Jump to content

Becuri far dublu Cordoba


jag
 Share

Postare recomandată

Ce tipuri de becuri se pot pune la farurile duble? Am inteles ca H7 faza scurta si H3 la faza lunga, altele nu merg, este corect?

H7 la unele becuri scrie si "PX26D", deci pot fi de 2 feluri? Care e cel potrivit pt Cordoba?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este corect cum ai intuit H7 pe faza scurta H3 pe faza lunga si proiectoare ceata , PX26D este baza nu este relevanta

vezi reperul 8 (8) din diagrama pt faruri duble (diagrama este generica nu afiseaza in poza far dublu dar reperele/codurile afisate sunt pt cel dublu)

farul simplu are H4 (8)

Screenshot_8.png

Modificat de GTD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu inteleg care e diferenta cu baza PX26D, care e mai bun? e mai bine sa cumparam cu baza aceasta sau fara?

Modificat de jag
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PX26D este baza lui H7 nu este nici o diferenta atat ca la unele specificatii se mentioneaza la altele nu , din acest motiv am mentionat anterior ca este irelevanta

Modificat de GTD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

le-am schimbat dar am bagat praf la unul din ele, mai exact a cazut praf cand am luat capacelul de plastic si m-am gandit ca nu comunica cu farul partea din spate si am suflat. se mai poate face ceva acum sa-l scot? 

in plus, mai am problema cu aburire si condens(multi stropi) pe interior la acest far. parca nici capacelul de plastic nu se fixeaza bine la coltul dinspre aripa.

 

cum se regleaza corect farul? am dat maxim in sus din buton si pe urma am reglat din far sus-jos, e corect asa? mai are si in colt de reglat dar nu pot ajunge acolo cu nimic, nici nu stiu cum il regleaza.

 

farurile le am de firme diferite, cel din dreapta are o sita inauntru care vine in fata becului si ajuta sa concentreze lumina ca o raza, mare parte din ea bate destul de aproape in fata masinii si cumva inspre stanga, e ok asa?

cel din dreapta nu are sita si bate imprastiat plus spre stanga, e normal? ca efect e pe jumatatea celuilalt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!