Jump to content

Ce service imi recomandati?


tiranux
 Share

Postare recomandată

blackmilk, Master Kraft GT International SRL epe Str. Nicolae Pascu nr. 61-63, Sector 3.

Intrarea se face din Str. Fizicienilor, in incinta Bega Utilaj, fiind prima hala pe partea dreapta.

Nr. telefon necesare pt programari in service:

RCS & RDS: 0311-069.723

Vodafone: 0731-578.947

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

De la sfarsitul anului trecut am facut o obsesie cu privire la reducerea cheltuielilor cu intretinerea masinii personale...un VW Passat 1.9 tdi. Am incercat evident intai la dealerul local de la care am cumparat masina, dar mi s-a parut f scump si nici atittudinea lor nu mi-a placut ... Asa am mai facut un tur pe la service-urile din oras sa vad ce variante mai am..Am continuat cu reprezentantele si apoi am fost si la cateva mai mici, dar autorizate. Din pacate toate mi s-au parut cam scumpe si ca s-au cam alineat ca si pret

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde pot face o resoftare ?Caut un raport pret-calitate decent.

Ma orientasem la REVO,dar au preturi mai mari decat in UK,e jenant.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intra pe revotechnik.com , selecteaza Europe si vei vedea ca preturile nu sunt deloc mai mari decat cele de pe revotechnik.ro ( plus mai avem pana in 8 Mai si promotie de Pasti ).

Preturile din UK sunt exprimate in lire sterline si sunt valabile doar in UK, pentru restul Europei sunt exprimate in euro, dar dupa conversia lira-euro tot cam acolo sunt.

Asadar pe viitor poti sa fii mai rezervat sau sa intrebi frumos inainte de a sari la concluzii.

Modificat de Revo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am comparat cu preturile oferite de dealerii locali REVO din UK,preturile mi le-au dat baietii de pe Briskoda care si-au facut resoftari,si sunt mai mari decat dealerii locali din Romania.E clar!

Pe pegina oficiala nu o fi asa dar aia e informativa.

Si inca un aspect ,ei optin undeva la 205 CP din Octavia 1 RS de 180CP....nu stiu cum se face dar in Romania REVO poate scoate aceasta putere din 1.8T normal de 150CP,ceea ce pare foarte mare

Modificat de PrasleaCV
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pagina oficiala este pagina oficiala. Ce discout-uri are fiecare dealer in parte este treaba lui ( daca el doreste poate sa-ti remapeze masina pe gratis, este alegerea lui).

Later edit: si in Romania si in UK, Octavia 1.8T de 150 Bhp trece de 200 bhp (modelul DBW), softul fiind acelasi si in .ro si in .uk

Modificat de Revo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut, vreau si eu un service in Iasi sa schimb placutele de frana pe spate azi maine. Ma ajuta cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Vreau si eu un service in Bucuresti sa schimb amortizoarele si un rulment. Ce-mi recomandati?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

unde pot face un reglaj al injectoarelor la un passat cod motor awx?masina nu trage bine sub 1800 ture(asta dupa ce i-am schimbat tachetii+ax came,ma gandesc ca s-au dereglat cand am dat jos rampele)..ce spuneti, ce imi recomandati?distributia e ok, in limite..(bucuresti)

Modificat de manytheman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiti vreun service care mi ar putea monta un catalizator sport pe un Golf 3 1.8 si o pompa de benzina ?

ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog frumos recomandati-mi si mie o vopsitorie foarte buna in Bucuresti care sa lucreze cu euroins.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut

am avut un mic incident din care am iesit putin sifonat,aripa,bara,far sunt duse

am o lista cu service-urile agreate de asirom in brasov unde as vrea sa si repar masina.poate ma ajutati cu niste info ca sa ma decid unde ar fi cel mai bie sa ma duc.eu sunt din sighisoara si nu prea am habar de service-urile din brasov.

lista e cam asa:

-contempo cars - dealer bmw

-dip motors - dealer seat

-genius motors - dealer toyota,lexus

-iatsa sa - dealer volvo,kia

-martax group - dealer kia

-mhs - dealer man

-radacini motors - dealer opel,chevrolet

-labell

-maxi paint

-siera service

-top auto group

orice informatie e bine-venita.multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog frumos recomandati-mi si mie o vopsitorie foarte buna in Bucuresti care sa lucreze cu euroins.

