Jump to content

Passat CC Sport


EEXCALADE

Postare recomandată

Maneta DSG trebuie sa apara ,ceas nu pun ca asta ar insemna sa renunt la cele doua sertare ....si asa locurile de depozitare sunt limitate

Link către comentariu

Exact asta e si ideea mea. Nu renunt la acele sertare. Vin de pe touran unde aveam spatiu berechet. Astept sa vad maneta instalata

Link către comentariu

La B6 inca poti pune o sticla de apa in portiera ,la CC nu intra mare lucru 

Modificat de EEXCALADE
Link către comentariu

Azi mi-au venit pingelele de iarna ,jante originale CC, special concepute de iarna.Curatare suprafete si aplicat pasta de cupru Anti-Seize   

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

Modificat de EEXCALADE
Link către comentariu

Felicitari pentru noua masina! A avut super mult noroc ca a ajuns la tine pentru ca va fi ingrijita ca un copil!

Arata foarte bine jantele de iarna, chiar mai bine decat cele originale!! :D   Nu te gandesti sa schimbi bancheta din spate cu una cu 3 locuri?

Link către comentariu

Multumesc! 

Jantele de iarna au J 6.5 cu anvelope 205 fata de J 8 cu anvelope 235 cat au cele vara .

Calca ca un "fulg" ,diferenta e foarte mare .

Ma gandesc la 18 interlagos ,dar nu cred ca dau aspectul pe confort .

Momentan nu inlocuiesc bancheta spate ,e chiar utila, nu mai sta fiica  mea pe mijloc .

Modificat de EEXCALADE
Link către comentariu
On 14.12.2016 at 10:00 PM, EEXCALADE said:

 

 

Preventiv am montat limitator P2015

3.JPG

 

Cateva detalii? De ce preventiv? Pentru ce?

 

Link către comentariu

Ala e motorasul de la galeria de admisie care controleaza clapetele swirl ,se uzeaza si apare eroarea P2015 .

limitatorul respectiv asigura functionarea corecta a cursei minim/maxim.

Link către comentariu

Multumesc!

Azi am montat nuca DSG modelul nou.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

Operatia necesita rabdare.Se incalzeste tija de jur imprejur si se rasuceste incet 180°
 

On 16.12.2016 at 11:20 PM, sebip said:

O prind mai bine jantele de iarna! :D 

 

10 hours ago, 75NOR said:

+1 ca o prind mai bine jantele de iarna :) 

 

Am timp sa ma gandesc pana la vara.Clar ca raman la dimensiunea de 17,vedem ce mai gasesc intre timp

Link către comentariu

Mestere, faina masinuta,  multi km. fara probleme.

Are noroc masina, a prins un stapan pe masura, spor in tot ceea ce faci.:hainoroc:

Link către comentariu

Faina masina ! Si cum spunea cineva mai sus, a incaput pe maini pricepute. Sa o stapanesti sanatos !

Link către comentariu

Da,ai dreptate ,doar ca necesita si trimul cu butoane,mutat buton frana ....o sa ma vad pe viitor,momentan nu prea am timp liber

Link către comentariu

iti doresc sa aveti noroc si sa va bucurati de ea .drumuri bune fara probleme .iti multumesc foarte mult pentru sprijinul tau si amabilitatea de a mi raspunde la telefoane ,sfaturi etc etc 

te intreba un coleg mai sus de unde ai luat limitatorul motoras :)

Modificat de vik71
Link către comentariu

Multumesc!

Limitatoarele sunt din stocul garajului,(import  US) :rolleyes:

Modificat de EEXCALADE
Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!