Jump to content

Ce service imi recomandati?


tiranux
 Share

Postare recomandată

Va salut,

un service pt distribuție Touareg 2012, 3.0 V6 ? Doar manopera ma interesează. 
 

multumesc 
 

LE: Bucuresti 

Modificat de Alexx_22
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in cazul asta,  cauta un mecanic priceput ca la service,  cred ca ti dubleaza manopera daca trebuie sa faca lucrarea cu piesele tale!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@alex_22 pentru alți colegi ai putea să le furnizezi ce informații ai obținut? Preț, service auto etc ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru un prieten am întrebat. Cel ce l-a ajutat cu achiziția pieselor 1900ron, s-a oferit sa o și monteze: 2000ron manopera -5 zile de munca. 
 

LE: am cerut detalii , revin!

 

Modificat de Alexx_22
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Buna ziua. Pe tester, la suspensia pneumatica a Touareg ului, apare o eroare ce comunicare, pe care cei de la serviceul unde tot merg spun că nu știu nici de ce apare și nici cum sa o remedieze. Știe cineva, în București, un service unde să îmi verifice și remedieze problema la suspensia pneumatica?

Modificat de Lappreda
Completare
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut,

Ma poate ajuta cineva Sambata cu o curatare a valvei EGR si a clapetei de acceleratie la un Passat B6 cod motor CBAB?

Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 12/11/2019 at 5:31 PM, adrian_l86 said:

5 zile de munca? Nu-i cam mult?

Se da jos motorul , cutia de viteze , etc

3 zile minim la reprezentanta - deci 5 zile la un prieten , e ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, unde recomandați sa merg pentru a investiga o bătaie in sarcina (la PBN la proba de drum mecanicii cică nu depistează nimic anormal și ca planetarele ar fi bune la inspecția pe rampa)? Eu suspectez totusi o planetară uzata, se poate verifica mai amănunțit eventual scoasă decor mașina undeva? Merci 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare! Am pierderi de ulei in zona pompei tandem la masina din semnatura...Eventual schimbare pompa.Imi recomandati pe cineva? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare,

Am nevoie de ajutorul vostru pentru a-mi recomanda un service care se ocupa cu reparatii A.C in Bucuresti sau imprejurimi.

Se intampla ceva ciudat, A.C-ul functiona doar dimineata, d-amiaza sau seara nu... compresorul nu mai pleca...

Polo 9N, 1.2 12V 47KW , 2002, benzinica.

Va multumesc!

Modificat de Ovidiuepr
Am omis datele auto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sau climadiag pe valea furcii in dr taberei. +40 726 094 278

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mirica_Victor

Salut! Am un Golf V 1.9 BXE si ieri l-am gasit fara antigel. Am completat cu un litru de antigel nediluat (atat aveam) si am facut un drum de 15 km. LA intoarcere, chiar in parcare mi s-a aprins iarasi martorul in bord. Am verificat, vasul era iarasi gol si iesea abur din spatele motorului. Am bagat telefonul si am filmat. In ultimele 2 secunde se vede cum picura dinspre motor. 

Pana acum rezolvam problemele in Focsani, avand un mecanic de incredere acolo, dar acum trebuie sa rezolv aceasta probleme in Bucuresti (prefereabil Sector 3, dar nu sunt mofturos). Imi puteti recomanda un mecanic/service bun in Bucuresti? Multumesc!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut. Am un Tiguan care nu are bare longitudinale din fabrica. Cunoaște cineva vreun service in București care montează așa ceva? Mulțumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Dutzu.20 La Avia Pantelimon  am trimis eu pe cineva in trecut si au facut acest montaj . Trebuie dat plafonul jos in interior pentru aceasta operatie. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc. O sa incerc cu un telefon acolo sa vad ce zic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Vreau și eu sa schimb distribuția la un Passat 1.8 TSI, aveți vreo recomandare ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu nevoie de o recomandare de service in Bucuresti.

Am us Passat nou, argintiu. Din pacate l-am zgaraiat intr-o parcare (nu, nu a fost o alta masina victima).

Ideea este ca e pacat sa il las asa, zgaraietura e pe bara din spate chiar aproape de roata din dreapta.

E destul de vizibila insa fara ca materialul sa fie indoit (sau cel putin eu nu vad sa fie).

Am casco si vreau sa o repar bineinteles. Insa as dori sa stiu cam care dintre service-urile de reprezentanta lucreaza cel mai bine pe partea asta.

Sau de care ati fost multumiti. Vad totusi ca pentru PBN parerile sunt impartite. As fi mai mult decat incantat sa gasesc unul care sa vopseasca bara fara sa se cunoasca.

(din pacate e destul de profunda zgaraietura doar pentru polish)

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu nevoie de o recomandare de service pentru distributii in Bucuresti.

Am un Seat Altea 1,4 TSI 125cp 92kw din 2010

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 6 ore, Sarmis a scris:

Am si eu nevoie de o recomandare de service in Bucuresti.

Am us Passat nou, argintiu. Din pacate l-am zgaraiat intr-o parcare (nu, nu a fost o alta masina victima).

Ideea este ca e pacat sa il las asa, zgaraietura e pe bara din spate chiar aproape de roata din dreapta.

E destul de vizibila insa fara ca materialul sa fie indoit (sau cel putin eu nu vad sa fie).

Am casco si vreau sa o repar bineinteles. Insa as dori sa stiu cam care dintre service-urile de reprezentanta lucreaza cel mai bine pe partea asta.

Sau de care ati fost multumiti. Vad totusi ca pentru PBN parerile sunt impartite. As fi mai mult decat incantat sa gasesc unul care sa vopseasca bara fara sa se cunoasca.

(din pacate e destul de profunda zgaraietura doar pentru polish)

Multumesc.

Porsche Pipera.Am vopsit acum o luna bara fata pe casco cu regres rca la Audi, culoare mai pretențioasă Moonlight Blue și a ieșit perfect

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

8 hours ago, Sarmis said:

Am si eu nevoie de o recomandare de service in Bucuresti.

Am us Passat nou, argintiu. Din pacate l-am zgaraiat intr-o parcare (nu, nu a fost o alta masina victima).

Ideea este ca e pacat sa il las asa, zgaraietura e pe bara din spate chiar aproape de roata din dreapta.

E destul de vizibila insa fara ca materialul sa fie indoit (sau cel putin eu nu vad sa fie).

Am casco si vreau sa o repar bineinteles. Insa as dori sa stiu cam care dintre service-urile de reprezentanta lucreaza cel mai bine pe partea asta.

Sau de care ati fost multumiti. Vad totusi ca pentru PBN parerile sunt impartite. As fi mai mult decat incantat sa gasesc unul care sa vopseasca bara fara sa se cunoasca.

(din pacate e destul de profunda zgaraietura doar pentru polish)

Multumesc.

Pot sa iti spun ca eu am fost dezamagit de ultimele doua repartii la PBN(vopsit bara spate si schimbat parbriz). Bara spate avea vreo 4 puncte de vopsea sarita pe la muchii, cred ca le-a cazut pe jos la montaj. Iar la parbriz, pe langa mizeria pe care au lasat-o in masina, au scamosat tapiseria stalpilor cand au demontat parbrizul au mai zgariat si plafonul pe exterior  la imbinarea cu parbrizul. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!