Jump to content

Cotieră originala Ibiza MK4


fia
 Share

Postare recomandată

vreau si eu cotiera... si pe cineva care sa o monteze... ;)... platesc... si mai vreau volan de piele...aveti pe cineva care face asa ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristian

    20

  • Cornel.B

    9

  • fia

    8

  • BikermanRO

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pentru imbracarea volanului in piele, ia te rog legatura cu membrul hussi: http://vwforum.ro/index.php?showuser=7140

Cat despre cotiera, ar fi bine sa stim locatia ta, sa vedem daca te poate ajuta cineva. Ai poze in posturile mai vechi cu cotiera de la seat_cornelius. Daca esti din Bucuresti, poti lua legatura cu el pentru montaj. Daca nu, o poti monta si tu. Se prinde pe consola dintre scaune, cu 4 suruburi autofiletante.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt din bucuresti... as putea-o monta siongur, problema e ca nu am scule, adica o bormasina ca sa dau gaurile... sau merge si fara gauri, se perforeaza plasticul ala doar cu surubul? banuiesc ca da, daca zici ca sunt autofiletante...

Modificat de jericho
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, se infileteaza direct in plastic, fara a fi nevoie sa dai gauri inainte. La mine s-a folosit o surubelnita electrica cu acumulator, insa sunt sigur ca merge si cu surubelnita clasica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cristi, cotiera sta fixa intre scaune? Am mai comparat diferite cotiere si toate au un joc mare cand pui cotul pe ele. Parca zici ca nu sunt prinse cu nimic... :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, sta destul de fixa. Din cand in cand insa se mai desfac suruburile, deci trebuie sa pui mana pe o surubelnita si sa le strangi la loc. Dar asta se intampla la mine cam o data pe an, asa ca eu zic ca e ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Confirm. A inceput sa joacem putin si la mine.

jericho, eu am montat cotiera la ora 1 noaptea in fata Casei Poporului pt ca nu am mai avut rabdare pana a doua zi. Iti poti imagina ca este foarte usor de montat. Te pot ajuta eu daca vrei, sau vino intr-o joi la Sala Palatului si o rezolvam pe loc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@jericho

Daca vrei cotiera, da-mi un PM cu nr. de telefon si ne putem intalni sa vezi mai intai cum sta la mine in masina.

Daca este Ok pentru tine si iti place in 10 minute ti-am montat-o.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

post-5290-1214915089_thumb.jpg

Eu am de la Kamei...

Middle Arm Rest, fabric black Part.No.01422521.

Cam 150 de euro...

Te incomodeaza putin cand umbli la frana de mana. Are reglare si verticala si orizontala. Si spatiu destul de mare.

O sa pun si o poza din masina. Cea atasata aici e de pe site-ul lor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare!

Si eu am aceeasi cotiera si pot spune ca sunt multumit de ea. Mai multi m-au intrebat cum mi-au pus-o ca sta destul de bine si nici nu are joc.

Faza e ca io mi am montat o la PBV2 si a fost 6 mil cu tot cu montaj anu trecut.

Poate gasesti o varianta mai ieftina eventual sa ti o monteze altcineva. Oricum pot spune ca se integreaza perfect in spatiul interior fiind accesoriu original Ibiza.

O recomand cu caldura!

Bafta!2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da... cam asa am dat si eu.

Cotiera+suport pahar+montaj...

Vreo 6oo.

Se prinde sub scaune (deci trebuie sa scoti suruburile de la scaune) asa ca nu v-as sfatui sa o puneti voi ca stiu ca scaunele sunt elemente de siguranta si n-ar trebui sa va bagati nasul pe acolo. :)

Eu cel putin nu ma bag deloc la masina. La nimic. Apa pt. stergatoare si aer in pneuri.

A... si am schimbat doua becuri la faruri. In rest nu m-am atins de nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Recomand cu caldura cotierele lui seat_cornelius omul e super serios si saritor ... am un cordoba si se potriveste perfect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daaaaaa, sunt super cotierele de la seat_cornelius, si eu am si e suuuuupeeeer

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma alatur si eu colegilor de mai sus. Sunt si eu unul din fericitii posesori ai unei cotiere de la seat_cornelius. Nici o obiectie pana acum cu privire la cotiera. Recomand cu caldura si altora. Cat despre pret, iesi muuuult mai bine decat cea originala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai cat e cotiera la seat_cornelius ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel mai bine sa-i dai lui un PM si iti da toate detaliile, e super

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

azi am fost pe la metrotehnica si am vazut cotiera originala la 327 ron.. are cineva asa ceva, merita?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Esti sigur ca era originala? Cred ca era aceeasi cotiera cu cea de la seat_cornelius, metrotehnica avea contract cu firma lui pentru cotierele alea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cea originala pe mine nu m-a incantat, eu am de la seat-cornelius si sunt foarte multumit de ea :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sincer, nu stiu sigur daca era cea originala, m-am gandit ca daca e acolo inseamna ca e originala....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti fixa cotiera cu nituri cum am facut eu. Sta fixa ca in prima zi (chiar foarte fixa) si arata si bine prinderea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

salut oameni buni! nu stiu dc a mai pus careva intrebarea asta, dc a mai pus-o si eu nu am vazut-o ma scuzati dar sunt in criza de timp si nu am avut cum sa sap pe forum! Vreau sa imi pun pe cordoba (2007) cotiera originala de la masinile wv cea care se rabateaza ... nu stiu dc merge montata, a pus careva sau stie cineva dc merge ? ms frumos si scuzati !!

atasez mai jos sa vedeti despre ce cotiera e vb si sistemele de prindere

post-16425-1235468827_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer nu imi dau seama de sistemul de prindere, din cate vad eu ar merge prinsa, oricum cotierele luate de la seat_cornelius sunt foarte ok, recomand cu caldura

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer nu imi dau seama de sistemul de prindere, din cate vad eu ar merge prinsa, oricum cotierele luate de la seat_cornelius sunt foarte ok, recomand cu caldura

sunt multi care au luat de la cornelius, inclusiv un prieten de-al meu cu ibiza, dar dc merge asta de vw o sa imi pun dasta ca tot dau banii .. am avut cotiera targ vitan style prinsa cu 4 suruburi de rigips pe consola si se misca si numai vreau asa, dc merge asta de vw imi pun dc nu sanatate stau fara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vorbeste cu Cornelius despre cotiera ca are exact pt cordoba, si eu am luat de la el si sunt foarte multumit...

Uite un nr de tel. 0723281792

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!