....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SALUTARE DOMNILOR, AS VREA SA VA INTREB CEVA: AM UN SHARAN DIN 2002 FAMILY SI AM O PROBLEMA CU CHEILE BRICEAG (CU AMANDOUA). ACUM O LUNA JUMATATE MI-AM DESCHIS MASINA CU UNA DINTRE ELE (CHEIA BRICEAG) DAR DE INCHIS NU AM MAI REUSIT PANA-N ZIUA DE AZI IAR CU A DOUA NU MAI POT DESCHIDE DE O SAPTAMANA NUSH DE CE S-A BULIT SI ACEEA! NU LE-AM SCAPAT JOS NU LE-AM LOVIT DE NIMIC... NIMIC NIMIC NIMIC, DOAR NU MAI MERG DINTR-O DATA SI MA ENERVEAZA SA TOT BAG CHEIA IN IALA SA DESCHID MANUAL! CARE AR FI REZOLVAREA? AM FOST LA UN BAIAT CARE ARE CABLU DE CONEXIUNE SI AM INTRAT CU LAP-UL PE MASINA SI SPUNEA CA NU POATE SA REZOLVE DEOARECE II NU VEDE TRANSMITATORUL (ALA CARE SE AFLA SUB PODEA LA SOFER) SI CA S-AR PUTEA SA FIE DUS ALA, SA FI INTRAT APA... DAR NUSH CUM DOAMNE SA INTRE APA CACI PANA ACUMA AU MERS CHEILE SI DINTR-O DATA BUFF NU MAI MERG! CIUDAT!!!! DACA STIE CINEVA SA MA ANUNTE LA ADRESA DE MAIL "milasan_ioan_bogdan@yahoo.com" MULTUMESC

Modificat de Bobo_19
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MERGE 100% PROCESUL ASTA! AM INCERCAT.

SINCRONIZARE CHEI

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fratilor mii de multumiri, am aplicat metoda asta cu deschisul de 3 ori si a mers din prima ... de mentionat ca am mai bine de un an de cand deschid mecanic masina, imi era si rusine :) ... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am reusit si eu sa-mi sincronizez cheia cu metoda "de trei ori ..." ,nu am reusit din prima dar dupa cateva repetari am reusit.Multumesc de informatie Bobo 19!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cheia se recodeaza din vag-com...

vag-com 311 stie sa faca treaba asta, sau e nevoie de o versiune superioara?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce ziceti de treaba asta, dupa ce am sincronizat cheia care nu mergea am avut surpriza sa constat ca nu mai merge cu cealalta cheie (cu care n-am avut nici o problema).Stie cineva care ar putea fi problema?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie facuta si a doua da' repede.Citeste la postul #28 in poza aia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci fain speedo,a mers sa le sincronizez pe amandoua si acum functioneaza normal.Am reusit chiar din prima :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu o intrebare.ce inseamna inchiderea dubla?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la inchiderea dubla nu poti deschide masina nici dinauntrul ei

degeaba tragi de clapeta / te ca nu vei putea deschide nici o portiera

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...
Am reusit si eu sa-mi sincronizez cheia cu metoda "de trei ori ..." ,nu am reusit din prima dar dupa cateva repetari am reusit.Multumesc de informatie Bobo 19!

si eu am incercat de cateva ori bune, cand o sincronizam pe prima se desincroniza a doua, si invers pana am prins stecheria cum se fac amandoua una dupa alta, e chiar o chestie simpla dar care mi-a fost de mare ajutor, noroc cu forumurile astea ca altfel ne-ar lua banii astia de la reprezentante, ne-ar schimba cheile cu cipuri si contacte si tot nu ar reusi sa le rezolve

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Multumesc mult. Si eu am reusit resincronizarea cheilor dupa metoda descoperita de voi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

MERGE 100% PROCESUL ASTA! AM INCERCAT.

SINCRONIZARE CHEI "BRICEAG" VW Sharan

1.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta chiar n-am stiut-o.De-asta nu-mi mergea a doua cheie,eu credeam ca nu o fac destul de repede dupa prima.Le fac azi din nou. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • lucaflo26 locked şi unlocked this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!