Jump to content

Intretinere Ateca

cristi511

Recommended Posts

cristi511

In cartea masinii ( si nu, nu fac misto), o sa gasesti fix maniera in care se schimba/rotesc rotile functie de sistemul de tractiune al masinii (4wd/2wd).

image.thumb.png.6a6830c69b341cb94b276759b8b7183b.png

• Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Cristian

11

• andrei0241

9

• gabi2ctin

8

• HKHK

5

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Multe campii au fost batute, si tind sa cred ca multe din ele pot fi mutate in zona de tehnic sau in alte zone, nu cred ca are directa legatura cu intretinerea de la modelul Ateca. Eu unul am sch

Posted Images

Le poti schimba linistit in orice mod vrei. Este necesara doar actualizarea presiunii, deoarece fata vs spate au presiune diferită. Si bineinteles păstrarea sensului de rotație daca este cazul. 

• 2 months later...
laduncaag

Prima revizie, la avia pantelimon.

20200903_170735.jpg

• 1 month later...

Am facut si eu prima revizie la DIP Motors Brasov.

Se vede cantitatea mai mare de ulei necesara la 2.0 TSI.

revizie.jpg

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Similar Content

• D@vid 46
      By D@vid 46
      Va salut posesori de VAG!
      Recent am achiziționat un Seat Ibiza din 2002 și am observat că nu îmi merge vitezometrul și nu îmi indica rulajul pe care îl parcurg. 
      Întrebările sunt a mai întâlnit cineva aceasta problema ? Eu deduc că problema vine de la senzorul de viteza/odometru ,orice ajutor este bine primit . Mulțumesc ! 
    • Liryc
      By Liryc
      Am facut si eu pasul cel mare si am schimbat masina cu ceva ce ziceam ca nu-mi i-au niciodata: SUV, automat si din grupul VAG :).
      M-a convis inca din poze si dupa 2 test drive am sarit pe ea: Noua mea Ateca Excellence 2.0 TSI 4Drive.
      Alba ca-mi place mult contrastul cu pragurile, 4Drive sa stie sa urce pe dealuri si DSG ca nu am avut de ales altfel.
      Ca optinui extra sunt:
      - Adaptive criuse control cu park assist
      - sunroof panoramic
      - pachetu Enjoy Xcellence
      - pachet depozitare
      Mai jos poze cu minunea:

• bj
      By bj
      Deci, m-am intors... ? dupa ani buni in aria Seat... de cateva zile conduc din nou un Seat... de data asta un Altea XL... la care deja as vrea sa ii fac o modificare: vreau sa las priza din consola centrala pentru incarcarea telefoanelor si as avea nevoie de o priza suplimentara pentru GPS pe care as vrea sa o pun in torpedou.
      Aici as avea 2 variante:
      1. sa ma leg la firele prizei din consola centrala si aici as avea nevoie de ajutorul vostru cu un ghid de acces la respectiva priza, respectiv un ghid de demontare a consolei centrale
      2. sa trag cablu nou de la sigurante... varianta 2 as da-o mai degraba la facut unui electrician, dar daca pe undeva exista un ghid video sau cu imagini as putea sa ma bag sa o fac si pe asta.

m-ati putea cumva ajuta? multumesc!
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

Acest site folosește cookie-uri. Continuarea navigării reprezintă acceptul dvs. pentru această folosință. Pentru mai multe detalii privind gestionarea preferințelor privind cookie-uri, vedeți Politica de utillizare cookie-uri