Jump to content

Cotieră originala Ibiza MK4


fia
 Share

Postare recomandată

eu stiu ce are cornelius ... cotiera aia se pune pe mai multe masini ca se prinde in consola cu suruburi, eu vreau cotiera originala de VW, SKODA... care vine prinsa direct pe sasiul de fier in care este prinsa consola care vine de la bord pana in spate ( dc ai suport de pahar la capatul consolei pt locurile din spate si o sa il scoti afara, ai sa vezi ca acolo sunt niste chestii de prindere si vreau sa vad dc pot prinde cotiera originala de VW SKODA pe acei suporti care se afla sub suportul de pahar )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristian

    20

  • Cornel.B

    9

  • fia

    8

  • BikermanRO

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut

Cum pot sa iau legatura cu cornelis? Numarul de tel e mai sus e al lui? As vrea si eu o cotiera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Numarul pe care-l am eu pentru Cornel e 0752119500.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

apelati la cornelius, e super de treaba iar cotiera e foarte reusita.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Imitaţiile din Autovit la cele OEM sunt oribile, nu le recomand sub nicio formă, dintre cele universale doar Armester erau mai bine finisate dar au sistemul de prindere cam slab, se prind direct

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Sper sa nu se considere reclama, (sunt nou si nu m-am adaptat la reguli :) ) dar cel mai reusit model de cotiera mi se pare cel oferit de cei de la coasta de est. Un prieten si-a montat pe ibiza si pare ca turnata acolo plus calitatea materialelor super ok. Putin mai scumpa fata de ce se gaseste pe piata dar net superioara fata de ce gasesti in autovit spre exemplu si in plus se ofera si instructiuni de montare.

Caracteristici:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca asta e cotiera de care se vorbeste mai sus ca fiind de la Seat Cornelius.

Asta o am si eu de vreo 2 ani pusa. Deja a inceput sa se toceasca pielea de pe ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am din aceeasi perioada, la mine nu mai e la fel de fixa ca la inceput, desi suruburile sunt stranse.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acum oricat de pretentiosi am fi vis-a-vis de banii pe care ii dam si produsele pe care le primim in schimb trebuie avut in vedere ca o cotiera (sau orice alt produs) aftermarket nu se va ridica NICIODATA la nivelul celei care vine din fabrica.

personal, sunt de parere ca o cotiera care rezista 2 ani de zile fara sa se "balangane" sau are un grad normal de uzura este o cotiera de care ne putem declara multumiti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am pus cotiera originala la Ibiza. De fapt, am primit-o cadou la cumpararea masinii. Se integreaza perfect intre scaune. Nici o problema cu ea pina acum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De curiozitate, cati bani ? Imi dau seama ca cea originala vine ca turnata acolo dar intreb de pret sa vad daca merita diferenta dintre OEM si after-market.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@VWladone: daca imi abuc bine aminte cotiera + setul de covorase au fost undeva la 6 mil ca valoare.

Modificat de zyppo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

zyppo poti posta 1-2 poze cu cotiera originala, mai exact acolo unde se prinde si cum arata? Sunt curios cat de bine se integreaza cu ansamblul.

Modificat de nph
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 years later...

Salutare,

Este vreun proprietar de Ibiza MK4 cu cotieră originală? Am văzut tot felul de cotiere after market, dar mă nemulțumește că se fixează pe consola centrală cu șuruburi, iar daca o voi da jos vor rămâne gaurile.

Vreau niște poze cu cotiera originală montată pe mașină ca să știu ce să caut.

Mulțumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Are careva aceasta cotiera? Cum se manifesta in timp? Dintre toate cele AM gasite asta mi s-a parut cea mai ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La banii astia iti gasesti una originala in dezmembrari.

Eu am platit 250 pentru una de fabia 2 in stare perfecta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta este problema, că nu am găsit originală. Am întrebat la o grămadă de firme de dezmembrări și se uitau la mine ca la alte alea. Parcă nu ar exista. Cele de Fabia 2 se potrivesc pe Ibiza MK4?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma am gasit o cotiera Kamei. Mai bine decat sa gauresc consola centrala pentru una AM.

IMG_9167b.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asteptam poze cu ea montata.

Chiar sunt curios cum arata pe masina.

Se poate regla pe vreo directie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate regla mai în față / mai în spate, mai sus / mai jos. Revin duminică cu poze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si pozele cu ea montata

WP_20170318_14_00_42_Pro bbb.jpg

WP_20170318_14_00_54_Pro bbb.jpg

Este foarte comoda la condus. Ma intreb cum am stat pana acum fara ea :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu as fi pus asa ceva pe masina mea, cel putin suportul arata groaznic. Cotiera pe care am avut-o la Ibiza, desi a trebuit sa dau gauri in consola dintre scaune pentru a o prinde, arata mult mai ok, se regla pe inaltime si era si utila, avand un spatiu de depozitare mai mare.

 

Modelul este cel din pozele de mai jos:

On 6/10/2007 at 7:14 PM, o3_cep said:

Am montat cotiera. Sunt super multumit. :lol:

Mai jos atasez poze:

post-5190-1181491826_thumb.jpg

post-5190-1181491861_thumb.jpg

post-5190-1181491953_thumb.jpg

post-5190-1181492012_thumb.jpg

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!