Multumesc

Top Lac recomand

Am reparat/revopsit la ei pe RCA,foarte multumit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog frumos recomandati-mi si mie o vopsitorie foarte buna in Bucuresti care sa lucreze cu euroins.

Multumesc

vopsitorie auto bayern - Calitate si timp de executie foarte bun www.autobayern.ro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Vreau si eu un service pentru webasto. Aveam o problema cu senzorul de temperatura ( ramasese blocat pe 120 grade), si s-a blocat. Am fost la un dealer webasto din bucuresti, si in afara faptului ca nu au reusit sa remedieze problema, au rupt si contactele sernzorului de flacara.

Deci, vreau si eu pe cineva priceput ca mai e putin si vine iarna.

Sirocoul e model 2002

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, cine imi poate recomanda un service/mecanic bun in Bucuresti, care sa imi rezolve urmatoarele probleme si sa nu ma cheleasca de bani:

1. imi intra motorina in baia de ulei si pana acum am schimbat oringurile, dar se pare ca problema persista si nu am gasit un mecanic bun care sa ii dea de cap.

2. cutia DSG imi smunceste la plecarea de pe loc si imi da si o eroare pe modulul Transision: "Adaptive clutch at limit".

Ar mai fi si altele, dar astea doua is cele mai importante.

Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

As dori si eu o recomandare de service in Valcea unde as putea schimba distributia la un Golf 4. Eventual pe PM. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Va salut domnilor.

 

Incepand de maine dupa amiaza voi fi proaspatul posesor al unui Golf 6 model 2011, 95k kilometri, 1.6 diesel.

Problema e ca sunt un novice cand vine vb de cumparat masini ( e prima mea masina ). As dori sa imi recomandati un service serios si decent ca pret unde pot sa fac o verificare o testare amanuntita a masinii. A dori sa ii verific si serial number sa nu care cumva sa cumpar vreo masina declarata furata.

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu ti-as recomanda Master Kraft GT (cauta-i pe google)

Modificat de Clodius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Vin şi eu cu o întrebare. Azi am avut ghinionul să uit capota deschisă după ce am pus lichid de parbriz, şi pe la vreo 70km/h a zburat peste parbriz, s-a spart parbrizul, s-au rupt prinderile la capota, s-a strambat capota, etc. N-a fost drăguţ deloc momentul.

 

Şi cum prostia se plăteşte, e momentul să bag mâna în buzunar.

Îmi poate recomanda cineva un service în Braşov unde aş putea rezolva toate problemele dintr-un foc?

 

Aş avea nevoie de înlocuire capota, vopsire, plus prinderi, plus schimbat parbrizul... şi la ce "scor" se ridică toate astea.

Mulţumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta in dezmembrari capota cu prinderile si tot ce tine de aceasta,parbrizul in jur de3-400 ron,vopsit capota plus montaj 500,plus cat mai dai pe capota.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Pentru ca din 2011 nu a mai pus nimeni o intrebare (sau nu s-a primit un raspuns) am si eu o rugaminte la voi: Puteti sa imi spuneti o vopsitorie buna in Bucuresti sa imi vopsesc cateva elemente ale masinii din semnatura si sa nu mi se ia vopseaua de pe bara fata ca la ultima vopsire.

 

Va multumesc mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Chiar nu poate nimeni sa imi recomande in Bucuresti o vopsitorie buna (pentru aripi spate, bara fatza, praguri), niste mesteri seriosi? site-ul HESS & BAYERN Autoconcept nu mai functioneaza, si la service-ul autorizat Porsche nu m-as duce. Va rog mult dati-va o parere avizata.

 

 

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Vizitator a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!